Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bérfejlesztési rendszernek...

Bérfejlesztési rendszernek transzparensnek kéne lennie egy munkahelyen?

Figyelt kérdés

Szerintetek egy munkahelyen nem evidens elvárás, hogy legyen egy fix konkrét transzparens előmeneteli rendszer? Hogy az ember tudja, munkáját milyen mutatók mentén milyen időközönként értékelik-és az értélkelésnek milyen hatása van a bérre, annak emelésére?


vagyis másképpen, hogy tudja azt az ember, ha ő X dolgot letesz az asztalra, az a bérébne X százélékos emelésben fog jelentkezni (/év pl)?


Ez nem egy teljesen jogos és evidens elvárás?

Enélkül érdemes egyáltalán dolgozni?


Hogy majd emelnek ha akarnak, akkor amikor akarnak, annyit amennyit akarnak-de ha évekig semmit akkor ez van, el lehet menni-így érdemes dolgozni?


2021. jan. 11. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sosa halottam még munkahelyről, ahol így működne, nem is igazán fogja neked senki garantálni, hogy majd x év múltva mennyi béred lesz.
2021. jan. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Sosa halottam még munkahelyről, ahol így működne"


MIcsoda?????? SOse??? Hát a bértáblás helyek mindegyike így meg mióta világ a világ? A multik mindegyike így működik mióta világ a világ!!


Cégek százezrei milliói a világban így mennek mióta világ a világ!


Hát aki pl tanár közalkalmazott közszolga stb az már most 30 évre előre látja mennyi lesz a bérfejlesztése!


Mentől rendőrség tűzoltók katonaság közigazgatás bíróságok önkormányzatok állami hivatalok stb stb


Mióta világ a világ ez így működik!

2021. jan. 11. 14:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egyedül a közszféráról tudom, ahol van ilyen, de ott jellemzően alacsonyabbak a bérek ugyanabban a munkakörben, mint a versenyszférában.
2021. jan. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"A multik mindegyike így működik mióta világ a világ!!"

Ahova eddig én interjúztam multihoz, ott kértek bérigényt, csak olyan helyen volt megmondva, mennyit fogok kapni, ahol munkaerő kölcsönzőn keresztül alkalmaztak határozott időre, mert nekik arra volt egy adott keretük, amin nem volt mód változtatni.

2021. jan. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Én egyedül a közszféráról tudom"


csak ott--- a laza 800.000 közszférás munkavállalóval-de azért sose hallottunk még ilyenről.... világos.


Tesóm távközlési multinál van és ott alap az éves 2x minőségi audit, amely százalékos értékeléssel jár, amely értékelés egyeseknek béremelést hoz---másoknak elbocsátást.

Nemzetközi cég, 30 éve Magyarországon, a kezdet óta így megy.

A tesóm már most tudja, ha hozza a számokat, akkor 2021. júniusban mennyit ugrik a bére.

2021. jan. 11. 14:26
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tesód szerencsés, a legtöbb cégnél nincs ilyen, de jó lenne. Most állami tulajdonú cégnél vagyok, de nem vagyunk közalkalmazottak, semmi ilyen nincs. Az mondjuk nyilvánvaló, hogy a közszféra béreihez állunk közelebb, de ilyen transzparencia meg bérfejlesztés egyáltalán nincs. Persze a cég úgy hirdeti magát, hogy mennyire támogat mindenkit a fejlődésben, a valóság ezzel köszönő viszonyban sincs.
2021. jan. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"meg bérfejlesztés egyáltalán nincs."


Na de mi értelme van ilyen helyen dolgozni, ahol azt se tudhatom hogy 1 év múlva többet kapok?

2021. jan. 11. 14:34
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted amikor idejöttem, tudtam, hogy ez van? :-) Csak éppen nincs, aki eltartson, fizetni kell a számlákat. Amúgy a legtöbb cégnél a minimálbér/bérminimum emeléshez és az inflációhoz kötik az emelést. A teljesítmény szerinti béremelés nagyon ad-hoc jellegű, vagy kérni kell.

Illetve van az a rendszer, ami nálunk is van, amikor nagyon kezdenek elszivárogni az alkalmazottak, akkor megpróbálják béremeléssel maradásra bírni azokat, akik még nem léptek ki. Egyébként szellemi munkáról van szó, nem fizikai robotmunkáról.

2021. jan. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"és az inflációhoz kötik az emelést. "


És melyikhez, a KSH kamu inflációhoz vagy a valóshoz?

Mert ha a valóst nézzük, akkor úgy 20% emelést kéne kapjak tavalyhoz képest.

2021. jan. 11. 14:50
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kéne, ha kötelező lenne évente emelni, de ilyen sehol nincs. Ahol nem a bérminimum vagy a minimálbér van, vagy közalkalmazotti bértábla, ott a fizetés megegyezéses alapon, bértárgyalással kerül megállapításra, és vagy változik, vagy nem. Még a kollégáddal sem beszélhetnél róla, hogy ki mennyit kap, mert üzleti titok. Más kérdés, ha kiderül és esetleg bérfeszültséget okoz.
2021. jan. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!