Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit választasz, ha ez áll...

Mit választasz, ha ez áll előtted lehetőségként munkaként jelen helyzetedben, de életed végéig (reál-értéken) ezt kapod érte?

Figyelt kérdés

- nettó 200 ezer havonta, tiszteletreméltó munkát végzel, jó kollégákkal, rendes főnökkel, valamint objektíve olyan a munka, amivel elismerést váltasz ki szinte mindenkiből, mert fontos elvégezni e feladatokat;

- nettó 500 ezer havonta, semmiképp sem nevezhető valójában fontosnak (a munkáltatónak valamennyire nyilván az), különösebben nem érdekel, a kollégák közül néhánnyal jössz ki, néhánnyal kevésbé, a főnököt nem különösebben érdekli, mit gondolsz és helyettesíthető "alkatrész" vagy.

A kérdés természetesen teljesen hipotetikus, arany középút most nincs is.



2021. jan. 12. 12:21
A kérdező szavazást indított:
erősebb fizetés, unalmas, értelmetlen munka
gyengébb fizetés, izgalmasabb, értelmes munka
képtelen vagyok eldönteni, más a szempontom
17 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Természetesen írásban is kifejthetitek, ha eszetekbe jut valami konkrét, személyes példa, ami alapján döntöttetek (vagy nem). Például érvelni is lehet, hogy neked ezért kell a több pénz vagy ezért nem és ezért fontosabb a munka jellege vagy ezért nem. A rend kedvéért mindegyik 8-16 óráig tartó hétköznap végzett munka, a szokásos szabadságokkal. Lehet írni "vágyott munkát" is, ami beleillik valamelyik (némileg szélsőségesre sarkított) példába, de jelenleg végzett munka is lehet, ami ráillik valamelyikre.
2021. jan. 12. 12:34
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nettó 200 az nagyon kevés lenne nekem, főleg ha van egy 2,5x jobban fizető állás.
2021. jan. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Pénz beszél!
2021. jan. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Természetesen a magam részéről minden választ hasznosnak fogok ítélni valószínűleg, ha érinti a témát. Úgy gondolom, mindkét szempont mellett lehet érvelni, nagyon sok mindentől függően.
2021. jan. 12. 12:42
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez személy függő. Én a nettó 500-ast válsztanám, de van, aki képtelen ilyen munkát végezni. Te kell tudd, hogy olyan ember vagy-e, aki képes ilyen unalmas, semmilyen munkát végezni, vagy sem.

Na meg vannak azok is, akiknek nem számít a pénz. Én nem sorolnám magamat közéjük. :D Viszont, akit tényleg nem érdekel, hogy mennyit keres, amíg el tudja magát tartani, annak inkább az izgalmasabb meló való.

2021. jan. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Esetleg akinek van kedve, részletezheti, mi az, amilyen összeg neki "szükséges" a jó élethez (mit is jelent az így megélt "jó élet" számára) és mi az a munka, amit esetleg még kevesebb pénzért is hajlandó végezni (ha létezik ilyen), ha lemondana valamiről.
2021. jan. 12. 12:48
 7/12 A kérdező kommentje:
Látom, van, aki a kisebb fizetést választotta, ő is megnyílhat, mire gondol.
2021. jan. 12. 13:01
 8/12 anonim ***** válasza:

na akkor rám mit mondtok? Én jelenleg nettó 140-et kapok de a nettó 500-as állásban leírtak érvényesek a munkámra-azt leszámítva hogy nem 500, csak 140.


de ugyanolyan senkit se érdeklő lélektelen szar, ahol az számít hogy van két kezem lábom és csók.

és nem választhatok semmiben.


akkor én hova tartozom?

2021. jan. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sajnálom, természetesen ez sem ritka. Sokan nem tartoznak ezekbe a kategóriákba. Bár vehetjük azt, hogy aki nagyon jó ápoló vagy éppen nagyon hatékony háziorvos, az se keres(ett) sokkal többet, de hihetetlenül hasznos adott esetben az adott személyeknek. Vannak ilyen munkák. Van olyan bankár, aki rengeteget keres, de az a feladata, hogy minél többet kihúzzon az emberek zsebéből valamilyen módon (rengeteg ilyesmi munka van, persze). Senki nem mondja, hogy mennyivel jobb a világ vele, de tudja költögetni a pénzét, más nem is érdekli esetleg.
2021. jan. 12. 15:29
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát igen, mondjuk egy gyári munka lélektelen is szar is unalmas is nulla társadalmi hasznú nulla élvezet nulla előrelépés nulla megbecsülés-de legalább jó szarul is fizet. Élni kevés éhen halni sok.

a legjobb kombó.

2021. jan. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!