Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik külföldön dolgoztok,...

Akik külföldön dolgoztok, mennyire spóroltok a pénzel, mennyit adtok ki, illetve raktok félre?

Figyelt kérdés

Milyen fixköltségeitek vannak és mi az ami csak hobbira illetve felesleges dolgokra megy el? Ti mennyire száltatok el anyagilag, amikor külföldi munkahelyre váltottatok a magyarországiról? Mit dolgoztok és túlórázni mennyit szoktatok?


14x1600Eurót keresek, plusz csurran-cseppen havonta kb 100Euró. Kertészeti segédmunkás vagyok és tehergépkocsi-vezető. Kicsit úgy érzem, hogy kezd kicsúszni a talpam alól a dolog, mert a mostani karácsonyi pénzt(1600) lazán elvertem, pedig régen elég sóher voltam, biztos legalább a felét félreraktam volna. Kb 3 évembe telt, hogy egyenesbe jöjjek külföldön. Az a baj, hogy tudom, hogy ez arra van, hogy elverjem, de mégis lelkiismeret-furdalásom van, mert nem vagyok hozzászokva a dologhoz. A fizumból kb 5000-et teszek félre évente, valahogy kevésnek érzem, pedig tudom, hogy értelmetlen többet félrerakni... Lehet holnap meghalok, aztán puff, mit értem a sok spórolással? Jelenleg ami fixköltségem van: albérlet mindennel 550, telefon 30, kaja 300, kondi 30, hobbi 50, egyéb 50, félretenni 400, ez kb 1410. Kocsim nincs, de talán idén tervezem, meg az albérleti díjat is inkább lakáshitelre váltanám le.



2021. jan. 2. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Melyik országban? Én dolgoztam a szomszédban, úgy hogy sopronban laktam, én a fizetésem felét - kb 600 eurót félre raktam havonta, de jól éltem és nem kellett spórolni nagyon. Természetesen nem költöttem minden hülyeségre.
2021. jan. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ausztria, Graz.
2021. jan. 2. 17:52
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez korrekt. Én amikor kulfoldon eltem nagyon spur voltam, es nem biztos hogy volt ertelme, nem parszaz euron fog mulni.

Aztan miutan meglett a lakas, mar vegkepp elkezdtem szorni a penzt top márkás hangrendszerre, jatekokra meg hobbikra.

Tuzz ki celt, hogy mire gyujtesz, es ugy konnyebb.

2021. jan. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Ausztria, panzió. Ott kezdtünk. A szállás ingyen volt, napi 2 kaja biztosított, így a bevétel 100%-át (átszámítva 800-950.000 forintot túlóráktól függően) félretettünk. És az csak egyikünk fizuja volt...


Ha nem ízlett a kaja, akkor vettem magamnak a boltban, de még így is röhögve félretettem alsó hangon 700.000-ret a sajátomból, a feleségem szintén ennyit.


Jelenleg fenntartunk 1 albérletet kint, kettőnk bevétele majdnem 2 millió forint én egy bútorszállító cégnek dolgozom, a feleségem ételfutár. Jha és röhögbe vettünk 2 autót amit fenntartunk és így is teszünk félre nem is keveset.

2021. jan. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem reális az évi 5000€

De nyilván többet is félre lehet rakni,ember függő.

Attól is függ van e valami célod?

Haza akarsz e majd jönni stb..

Tudni kéne a kiadásokat is,nem mindegy mennyit fizetsz a lakhatásért?


NE feledd egyszer élünk!!!

Szóval ott legalább rendesen tudsz élni.

Van youtubon egy csatorna pénzakadémia érdemes meghallgatni.


Mondjuk én olyat is hallottam hogy egy 7,5 tonnás teherautóval minden nap otthon van az ember és laza 2000€ megkere,más meg ezért hetel nagyvassal.

Elég sivár hely az a Graz nem?

Legalább is nekem az volt,de mondjuk legalább nincs messze az országhatár.

2021. jan. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jelenleg az önerő egy kis saját lakáshoz a cél. Még 5000-et akarok, hozzá tenni, hogy belevághassak. 12x400+2x200-at rakok félre, egyszerűen már nincs energiám spúrnak lenni... Ha megvan a lakás, akkor le akarom csökkenteni 3000-re havonta, amivel csak vésztartalékot tartanék fenn, és inkább nyaralgatni akarok, meg végre élvezni az életet. Eddig sose voltam nyaralni, csak párszor gyerekként Magyarországon belül.

Azt megkérdezhetem az utolsótól, hogy hogy lehet ilyen sokat keresni? Esetleg svájci határ? Németországban bútorcégnél voltam én is (Höffner), de sose hallottam ilyen keresetről, de még Ausztriában se, pláne nem ételfutárként. Nem kötekedni akarok, csak kíváncsi vagyok.

2021. jan. 2. 18:29
 7/9 A kérdező kommentje:
Regensburghoz képest igen, de én szeretem, leginkább Andritz és Hart bei Graz tetszik. De érdekes módon tényleg kicsit sivárnak tűnik, pedig ez a legjobb város, ahol eddig éltem. De úgyis kicsit kijjebb akarok majd lakást venni, mert azt szeretem, ha kicsit falusias a hangulat.
2021. jan. 2. 18:33
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó vagyok.

Értem,az a lényeg hogy szépen lassan el érd a célod.

Nein Svájc.

Ausztrián belülről beszélek,én speciel imádom ezt az országot,pedig találkoztam hülye emberekkel is.

Nyugat Ausztriában halottam, pontos falu névre nem emlékszem.

Szerintem korrekt a fizud, ha úgy vesszük 13-14 havi fizuból simán el lehet menni többször is nyaralni,attól függ ez is mire költesz.

Mondjuk azt sosem érdeklődtem meg hogy mennyiért lehet lakást,házat venni?

2021. jan. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Egy ismerősöm a postán dolgozik, átszámítva a fizuja 720.000 forint. Szintén Ausztria. Baromi jól lehet keresni, a titka annyi, hogy véletlenül se magyar cégnél dolgozz magyar főnökkel, csakis osztrák céghez szabad menni.
2021. jan. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!