Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az éves munkaértékelés nem...

Az éves munkaértékelés nem kéne evidencia legyen egy munkahelyen?

Figyelt kérdés

Azt mondjátok meg nekem, hogy lehet az hogy valaki sok éve dolgozik egy munkahelyen, de a főnökei még soha egyetlen egyszer le nem ültek vele egy éves minőség-és munkaértékelő megbeszélésre?

Ismerősömnél FÉL ÉVENTE van kötelező munkaaudit. Amikor is átbeszélik az elért eredményeket, a hiányosságokat, miben volt jó a dolgozó, miben kell még fejlődni-ez alap.


Nálunk meg soha senkivel ilyen még nem volt. Itt vagyok sok éve velem (meg senkivel) még soha 1x le nem ültek átbeszélni a dolgokat.

Darálódnak a hónapok, az évek, de nekem még soha senki azt nem mondta de ügyes vagy jól dolgozol / béna vagy szarul dolgozol.

Soha senkinek semmiféle visszajelzés. Nem érünk meg annyit a vezetőségnek hogy egy évben 1x 20 percet rászánjön az alkalmazottakra.

És szellemi munkakör! Nem a sor mellett állunk! És nem vagyunk sokan! még 20an se!

És így se.

Mennek az évek, és a kutyától nem hallok semmit-se jót, se rosszat.


Nem kéne alapnak lennie az éves (legalább éves) munkaértékelésnek?



Utóirat: rossz nyelvek szerint a vezetők így akarják elkerülni a béremelést. Mert az mégis furcsa lenne m ha egy jó munkát végzőt az értékelésen jól értékelünk--és aztán semmiféle emelést nem adunk neki. Érdekes lenne, így inkább le se ülnek értékelni, elkerülendő a kellemetlen kérdéseket és igényeket.


2020. dec. 30. 13:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Ahol én dolgozom, nem látom értelmét, de nálunk vannak ilyen jellegű látszat megbeszélések, csak éppen gyakorlati haszna nincs. Állami tulajdonú cég, mindig az van, amit a tulajdonosi csoport mond, ha egy kinevezett ügyvezető másfelé akar menni, hogy javítson valamit, leváltják. 3 év alatt több ügyvezető volt már, mint ahány éve ott vagyok. Én meguntam, állást keresek.
2020. dec. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne.
2020. dec. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gyárban negyedéves értékelők voltak, feleslegesen. Szerintem senkit sem érdekelt, hogy mennyi lett a bevétel, miből adtak el a legtöbbet vagy hogy minek az eladásán kéne javítani (és ezt minden területre elmondták). Minket ez nem érintett, mert úgyis csak azt csináltuk mindig, amit kiadtak. Elég lett volna odahívni azokat, akiket ez érint, de helyette odahívták az egész gyárat.
2020. dec. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

"Nálunk a gyárban"


Csakhogy ez nem gyár hanem szellemi munkakör, ahol nem a darabszám a lényeg, és ahol marhára nem mindegy (elvileg ) hogyan állok a munkához, az ügyfelekhez, mert állhatok én úgy is az ügyfélhez hogy ugyan a feladatok elvégzem de bunkó vagyok vele és az az ügyfél lehet soha többet vissza se jön.


vagyis nem mindegy hogy én motiváltan vagy nem motiváltan végzem a melómat...


ezt azért nem egy nagy mágia átlátni

2020. dec. 30. 13:57
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges butaságok ezek az "értékelések", mert lényegében minden "le van zsírozva", mire el jut egy munkáltató oda, hogy megejtsen egy ilyet. Akik végig csinálják ezt a bohóckodást, azok is csak azért hajtják végre a lebonyolítását, mert a legfelsőbb köröktől ezt az utasítást kapják vagy törvény van arra, hogy végig kell szenvedni ezt a felesleges kört. Kipipálják, - hogy ez is meg van, - de érdemben leszarja mindenki, hogy van-e valamilyen folyománya, következménye, eredménye vagy egyebek. Senkit nem érdekel, csak időt töltenek vele azért, hogy igazolva legyen n számú ember szükségessége az adott rendszerben. Semmi másról nem szól ez a bohóckodás - ott, ahol erre "igény van". Évente egyszer-kétszer belefér, aztán le van tudva az egész. Más színezete lenne ennek az egésznek abban az esetben, ha valaki pályázatot nyújt be, előre lépési törekvései vannak és ennek érdekében jobban oda kell figyelni rá, de lássuk be, annak semmi értelme, hogy időről-időre ugyanazt megerősítse pár ember jelentőségteljesen bólogatva, - mert más egyéb nem szokott történni ilyenkor. Ez kb. ugyanaz a szint, mint amikor a személyügyön meg van valakinek időtlen-idők óta még a fehérnemű mérete is, de mégis leíratják vele három havonta a nevét, az anyja nevét, a születési helyét, idejét, lakhelyét, - szemben azzal, hogy erre nem is lenne szükség ilyen rövid időközönként és ha mégis, akkor meg már a kezébe adhatnának egy olyan, kinyomtatott, ismert adatokkal előre kitöltött papírt az embernek, amelyen már csak kért vagy a változó adatot kell megadni. Ettől vagyunk igaz magyarok, - hogy fogyatékosnak nézünk mindenkit!
2020. dec. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"rekvései vannak és ennek érdekében jobban oda kell figyelni rá, de lássuk be, annak semmi értelme, hogy időről-időre ugyanazt megerősítse pár ember jelentőségteljesen bólogatva, - mert más egyéb nem szokott történni ilyenkor"


óóóóóóó de naiv vagy te!! Ismerősöm helyén ki rettegve ki reménykedve várja az értékeléseket!


Mert van akinek az értékelés egyenlő a felmondással (mert olyan értékelést kap hogy rövidesen lapát...) de a többség jó értékelést kap és egyben emelést is!

Mert hát ha jó az ember, akkor emelni kell neki ez totálisan evidens. Hiszen mivel motiválnék én egy jó embert hogy maradjon is a a cégnél...


evidens.


és ez egyben a válasz arra is miért nincs nálunk soha ilyesmi.

Mert ha lenne és kijelentenék hogy én egy JÓ dolgozó vagyok akkor egyből megkérdezném hogy oké és egy JÓ dolgozó miért nem kapott évek óta egy peták emelést se?


Ha meg kijelentenék hogy én egy ROSSZ dolgozó vagyok akkor egyből megkérdezném hogy oké de egy ROSSZ dolgozóm miért van a helyén még-miért nincs elküldve.


Na ezek a kényes kérdések amit a cég mindenáron el akar kerülni és inkább le se ül senkivel.


Még 5 év alatt se jutott 20 perc se rám, hogy leüljenek velem (meg senkivel se)

Evidens miért nem... kifejtettem!

2020. dec. 30. 14:25
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az alkoholista főnöknek csak két dolog fontos: 1. Meglegyen a napi piaadag 2. Húzzanak a lovak
2020. dec. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy ilyen beszélgetésem a főnökömmel novemberben, megmondtam neki, hogy szeretnék másik munkakörbe átkerülni, ahol változatosabbak a feladatok. Mellesleg fáj a szemem az egész napos monitoros munkától. Kaptam egy ígéretet, de gyakorlatilag semmi lehetőség átmenni máshova cégen belül, hiába lennének meg a képességeim is. Nálunk is csak egy kötelező kör ez a megbeszélés.
2020. dec. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon úgy fest kérdező, hogy az agyi kapacitásod csak a szélsőségekben gondolkodásra elég. Ebben az állapotodban csak annyit lehet veled kezdeni, hogy sorsodra hagynak. Dühöngjél - az ismerősöd helyett is, - majd csak agyvérzést kapsz! Jó mulatást!
2020. dec. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az ilyenek csak a cég érdekeit képviselik.

Mikből voltak problémák, hogy mehetnénk elébe, hogyan áramoltathatjuk gyorsabban az infokat, milyen bajai vannak az ügyfeleknek, hogyan lehetne időben megkapni szamlazashoz a dokumentumokat, elfogadhatunk e szoban irasban ügyfél kérést szerzodesmodositas nelkul, hogyan növelhető a belső ellenőrzések hatékonysága, az osztályok csapatban működnek e egymással, ha nem akkor ki tart vissza infokat ill ki, vagy mi okozza az akadályozottságot stb


Munkaerőt soha de soha nem érintenek.

Csak cégorientált az egész.

2020. dec. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!