Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tagadhatom meg a home...

Hogyan tagadhatom meg a home office munkavégzést?

Figyelt kérdés

A struccpolitika eredménye az lett, hogy itt a vírus második hulláma, és picit csavart a munkáltató az otthoni munkavégzés szabályain, melyet úgy gondolom nem vagyok köteles elfogadni.

Az első indok, hogy kijöhetnek ellenőrizni, amit papírba is foglaltak maga a munkáltató, vagy bármelyik megbízottja. Na már most a főnökömnek vannak kedves seggnyalói, akiket pl pont nem engednék be a lakásomba, megtekintés indokkal sem. A második indokom, hogy köteleznek arra, hogy telefonon legyek elérhető, de céges telefont nem adnak. Munkámból kifolyólag sok területtel vagyok napi kapcsolatban a gyárban, de bent van futkosós telefonom, meg ugye a chat és email rendszer, ami idehaza is megy (benti teló nem), azonban a privát telefonszámom kiadására úgy gondolom a munkáltató semmilyen esetben sem kötelezhet (főnököm tudja ennyi elég). Ezzel a home office kritériumainak nem is felelek meg, bár, hogy őszinte legyek nem is szeretnék, mert azt gondolom a munkának a munkahelyen van a helye. A másik dolog, hogy rengeteg papírmunka van, amiket nyomtatni, szkennelni kell, nekem itthon ilyen eszközök nem állnak rendelkezésre és nem is fognak egy munkáltató miatt sem! Ha a munkahelyem alkalmatlan a home office rendszer kialakítására, tőlem milyen jogon várják el az otthoni munkavégzést? Megtagadhatom ilyen esetben? Mert nekem nem azzal van bajom, hogy dolgoznom kell, hanem azzal, hogy itthon kell dolgoznom. Azért, mert éppen a munkahelynek úgy jobb, ha váltóban hiányzik a társaság fele, az nem az én érdekem, azt gondolom ettől független bemehetek dolgozni, ha akarok. Pláne mivel a releváns irodai eszközök nem állnak rendelkezésre pl. nyomtató, szkennelő engem zavarna a tudat, hogy akár csak 1 napra is más kollégára kelljen rátukmálni a feladatomat, azt, hogy papírboltba menjek szkennelni és nyomtatni szintén nem pálya, mert ilyenért nem fizetek. További probléma az otthoni munkavégzéssel az az, hogy van pici gyerekem is, aki korából fakadóan állandóan rajtam lógna, így haladni sem tudnék, még, ha épp nem is papírmunka van. Köszi a segítseget annak, aki válaszol!



2020. szept. 24. 05:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Ezzel kb csak annyit mondanal neki hogy nem leszel képes home officban a munkavegzesre.

Ez sakk matt. Mit tudna ö tenni erre, azon kivül hogy kirug?

Nem a legjobb a targyalasi alapod.


Vagy nézz ki egy mini irodàt/irodai rèszt, béreld ki a cég nevében es ehhez kèrj engedelyt.

2020. szept. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
*az irodaberleses ötletben az a lényeg hogy abbol azt latja hogy te megoldasokat keresel mert dolgozni akarsz
2020. szept. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Az mit jelent, hogy kimennek ellenőrizni? Mit ellenőriz? Hogyan?


Nem kedvelt kollégáid bent a lakásban szimatolnának, biztosan jól körül néznének és nemcsak a munkát..;( utána beszéd téma lehetne nekik hetekig, hogy mi mindent láttak :(

2020. szept. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Nem értem miért kellene kijárkálni hozzád ellenőrzésre, úgyis nyoma van annak ha nem végzed normálisan a munkád. Mondd meg neki, hogy ha biztosítja számodra a megfelelő eszközöket otthonra is akkor nincs ellenedre a home office. A gyerek meg amúgy hol van ha te a munkahelyeden vagy? Hát legyen ott akkor is ha otthon dolgozol, már persze amíg be nem zár újra minden.
2020. szept. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Az ilyen munkahely már mérgezett. Amilyen szakemberhiány van, máshol egyből fölvesznek.


Hadd rúgjon ki, rendes felmondással, akkor jár a végkielégítés.

2020. szept. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

Áá, a munkaügyis trollhoz van szerencsénk ismét.

Nehogy komolyan vegyétek amit ír.

2020. szept. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Első lépésként add át írásban a kifogásaidat, javasolj alternatív megoldásokat, azt követően meg lehet beszélni, hogy milyen körülmények között, milyen feltételek mellett tudod vállalni a további munkavégzést.
2020. szept. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Hiába pattogsz. Ha nem tetszik akkor szevasz. Valószínűleg nem vagy pótolhatatlan munkaerő, senkinek nem fogsz hiányozni.
2020. szept. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Neked valójában az a bajod, hogy a gyerekkel együtt nem akarsz otthon dolgozni... nincs ezzel baj, a tavaszi dolog után meg lehet érteni, hogy nincs türelme a szülőknek, viszont hiába van ez a szituáció, nem igazán van senki abban a helyzetben most, hogy nagyon pattogjon. Hiába áll melletted az Mt, őszintén, megtagadod a munkát, a munkaviszony megszűnik... és? Mehetsz a munkaügyi bíróságra. Fogadhatsz fel ügyvédet, akire neked kell költened addig, amíg nincs ítélet, és mögötted egy ügyvéd áll, mögöttük meg egy teljes jogi osztály valószínűleg. A problémád nagyon könnyen kimagyarázható, egyáltalán nem egyértelmű a dolog és kellően gci munkáltató esetén úgyis bevetnek mindent, mar csakazertis...


Szóval ha nem tetszik, kezdj el keresgélni másik helyet, de a lázongás teljesen felesleges és kontraproduktív.

2020. szept. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az ellenőrzés dolgot én sem értem,ebbe én sem mennék bele.Biztos hetekig beszédtéma lenne,és az az igazság,akármilyen csiri- viri kis kéglid van,ha nem kedvelnek azok a kollégák,nem jössz ki belőle jól.

A telefon egy kicsit off.

A nyomtatót- szkennert nem kívánhatja tőled,a festék meg a papír sem olcsó mulatság,szóval ezzel mondjuk érvelhetsz a home office ellen.

A pici gyereket ne hozd fel,nyilván tavasszal is megoldottad valahogy.

2020. szept. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!