Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fizikai munkánál kinek a...

Fizikai munkánál kinek a felelôssége az egyenlö munkavégzés biztositása?

Figyelt kérdés
2021. jan. 8. 11:08
A kérdező szavazást indított:
A fönöké
A müszakvezetöé
A csoportvezetöé
A HR-é
A csapaté
A dolgozóé, hogy álljon ki magáért
10 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mit nevezel "egyenlő munkavégzésnek"?
2021. jan. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pl, sornál ha az egyik 20 dobozt hajtogatott, a másik kettöt, vagy szobalányként valaki 4 szobát takaritott valaki 2ot, boltban valaki 7 oraja kasszazik, valaki 3 orat
2021. jan. 8. 11:21
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
Senkinek!
2021. jan. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne ezt biztosítani? Te se örülnél, ha mindenkit kirúgnak, aki nem hozza ugyanazt, amit a leggyorsabb. Az senkinek se érdeke, hogy a leglassabb határozta meg a tempót.

A jó vezető ismeri a csapatát. Úgy osztja el a feladatot, hogy a csapat teljesítménye a legjobb legyen. Mondjuk a leggyorsabb lehozza a normát, aztán segít a lassabbnak, hogy ő is. Vagy úgy osztja el a feladatot, hogy mindenki azt csinálja, amiben a legjobb.

Ez nem lesz igazságos. De a munkahelyen nem ez a cél, hanem a hatékonyság.

2021. jan. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem azért, mert lassù, hanem mert lusta a tobbi
2021. jan. 8. 11:52
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A főnöké. De sajnos én már sokszor találkoztam avval a típussal, aki úgy volt vele, hogy a dolgozókra bízza, hogy oldják meg, a lényeg hogy eredményes munka legyen. Az ilyen úgy kezeli a brigádot, mintha egyetlen személy lennének. Ha mondjuk hárman dolgoznak egy gépnél, és az egyikük valami hibát vét, és evvel kárt okoz, akkor úgy könyveli el, hogy ők hárman okozták a hibát.
2021. jan. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Nem lehet, hogy mindíg mindenki ugyanannyit dolgozik és szerintem ezzel nincs is baj, van olyan amikor a gyárban az egész műszak alatt kemény munkát végzek és hatalmas pörgés van, de olyan is van, hogy sokkal könnyebb gépnél vagyok, szerintem ez kiegyensúlyozódik.
2021. jan. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Nyilvány, nem egyenlőségre kell törekedni, mivel az nem lesz. Meg mindenki magára figyeljen. Nyilván ez arra is vonatkozik , hogy 2x annyi munkáért több fizetés is jár.
2021. jan. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 gbc180 válasza:
100%
Nem az egyenlő munkavégzés a cél, mert olyan nincs. Valaki nagyon gyors a kasszában, de lassú a polctoltesben. Van aki gyorsan hajtogatja a dobozt, de szarul, és selejtet termel. Van aki pontos de lassú. És van aki feltesz ilyen kérdést, de nem gondolkodik nagyban. :) Mindenestre, ahogy többen is megénekelték, a teljes hatékonyságot kell nézni, és úgy berendezni a csapatot, hogy mindenki ott legyen ahol a legjobban teljesít, de ne legyen unalmas sem, és ne kezdjenek feltenni ilyen kérdéseket. Ez elsősorban a cellavezeto, majd a muszakvezeto, majd a termelesvezeto, stb.... a HR nagyon nem, o esetleg meghallgatja a siramokat...
2021. jan. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A főnök dolga.

De olyan, hogy egyenlő munka végzés nincs,főleg nem egy gyárban .

A buzgó mócsingoknak megy úgyis lesz valami ami szúrja a szemét,vagy igazságtalanak érez.

2021. jan. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!