Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tegyem túl magam az...

Hogyan tegyem túl magam az első munkahely okoztak traumàn, hogy újra bízzak magamban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

23 éves vagyok és úgy alakult, hogy a vírushelyzet elején kaptam egy irodai munkát egy egész jó nevű cégnèl, egész tűrhető bèrèrt(részmunkaidős voltam) gyönyörű iroda, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. Szerencsètlensègemre, pont egy kisebb vezető (csodafőnök)érkezése után jöttem 2 héttel. Itt kezdődött a gond: Ahhoz, hogy a csodafőnököt fel vegyék,egyik napról a másikra, minden indok nélkül kirúgtak egy lányt. Amikor én érkeztem, már a csodafőnök ott volt és volt még 2 csaj. Már az első napomon leesett, hogy itt bizony egymás folyamatos fikazasa megy, amint vki kimegy a teremből. Az új nőt (kicsit sem zavartatva magukat, hogy én itt vagyok, akit 1 napja ismernek,és akármikor visszamondhatnàm a főnöknek), úgy hívták, hogy h***e r***nc,k****a stb... Csodálatos volt,de úgy voltam vele,hogy mindegy, egyelőre oké,kényelem ezeket. Nos, ez a 2 csaj nagy öribari volt egymással,de az egyik felmondott és beütött a vírus. Engem eredetileg diákmunkára vettek fel,és ezek biztosra vették, hogy engem el fognak küldeni, viszont mivel felmondott az egyik és nem volt elég ember, felajánlották, hogy felvesznek rendesen.Tokre örültem neki, mert hát basszus,van akiket most rúgnak ki,én meg munkát kaptam. Na mikor ezek után másnap bementem dolgozni a 2 csaj vèrigsèrtetten pislogott rám az asztaluk mögül,nem értettem, hogy mi bajuk van, aztán órák után,nagy kegyesen hajlandóak voltak hozzászómlni.Megjegyzem a betanításomban semmi köszönet nem volt, még amikor diák voltam és odavakkantottak két szót egy-egy folyamatról, elvárták volna, hogy hetekkel később kenjem vágjam,és ilyenkor megkaptam, hogy de ezt már elmondtam. Pár ilyen nap után, már remegett a kezem munkaközben,nem mertem kérdezni,de izgultam és elrontottam és jött a hisztizes, hogy "èrted amit mondok?"megjegyzem a csaj alig 1 évvel volt nálam idősebb, tehát joggal várhattam volna el a normális viselkedèst.ja igen azt kihagytam, hogy mellette aláfestésnek az állandó káromkodas,anyazas,k***va anyazas ment, ilyen körülmények között csodálatos volt a betanulas. Mivel az egyik felmondott,beígèrt a vezetőség a többi 2 kolléganőnek bónuszt. Nos, elég övön aluli húzás volt a cégtől,de nem kapták meg akkor, amikor ígértèk.Erre a csaj, aki betanított,elkezdett így ahogy írom,rikácsolni,ordibalni, ordibalva k**** anyazni és dobalni,ja és a legjobb, hogy sikeresen hozzámvágott egy íráskiemelőt, elképesztő volt, köpni nyelni nem tudtam, hogy valaki így képes elveszteni a kontrollját a munkahelyén,ja és még 2őnkön kívül 3an álltak ott és egyiknek még a fejében sem fordult meg,hogy szóljon valamit,hogy figyelj már, XY állítsad már le magadat,csak lestek. Ezekutan,az volt a csaj baja, hogy neki engem be kell tanítania és mennyi plusz meló és a vírus alatt még miattam be is kell járnia és miért nem kap MENTORPÈNZT utánam,mert elv utána,aki őt tanította be,az kapott. Tehát ez az egész igazából az én hibám. Elképesztő volt, úgy viselkedett a munkahelyèn, mint aki megbolondult,mint akinek elgurult a gyógyszere.

Ezek után, hónapokig,az ő szavaival élve,a Miss Pinák be sem tették a lábukat az irodába,én jártam be heti párszor dolgozni, engem ugraltattak otthonról, hogy mit csináljak és kinek hova vigyek az irodában, aztán felelősségre vontak, hogy valami pecsétet miért nem találtam meg,és hogy milyen kellemelten volt.KÖSZI,én hülye,meg egy szó nélkül nyeltem az egészet. Szerencsére találtam egy fènyèvekkel jobb helyet ennél,de a távozásomban sem volt köszönet,mert sajnos az egész család koronás lett.Nos, jeleztem hogy covid gyanús van a családban vasárnap,erre nagy kegyesen a mi csodafönökünktől azt a választ kaptam, hogy a hét első két napján akkor ne menjek be dolgozni,de a többi nap igen, nos elmentem egy covidtesztre,amit amúgy szintén jeleztem, hogy fogok menni,és + lett. Nos a csodafönökünk rám akarta kenni ezt az egészet, hogy az én felelősségem a munkatársaink egészsége stb ...es még meselhetnem a csodás részleteket. Hozzáteszem ez a csodafönök képes volt engem felhívni, mikor zsinórban 5 ember emailjèt ignoralta egy ügyben, és aztán valami vezető szólt, neki, hogy ugyan legyen már szíves reagálni, hogy mit kell ilyenkor csinálni,én pedig mondtam, hogy pont én javasoltam, hogy neki írjanak emailt,mert ez az ő hatásköre,én nem tudom a menetet. Képes attól megoldást varni, akit végig ugraltatott, hozzáteszem normális betanitas nélkül. Elképesztő volt az egész, undorítóan lett lereagalva, hogy covidos lettem, minta leprás lennék es legalábbis keszakarva vittem volna be a vírust a munkahelyre, hozzáteszem a későbbi tesztek kimutatták, hogy (szerencsére)senki nem kapta el.

Na egy ilyen sztorival a hátam mögött pályakezdőkènt eléggé megrendült a hitem, hogy léteznek még normális munkahelyek :D



2020. dec. 24. 14:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Esetleg valaki összefoglalná nekem a lényeget? Semmi kedvem nincs elolvasni
2020. dec. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Könyörgöm, akkor feltétlenül szükséges volt ideírni valamit is ?
2020. dec. 24. 14:42
 3/14 anonim ***** válasza:
36%

Elolvastam.


A válasz: felnövéssel.


Btw: ilyen írásképpel és modorral hogyhogy egyáltalán kaptál munkát? És irodait ráadásul...

2020. dec. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, ritkan amikor az elso munkahely lesz a befuto. Tavoli hasonlattal ez kb. olyan, mint a parkapcsolatok.


Nekem is az elso munkahelyem borzalmas volt, aztan a masodik mar egy kicsit jobbnak tunt, de ott is volt nagyon sok nekem nem tetszo dolog, most a harmadik munkahelyemen vagyok es eddig ez a legjobb, bar itt is vannak sajnos komoly gondok.


Nem letezik tokeletes munkahely, ezert valahol meg kell huznod egy hatart, ameddig kompromisszum kepes tudsz lenni. Az ilyen elsohoz hasonlo hulladekokat kerulni kell messzirol, de ettol meg ne gondolod azt, hogy minden munkahely ugyan olyan szar.

2020. dec. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

2.

Mi az hogy ilyen iráskèppel és modorral?! Gondolhatod,hogy eredetileg nem "ilyen" modorral mentem oda dolgozni és ki is derül, hogy miért vélekedek így róluk, ahogy,de nagyon szépen köszönöm az építő jellegű kritikát, megfogadom :)

2020. dec. 24. 15:00
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Neten keress online munkajogászt és neki írd le tömören ezeket.
2020. dec. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6. Köszönöm a javaslatot.

Mi a véleményed,a jogász mit szólna ehhez?

2020. dec. 24. 15:06
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt 1-2 szar munkahelyem, az első is az volt, de addig váltottam amíg nem találtam olyan céget, ahol jól érzem magam. Nem mindenhol van ennyi hülye egy csapatban, egyetlen tapasztalat alapján még ne írd le az egész munkaerőpiacot. Néha érdemes kihúzni 1-2 évet szar helyen is, ha megfelelő tapasztalatot ad és használhatod ugródeszkának, de ilyenkor külön figyelni kell rá és a magánéletedben kell ellensúlyozni a stresszt. Egy tipp, ha nemzetközi multihoz jelentkezel, előtte regisztrálj a LinkedIN-hez hasonló glassdoor.com oldalra és ott nézd meg az ottani dolgozók anonim értékeléseit - persze az nem fog kiderülni, hogy a közvetlen csapatod milyen lesz, de ráláthatsz az általános céges kultúrára.
2020. dec. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagyok sem általános, sem munkajogász, ezért nem tudom, én csak javasoltam.
2020. dec. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én 36 évesen csöppentem egy ilyen rohadék szemét bagázsba, amiről írtál.

Ha hiszed, ha nem, utána még kb. 5 évig visszajárt rémálmomban, mindig azt álmodtam, hogy ott dolgozok megint. Pedig akkor már 5 éve a saját vállalkozásomban nyomtam, de évek kellettek, mire fel tudtam dolgozni.

2020. dec. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!