Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Home Office-ban milyen aktivit...

Home Office-ban milyen aktivitással dolgozol?

Figyelt kérdés
Ha a benzi munkád a 100%, mennyi amennyi energiát belefektetsz amikor otthonról vagy?
2020. dec. 16. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a kérdéseket sosem értettem. Van egy elvárt munkamennyiség, amit virítanom kell. Mondjuk itthon legalább békében netezhetek közben, ha amúgy megvagyok.
2020. dec. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kicsibarany ***** válasza:
100%

120%

Nem megy el az idő a konyhában meg az asztalomnál se beszélgetéssel.

2020. dec. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A benti munkám soha nem volt 100%, túl nagy a zaj és túl sok a zavaró tényező (ez alatt leginkább a többi embert értem, aki állandóan beszélget, kérdezget meg odamászkál az asztalomhoz). Itthonról sokkal jobb, a produktivitásom nőtt, a stressz nagy mértékben csökkent, én már vissza se megyek home office-ból.
2020. dec. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az irodában megy jobban, nem is vagyok home office-ban. Csak tavasszal kipróbáltam, de nem jött be.

Mondjuk nekem nyugodt irodám van. Nem egy nagy helyiségben vagyok sok más emberrel összezárva. Szóval nem zavar senki sem.

2020. dec. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Így telik egy napom egy irodában:

9-től fél 10-ig:érkezés, lepakolás, kávé, reggeli

fél 10-től fél 11-ig: a nálam később jövők, és a fél napot dolgozók érkezése, lepakolása, meghallgatni mi történt velük, mivel melegük van, ezért érkezés után kicsapják az ablakot/felcsavarják a légkondit, ezért kénytelen vagyok addig elhúzódni az irodából, ha nem akarok kórházba kerülni.

fél 11-től 11: munka, ilyenkor szoktam az elmélyülést igénylő dolgokat megcsinálni, már amire a fél óra elég.

11-től 12-ig: azt hallgatni, hogy a többiek szervezik az ebédjüket.

12-től 13-ig: ebéd

13-tól 14-ig: többiek jönnek vissza, megint melegük van, ezért kicsapják az ablakot / felcsavarják a légkondit, ezért kénytelen vagyok elhúzni. Végighallgatni mi finomat ettek ebédre

14-15-ig munka

15-től a többiek már nem tudnak koncentrálni, ezért pletyiznek egymással, meg a szokásos köreiket futják egymásnál, míg haza nem mennek négykor vagy ötkor. Ha csinálok is valamit, valami rutin dolgot tudok csak, elmélyülni nem tudok semmiben.

Ez így kb. 3,5 óra munka. (nem is olyan rossz...)


Home office:

Mivel bejárni nem kell, és korán kelő vagyok home officeban is, ezért hétkor kelek, kávézom, reggeli, munkaidőn kívül.

Délben ebédelek, de elvileg ez ebédszünet.

Egyébként munka végig. Esetleg berakok egy mosást és kiteregetem, ez összesen negyed óra.

8 óra munka, de jó legyen 7. Tehát 200% az aktivitásom home office-ban.

2020. dec. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

4 Így szerintem én is élvezném :) Nálunk 200 ember van egy nyitott terű irodában, 10 évig ilyen környezetben való melú után fel se fogtam, mekkora stresszforrás amíg nem maradtam huzamosabb ideig itthon. Márciusban kezdtük a home officet, áprilisra világos lett, hogy mennyivel jobban érzem így magam.

Egyébként nem mindenkinek való a home office és sokaknak az otthoni körülményeik sincsenek meg hozzá, nekem több kollégám teljesen be van csavarodva 2-3 hónap után, borzasztóan hiányzik nekik az irodai környezet. Jó lenne, ha a jövőben sokkal nagyobb lenne a rugalmasság és csak azoknak kellene irodában dolgozniuk, akik ezt szeretik és igénylik. Nekem Így a cégeknek sem kell ennyit költeniük nagy épületekre és a dolgozók is elégedettebbek lennének. Remélem erre tart a világ :)

2020. dec. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
6: mivel én másképp már nem vagyok hajlandó dolgozni, ezért kénytelen :)
2020. dec. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az irodában nem tudok 100%-on teljesíteni, zaj van, zárt levegő. Otthon sokkal hatékonyabb vagyok.
2020. dec. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan aktivitással, mint bent. Minden napra megvan az adott munkamennyiség, amit meg kell csinálni a nap végéig, szóval ebből a szempontból mindegy is, hogy bent vagyok, vagy otthon, az a mennyiség így is-úgy is készen van. Annyival jobb otthon, hogy ha a munkámmal elkészültem a 8 óra helyett mondjuk 3 óra alatt, akkor 5 órán át utána tudok nyugodtan mást csinálni. Az irodában ezt sajnos nem tudom megtenni, ott akkor is a számítógép előtt kell ülni végig a 8 órában és tettetni, hogy dolgozol, ha már réges-régen végeztél az aznapi feladataiddal.
2020. dec. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Régen (sok évvel ezelőtt) nehezen ment, rá kellett beszélnem magamat a munkára, de már semmi kedvem irodában dolgozni. Ahogy a 3-as is írta, 4 órát sem lehet dolgozni irodában, főleg a hét utolsó 2 napján, amikor már mindenki elfáradt és beszélget.

Otthon nem nézegetem az órát, hogy letelt-e a munkaidőm, amikor már fáradt vagyok a munkához. De nem nézem akkor sem, ha 12 órája ülök a gép előtt, de haladok és van kedvem folytatni.

Annyi a trükk, hogy minden héten megtervezem a feladataimat és mindig megy a stopper, amivel csak a tényleges munkaidőt mérem. Így 6 óra gyakran 2 napi benti munkát ér.

2020. dec. 17. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!