Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gépészmérnökként jelentkezhete...

Gépészmérnökként jelentkezhetek villamosmérnöki állásra?

Figyelt kérdés

2020. dec. 16. 01:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
építőmérnök, utolsó? az elég más dolog, nem? mit csinált egy építőmérnök villamosmérnök pozícióban?
2020. dec. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
#11 ugyanazt mint a villamosmérnökök. Nem volt hardcore villamosmèrnök pozi, az is igaz, de még mindig ehhez állt legközelebb. Furcsálltam is, de szerintem felvették mert olcsó volt.
2020. dec. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Erősáramosra simán el tudom képzelni. Egy gépészmérnök is tanul elektromosságtant, villamos gépeket. BME-n láttam már olyan szakdogát, amit gépész hallgató készített villanyos tanszéken (VET). Családi ház elektromos tervezése, ilyen hány konnektor kell, milyen vastag vezeték, stb téma volt. Ezt szerintem könnyen meg tudja tanulni egy akármilyen mérnök.

Ahogy elhangzott a szoftver- és hardverfejlesztés nagyon más terület. Ott szinte nulláról indul egy átlagos gépész hallgató, de ilyenről is hallottam már annál a cégnél, ahol én is dolgozom.

Igazából, ha egyszer felvesznek és kitanulod, onnantól kezdve mindegy mi az alapdiplomád. Cégek azt szeretik, ha van valamilyen előtapsztalatod, otthoni, egyetemi projektek, ha fullkezdő vagy.

2021. márc. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!