Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen jól körülírható paramét...

Milyen jól körülírható paraméterek esetén érdemes egy vidéki városban (pl. Szolnok) villamos vagy trolibuszhálózatot kiépíteni? Nem elsősorban a tőke meglétére, a beruházás megtérülésére gondolok, hanem műszaki, infrastruktúrális evidenciákra.

Figyelt kérdés

2016. febr. 25. 03:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Utasforgalom, vonal hossza, település szerkezete illetve csak villamos, vagy tram-train lenne jobb (vonat - villamos, vagyis vasútra kijáró villamos).

Szolnokot passzolom, de Kecskeméten tram-train lenne az elképzelhető. Az első tram-train, viszont a villamos hálózatáról híres Szegeden lenne (az elővárosaival együtt - Hódmezővásárhely, Makó, stb). Tram-trainról részletesebben: [link]

2016. febr. 25. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

A troli egyszerű: új hálózatot már sehol sem éri meg kiépíteni, mert néhány éven belül elég fejlett lesz már az elektromos busz, mint technológia. Szóval meglévő hálózatot érdemes lehet bővíteni, újat építeni aligha.


A villamosnál pedig kell egy kellően hosszú erős utasáramlási folyosó a városon belül, ami a legtöbb magyarországi településre nem igazán jellemző, a legnagyobb városainkat kivéve. Krekonexnek viszont abszolút igaza van abban, hogy a helyközi utasáramlatokat tramtrainnel nagyon hatékonyan lehet teríteni a városokban, így bár elsőre hülyén hangzik a "hódmezővásárhelyi villamos" kifejezés, kimondottan jó megtérülésű fejlesztések lehetnek ezek. Többek között Szolnokon is.

2016. febr. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Konkrétan ráállva Szolnok esetére: én szolnokiként nagyon nem tudom elképzelni, hogy ez az elővárosi villamos milyen viszonylaton épülhetne meg. Rákóczifalva felé esetleg, de mivel azt a várost még a falvai céljáratokon kívül óránként 3-4 járat érinti, ezért teljesen fölöslegesen. Törökszentmiklóson van vonat és ugyanúgy csomó buszjárat érinti, így azt se tartom logikusnak. Zagyvarékas, Abony, Tószeg nem bonyolít le olyan forgalmat, mint az említett helyek, Besenyszög és Tiszasüly szintén kilőhetők (habár a leírhatatlanul rossz közutak miatt itt még esetleg megfontolandó lenne alternatívaként). Városon belül meg aztán végképp nincs ötletem, annyi híd meg alul- vagy felüljáró van a városban a vasút és a folyók miatt, hogy igazi mérnöki bravúr lenne egyetlen használható vonalat összerittyenteni.
2016. febr. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a választ!Szolnokon ez a vonalvezetés teljességgel abszurd lenne:Ispán krt-Szántó krt-Jubileum tér-József Attila út-Tószegi út-egykori Cukorgyári sporttelep(remíz)?
2016. febr. 26. 01:13
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Érintené a buszállomást, a piacot és a vasútállomást, a kórházat, ami jó. Viszont akkor már érdemesebb lenne szerintem a Tallinnig kivinni, már csak azért is, mert a Tallinn és a vasút közt értelmes tömegközlekedés nincsen, max átszállással. Viszont akkor megint ott tartunk, hogy a város legforgalmasabb szakaszain járna, ami szerintem a közúti forgalmat gyakorlatilag ellehetetlenítené, mivel legalább egy sávot (de inkább kettőt) fel kellene áldozni a villamos kedvéért. Úgy 50 évvel ezelőtt még esetleg jó lett volna az ötlet, de ma már szerintem nagyon késő van az ilyen beruházásokhoz.
2016. febr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az Ispán krt-Szántó krt 2x2 sávos:itt nem lenne probléma egy sínpár.A Mátyás kir.út-József A.-Tószegi út is van annyira széles talán.Egy kis szakasz tűnik nehéznek:a Pozsonyi-Szántó kereszteződéstől a McDonald's magasságáig...
2016. febr. 26. 12:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyíregyházán, Szombathelyen, Pécsett is jártak anno villamosok. Mindenki álmodozik a visszaállításukról, de - sajnos - semmilyen realitás-alapja nincs.

Pécsnek lett volna esélye az EKF kapcsán - a tervekben szerepelt is - csak aztán a pénz "felszívódott" így nekik is csak egyetlen villamosuk van - kiállítva...

Szolnokon sincs több esély rá mint Nyíregyen.

2018. okt. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!