Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Másodszor felmondani?

Másodszor felmondani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2021-ben szeretnék vállalkozást indítani, ehhez már minden elő van készítve.

A gond az, hogy a munkahelyemen már egyszer felmondtam, utána visszahívtak, most szeretnék megint felmondani, de folyamatosan görcsölök, ha rágondolok. A főnök mindig mondja, hogy mennyire számít rám stb.. (fizuemelés helyett).

Szerintetek hogy kéne felvezetnem a dolgot?



2020. dec. 23. 15:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a bércsökkentésen gondolkolkozik,akkor én nem nagyon maradnék.

Kitörlöm a seggemet ezekkel a mondatokkal,hogy "mindig számítok rád" "legjobb munkaerő",ha közbe a fizetéscsökkentést tervezgeti.


Ha nem magánügy,akkor kb.mennyit keresel? (Ne mondj pontoson összeget,csak úgy nagyjából.)

2020. dec. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Mérnök vagyok, szerintem ahhoz képest nem sokat. ~300 nettó körül. Néha több néha kevesebb. Túlóra van, túlóra pénz nincs.
2020. dec. 23. 17:36
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem annyira számít, hogy vezeted fel, nem? A lényeg hogy át add neki, udvariasan és normális módon, a többi nem számít. A te életed, te döntésed, nem vagytok összenőve és nem követsz el semmi rosszat, szabad vagy.


" A főnök mindig mondja, hogy mennyire számít rám stb.."

Hát, akkor megtanulja azt, hogy arra is számítson, hogy lesznek még emberek, akikre számít és mégis elmennek.

2020. dec. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos édesanyám is hasonló cipőben járt. Nem tud nemet mondani, ha valaki kedvesen kéri, akkor fosért-húgyért képes dolgozni. A főnöke 2 órára jelentette be, 8-at "kellett" benn lennie, mert a főnökasszony szépen kérte. Mondtam neki, hogy ne menjen, nem engedem, inkább fizetek neki én, csak ne tegye magát tönkre lófsznyi pénzért. De neki muszáj, mert cserbenhagyja a főnököt, ha nem megy és az le fogja szidni.


Végül névtelenül bejelentettem a navnál az ügyet, csak úgy tudtam ennek véget vetni. Azóta otthon dolgozik, a vendégei megmaradtak és már közvetlenül neki fizetnek. Nincs senki aki levegye a fizetése felét csak azért, mert biztosít ahhoz helyet, ami az ő tudása és az ő érdeme.


Nálad ez nem megoldás, de könyörgöm, ne legyél olyan, mint anyukám. Vannak barátaid, szeretteid, nekik számít a szavuk, ha azt mondják, hogy számítanak rád. A melóba dolgozni mész. Nem hűséges kiskutyát játszani. Ne hagyd magad kihasználni, hagyd ott ezt az érzelmi zsarolós férget.

2020. dec. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Tisztázd vele a feltételeidet.

Azt mondod, hogy dupla pénzért maradnál: ezt mondd el neki is. Nyugodt körülmények között, higgadtan.

Ha ez nem jó neki, akkor úgyis elenged.

2020. dec. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!