Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek az úgy rendben...

Szerintetek az úgy rendben van, hogy a munkatársam kijelentette, hogy ő csak délelőtt jár dolgozni, nem vállalja a váltott műszakot, és ez miatt nekem állandó jelleggek délutánra kell járnom dolgozni?

Figyelt kérdés

Adott egy cég, ahol van egy adott gép. Ebből csak ez az egy van. Alapvetően 2 műszak megy nálunk, 6-14 és 14-22ig. Tehát két műszak van, egy gép, és ketten dolgozunk rajta. Nem az volna a normális, hogy váltjuk egymást?

Amikor idekerültem, már akkor mindig csak déleéőttre járt a kollega. Egy darabig tűrtem, de idén már elég. Szerintetek mit tegyek?

Persze próbáltam vele beszélni, a feletteseimmel, de semmi. Ő kijelentette, hogy nem fog délután dolgozni, nekem meg mondták, hogy akkor jöjjek mindig délután.



2021. jan. 4. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Ez rendben van így. Ő megmondta, hogy délután nem dolgozik. Annyit tudsz csinálni, hogy te meg kijelented, hogy váltva akarsz dolgozni, ha ez nem fog megoldódni, akkor felmondasz.
2021. jan. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Egyetértek az előttem szólóval.
2021. jan. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Téged eleve azért vették fel, hogy délután is menjen a gép.

A kolléga mindig délelöttre járt.

Őt annak idején így vették fel.

Ezt vállalta.

Érthető, hogy nem változtatnak

a munkarendjén.

Te vagy az új,neked kell dönteni, hogy mész vagy maradsz.

2021. jan. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Ilyesmi nekem is volt. Nappalos és éjszakás műszak volt, és ő nem akart éjszaka dolgozni, mert hogy fél hajnalban hazamenni, meg ilyenek. Emiatt én zömében éjszakás voltam, és csak kevésszer nappalos. Egy évig ígérgették, hogy ez majd hamarosan változni fog, végül meguntam, és felmondtam. És reflektáltam is rá, hogy miért teszem, és röhejes, hogy még akkor is evvel jöttek, hogy kár, hogy nem vagyok türelmesebb, már csak egy-két hét és változna a dolog.
2021. jan. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

4: 5-ös vagyok. Ez korántsem biztos. Az én esetemben is úgy volt meghirdetve az állás, hogy váltott műszak. Mégis felvették a szóban forgó leányzót. Holott a logika azt diktálná, hogy az állásinterjún, amikor előáll avval, hogy ő csak nappal akar dolgozni, akkor megköszönjék, hogy eljött, majd közölni vele, hogy akkor ő nem ezt munkahelyet keresi.

Ha meg a cég eleve így képzeli el, hogy egy ember állandóan délelőtt, egy pedig állandóan délután, akkor így kell feladni a hirdetést. Különben csak feszültséget szül a dolog.


Kérdező, az állásinterjún mit mondtak neked, előre tudatták, hogy te folyton délutános leszel?

2021. jan. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hálát adnék az égnek. A váltott műszak egészségügyi szempontból sokkal megterhelőbb, mint az állandó, ugyanis teljesen fel tudja borítani a bioritmust, ha állandóan összevissza kelsz és fekszel, és ettől az állóképesség és a szellemi teljesítmény is romlik idővel. Ráadásul munkaidőn kívüli tevékenységeket is sokkal egyszerűbb tervezni, ha mindig jó előre tudod, hogy mettől meddig fogsz dolgozni, úgyhogy a magánélet is sokkal kiszámíthatóbb így.
2021. febr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En ugyan így jártam mint te ès fel mondtam mert èn elmagyaráztam a csoport vezetőnek hogy valmeik lánnyal cserélje meg a müszakomat mert a legtöbb lány hejben lakik nekem meg 1orára laktam a munka helyemtöl 14:kezdtem 22:00vègesztem aztán 22:30jött a busz ès minden este futottam a buszhoz mert 20percre volt a buszmegálló kb janali 2-3 fele tudtam normálisan lefeküdni aludni aztán másnap 8kelès főzés kaja 13:00 buszra szállás meló 1ora a busz ès tudták nagyon jól a fönöksèg is ès nem tettek be dèlelötösre. Fel mondtam igy volt a legjobb merr ezt nem lehetett igy birni
2021. márc. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!