Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahely és a lakhely...

A munkahely és a lakhely távolsága relatív - erősen fizetésfüggő?

Figyelt kérdés

Az hogy egy munkahely messze van-e nem is olyan könnyű megállapítani. Mert egy dolog a nyers adat, hogy hány km-re van, meg hogy milyen úton lehet odamenni (több átszállás stb)


de az se mindegy mekkora a bér?


Mert egy jó bérért lehet lenyeli az ember, hogy napi 2 órát zötyög a buszon-de egy szar bérért lehet ez már nem fér bele?


Vagyis hogy messze van-e a hely, az bérezés-függő? napi 2x 25 km? Hát 300 nettóért miért ne.

Na de minimálbérért?


2021. jan. 2. 15:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%

Alapítványi iskola.

(és ne felejtsd el megemlíteni, hogy nem csak buszon, hanem HÉV-en, HÉV-pótlón, metrón és metrópótlón is zötykölődsz napi másfél órán át)

2021. jan. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván csak akkor vállalná be az ember a sok utazgatást ha számára rendesen meg is fizetik érte. Szóval igen. Ha nem fizetnék jól akkor úgy lenne vele hogy hát ennyi pénzért dolgozhat közelebb is és akkor legalább nem kell annyit utazni.
2021. jan. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

", hanem HÉV-en, HÉV-pótlón, metrón és metrópótlón is zötykölődsz napi másfél órán át)"



metró újpest - lehel tér


metópótló lehel tér - corvin negyed


4-es 6-os vill - corvin negyed boráros tér


hévpótló boráros - csepel kvassay


hév kvassay- csepel vég


helyi busz csepel vég- munkahely


ez napi 2x 1,5 óra


ellenvetés?

eljössz velem egy nap egy stopperrel?


Bér? nettó 140. Gar bérmin.

2021. jan. 2. 15:20
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Nem, józan gondolkodásfüggő. Hiába a sok pénz, ha nincs időd elkölteni.... Csakis a legközelebbi munkahelyet válaszd, mert hosszú távon nem éri meg átingázni az életet!
2021. jan. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
Én is ingáztam már napi 2 órát minimálért. Nem érte meg!
2021. jan. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%
Én mivel szeretek utazni, direkt nem a lakhely közelébe kerestem munkát, végül ott találtam, de direkt távolabb költöztem drágább albérletbe, hogy metrózni, villamosozni kelljen 😊 Tényleg 🤣 A kérdező útvonala se rossz, tettem már meg a távot pótló nélkül Káposztásmegyerről indulva a Csepeli helyi járatot kihagyva csak úgy (a pótlókat kerülöm, kötöttpályás jobb)
2021. jan. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

Én kb 2,5-3 órát ingázok 600 nettóért. Tudom, hogy jól keresek, de időnként a fene vinné az egészet. Amikor hidegben bejelenti a máv hogy 5 perc késés, majd 10 perc múlva hogy 15 perc és igy tovább, hogy 3 óra múlva elinduljon egy heringes szállítmány. Vagy a 3as villamoson utazó csövesek rendszeres szaga.


Ha egyedül lennék, már rég otthagytam volna a fenébe az egészet, és fele ennyiért itt a környéken ellennék. De az egész családot én tartom el, igy sem vagyunk gazdagok, de ekkora szinvonalesést nem akarnék a gyerekekre ráerőltetni.

2021. jan. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Én kb 2,5-3 órát ingázok 600 nettóért. "


Na, én meg 3 órát 140 nettóért. Én nyertem.

2021. jan. 2. 16:01
 9/15 anonim ***** válasza:
Emberfüggő is. Nekem van olyan ismerősöm akinek a belváros a fétise, csak oda hajlandó menni dolgozni és mondjuk az Árpád hídhoz már nem menne jobb fizuért. Nekem a lokáció nem olyan fontos, de nyilván ha ugyanolyan jó feltételekkel kapnék 2 ajánlatot akkor szimpátia és lokáció alapján választanék.
2021. jan. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
na hát nekem ilyen gondom sincs, nekem senki se kínál jobb bért sehol, se a belvárosban se sehol
2021. jan. 2. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!