Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pár hónapja munkahelyet...

Pár hónapja munkahelyet váltottam, költözés miatt. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Már az első pillanattól kezdve éreztem, hogy nem szívesen látnak (jóval fiatalabb is vagyok a kollegaknal talán ez is lehetett egy oka). De gondoltam erre van a próbaidő, majd elküldenek, ha nem felelek meg. Az kb egy hónapja telt le. Találkoztam egy személlyel, aki régebben szinten itt dolgozott és mesélte, hogy igazából van egy fő kolompos, aki kiszemel vkit aki nem szimpi és piszkálja meg uszítja ellene a többieket míg le nem lép az illető. És hogy anno ő is azért váltott. Kezdem úgy érezni hogy ennél a kollégánal én vagyok most a kiszemelt és próbáltam róla beszélni de csak annyi volt a válasz, hogy én csak be képzelem hogy távolságtartóak velem szemben. Viszont ilyen környezetben nekem elég nehezemre esik bejárni dolgozni. Volt már vki hasonlóképp? Ötlet, h ti mit lépnétek?

2020. dec. 29. 11:30
 1/10 anonim válasza:
100%

Kettő dolgot tehetsz, vagy a munkádra koncentrálsz és figyelmen kívül hagyod a kollégákat (ezzel egyébként kívülálló leszel a szemükben), vagy ismét váltasz és csendben lelécelsz.


Magadnak kell feltenned a kérdést, hogy melyikben látsz több realitást.


Ja egy jótanács, semmiképp ne híreszteld el egyetlen egy kollégádnak se, ha a váltás mellett döntesz, hogy le fogsz lécelni, mert ha mégsem jön össze a váltás és kényszerből maradsz, akkor esetleg bejön az a verzió, hogy téged raknak ki.


Egyik munkáltatónak sem kell olyan munkaerő, amelyik passzívan áll az adott munkahelyhez valami oknál fogva.


Saját példám, (bár engem még nem raktak ki és egy kicsit komplexebb is a történetem, amit most nem fejtenék ki)

hogy már a saját szomszédom is tudott arról, hogy régebben többször is munkahelyet szerettem volna váltani, és hogy ezzel a munkáltatóm is tisztában volt...

Nekem is eljárt a szám, és sajnos odáig fajult a történet, hogy akiben például megbíztam kolléga egy kisebb összeszólalkozás után zsarolt azzal, hogy elhíreszteli, hogy voltam több állásinterjún, meg több helyre beadtam a jelentkezésem, azután természetesen miután meggondoltam magam és mégis a maradás mellett döntöttem.


Egyébként, ha valaki kiszemelt téged, ott csak az egyikőtök maradhat. Tapasztalatból mondom, előbb vagy utóbb valakinek távoznia kell.

2020. dec. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is a váltáson gondolkodom, csak kicsit rosszul érintett, hogy költöztem is, új dolgokat vonzott be ez a helyzet és ez most egy csalódás.. de igen, ettől tartok, hogy a régi kolléga melle fognak úgy is állni. Amit pedig mondtál, már most tapasztalom, hogy a munkára koncentrálok csak és így kivülállónak érzem magam
2020. dec. 29. 12:17
 3/10 anonim válasza:
100%

Egyes vagyok.

Én mindig azt mondom, hogy az első benyomás a legfontosabb egy társaságban, hatványozottan igaz ez a munkahelyi társaságra. Ha az első benyomás úgy érzed nem sikerült valami túl jól és az ösztöneid azt súgják, hogy nem kedvelnek, akkor az úgy is van. A nonverbális jelekből sokat le lehet olvasni, valakik másokhoz való hozzáállásán.

Én azt mondom ismerd fel a helyzeted és ha úgy látod, hogy nem túl pozitív, akkor ne habozz új lehetőségek felé nyitni, annak ellenére sem, ha éppen most költöztél. A lehetőségek mindig adottak.


Rizikó a dologban, hogy máshol sem lesz jobb, lehet ott is belefutsz egy ilyenbe. Ugye ezt előre nem tudhatod.

2020. dec. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Miben nyilvánul meg az, hogy nem szívesen látnak?
2020. dec. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hat... pl.: eldumalgatnak meg nevetgélnek, de ha belépek csend lesz, meg össze nezések, velem egyáltalán nem olyan közvetlenek, mint egymással. De ez már az eleje óta ilyen sajna. Néha úgy érezem, hogy van amikor valakiről mesélnek, aki régen ott dolgozott és cikizik meg h nem bírták, akkor az burkoltan rólam szól. Szóval ilyen megnyilvanulaskbol, mert persze ha nyíltan rákérdezek a válasz, hogy rosszul látom
2020. dec. 29. 13:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát figyu, nem vagyunk egyformák, de ha csak a pletyiből hagynak ki, én inkább örülnék neki. Szóval engem hosszú távon sem zavarna.
2020. dec. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azzal nincs gond, ha kihagynak a pletyiből sőt... csak egyszerűen úgy érzem magam, mint akit csak meg tűrnek és gondolom a hátam mögött így is beszélnek rólam.. vagyis tudom, hogy így. Csak hogy most én reagálom túl, ezt le lehet nyelni és hosszú távon így dolgozni, ilyen környezetben? Mert az régi munkahelyemen egész más volt a hangulat, persze benne van a rizikó ha most itt váltok, az sem lesz jobb
2020. dec. 29. 14:20
 8/10 A kérdező kommentje:
Meg igazából az nem világos, ha így vannak velem, mert nem tettek ki a próbaidő alatt, meg sem kellett volna indokolniuk..
2020. dec. 29. 14:45
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

8-ra:

Mert a főnök azzal foglalkozik, amivel kell: hogy a munkádat rendesen ellátod-e.

Én biztos nem mennék el csak emiatt. Mondjanak rólam, amit akarnak, amíg a főnök a munkámmal elégedett, addig nincs baj.

2020. dec. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Ahogy a #9 is mondta, addig tart ez amíg a főnökség elégedett veled.

Arra azonban nincs rálátásod, meg kihatásod sem, hogy ez az elégedettség meddig tart, és mikor, hogyan tudnak valakik ott is lobbizni a kirúgásod végett.

Azért, ha azzal mennek be a feletteshez, hogy a te személyed zavaró valamilyen oknál fogva, ez kihatással van a munkavégzésükre, akkor szerintem nem minden főnök gondolja úgy, hogy megtart, még ha amúgy jó munkaerőnek számítasz is.


Egyébként, ha sokáig kitartasz, akkor egy idő után 1 év kb., de elmúlhat a cseszegetés, kiközösítés, mert látják, hogy nem vagy rá vevő, és nem figyelsz ilyenekre, illetve megszokják a személyed.


Nekem az ilyen esetekben mindig egyik abnormális, de jó munkaerőnek számító munkatársam jut eszembe, hogy ilyen esetekben azt mondja nehezen szokja meg az új kollégákat, meg a változást.

Nála ez valami lelki teher, általában be is áll a kiutálók sorába, egyszer belém is belém állt, reggel a felettesemnél kezdett, hogy panaszkodjon rám.

Na például nála volt az, hogy szépen elbeszélgettem vele négyszemközt, és megértette. Azóta nem beszélünk, de legalább megtisztel annyival, hogy a szemembe mondja, ha valami problémája adódna velem.

2020. dec. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!