Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a dolgozók szeretnèk, hogy...

Ha a dolgozók szeretnèk, hogy a főnök is kivegye a rèszèt a munkàból, akkor ezt hogyan lehet elèrni?

Figyelt kérdés
Mikor vannak ilyen összeszoktatós programok a munkahelyen, ahol jàtékos formában kell különféle szituációkra reagàlni, meg beszèlni kell pàr szót, hogy a munkáddal miképpen jàrulsz hozzá a csoport munkàjàhoz. Ott az emberek többsège elmondja, hogy mindent közösen csinàlunk, együtt lépkedünk, egyszerre reagàlunk a szituációkra, együtt oldunk meg feladatokat.Ez a főnökök, dolgozók szàjàból elhangzik. Viszont mikor tevèkenykedsz a munkahelyeden, akkor sok vèlemènyt hallasz arról, hogy igazàból, ez nem így van. Nekem kell a rendelèseket csinàlnom, a munkámra koncentràlni, a holnappal foglalkozni. Ilyenkor elszomoródik az ember a saját munkàja kapcsàn is. Hiàba koncentrálok a munkámra, ha rajtam nagyobb a nyomàs, több külső tènyező ér, kevesebb pozitìv visszacsatolással. Nem a dolgozót kell befelé fordìtani, hanem beszélni kell a problémàkról, ami az embereket zavarja. Így tud csak a másik vàltoztatni rajta. Nem?
2021. jan. 14. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
mivan? lehet velem van a baj, de nem értem, hogy pontosan mire akarsz kilyukadni, főleg a vége zavaros...
2021. jan. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
1. Ne aggódj én se értem, hogy most pontosan mi lenne a kérdés vagy mire keres megoldást a kérdező.
2021. jan. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Megpróbálom lefordítani, nem biztos, hogy értem. A kérdező szerint a főnőke semmit nem dolgozik, bezzeg a többi munkás, meg ő. A kérdező szerint rajta nagyobb a felelősség, mint a főnökén, mivel a főnökének szerinte semmi dolga.


Na, ha ezt jól értem, akkor nem is kommentálom a kérdést, mert felesleges.

2021. jan. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3. Értem. Ha tényleg ez lenne a kérdés, akkor kedves kérdező nehogy azt gondold, hogy mert a főnök nem segít be a ti feladatotokba attól ő nem is dolgozik. Azért alkalmaz titeket, hogy csináljátok meg, ne neki kelljen azt is. Valószínű van elég dolga egy cég vezetésével anélkül is, hogy az alkalmazottai osztanák neki ki a feladatot. Ha nem tetszik, válts munkahelyet, de ne gondold, hogy van olyan hely ahol a főnök besegít az alkalmazottaknak, azért alkalmaz, hogy önállóan megcsináld az adott feladatot, ha neki kell megcsinálni, akkor téged miért is fizet?
2021. jan. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kivètelek mindig vannak, hiszen erősìtik a szabàlyt. Inkàbb arra akartam kitèrni, hogy elmosódtak a határok az emberek között. Munkavégzès folyamán is több helyről szerez információt az ember, vannak akik szerint abszolút a telefon vette àt a szerepet a főnökük èletèben, vannak akik vàrnak segìtsègre, de a főnök többszöri ígèrgetèse utàn, szépen àtöltözve lejön, de más programot szemel ki magának. A felelőssègi területek, a konfliktuskezelès mellőzèse, az emberek motivàlása, ami problémàkat okoz.
2021. jan. 14. 10:53
 6/8 anonim ***** válasza:
5. De honnan tudjátok hogy ő a telefonon mit csinál? Lehet, hogy ügyeket intéz, ez gondolom fel sem merült bennetek. Valószínű fontosabb dolgai vannak minthogy motivációs tréningeket tartson. Én pl egy olyan munkahelyen sem dolgoztam még ahol a főnök egyből ugrott volna ha a dolgozók szólítják, de szerintem nem is a főnök dolga motiválni, hogy ugyan csináljátok már meg a munkát amiért fizetek... Nem gyerekek meg óvodások vagytok. Ha tényleg akkora problémák adódnak valószínű alkalmatlanok vagytok a feladatra vagy az önálló munkavégzésre. Keress másik munkát.
2021. jan. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azt mondták bent, hogy velem van a baj. Nem velem, hanem azzal, aki ezt állìtja.
2021. jan. 14. 11:12
 8/8 anonim ***** válasza:
7. Hol bent? A munkahelyeden azt mondták veled van a baj, amiért te ezt így látod?
2021. jan. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!