Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Cég lecsaphat a saját pénzből...

Cég lecsaphat a saját pénzből megszerzett szakképzettségemre ha én nem erre szerződtem?

Figyelt kérdés

Mi van ebben a szituban?

Mi az etikus mi az elvárható?


Felvesznek egy céghez adott végzettséggel adott munkakörbe. Abban dolgozom.

Majd saját szabadidőben saját pénzből leteszek egy új szakmát. A cég egy fillérrel se szállt be, nem is tudták hogy járok.

És most hogy megvan az új papír, azt akarják hogy munkakört váltsak, mondván hát már van papíron!

Bér az persze egy fillért nem emelkedik, igazi fillérb ****ók.

Én meg így nem vállalom. Én egy adott munkakörre szerződtem, abban vagyok abban is kívánok maradni.

Ők meg kirúgással fenyegetnek.

Ilyenkor mi van?


2021. jan. 14. 12:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Balu, egy lényegi kérdés: Ha nem tudták, hogy jársz, akkor most honnan tudják, hogy elvégezted és van papírod? Bevitted a munkahelyre, és körbelobogtattad dicsekvésképpen?
2021. jan. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

"Bevitted a munkahelyre, és körbelobogtattad dicsekvésképpen?"


Nem. Illetve majdnem.

Publikus posztban osztottam meg a facebookon. Vagyis igen, virtuálisan körbelogogtattam.


Ja és jellemző az itteni trógerekre hogy magát a face posztot a főnök nem látta mert nem ismerős, de aki meg ismerős, azok közül az egyiknek gondja volt rá hogy a főnök is lássa.

2021. jan. 14. 14:50
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
12: És mi a fenének postoltad ki, ha nem kívánod hasznát vetetni a főnökséggel? Nem féltél, hogy ha a kollégák közül valaki beköp, akkor a fönökség majd gyanítja, hogy kifele kacsintgatsz? De hisz vakószínű ez történt.
2021. jan. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Balázska... legalább a stílusodat változtasd meg néha, hogy ne bukj le rögtön a troll kérdéseddel.

Te nem akarod, ők akarják, kirúgással fenyegetőznek, rúgjanak ki... Majd találsz jobbat.

2021. jan. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

14: na de hát pont azért van ott a langyos szoáréban, mert "úgyse tudna jobbat találni". :-DDDD


Ugyanakkor a szomszéd kérdésében meg betanított munka után áhítozik... :-DDDD


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

2021. jan. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha én lennék a cég, akkor két opció lenne..

Látom van papírod pont pont pont végzettségről.

Esetleg nem lenne kedved másik munkakörhöz?

Ajánlok X fizetésemelést.

Másik lehetőség:

Nem lenne kedved új munkakörhöz?

Ajánlom előbbi béremelést és fizetem egy részét vagy egészét a képzésnek, ha aláírod, hogy X évig nálunk maradsz vagy felmondhatsz rögzített feltételek mellett.


Ha én lennék te..

Ugyanez vázolnám.

Ok , vállalom ilyen és ilyen feltételek mellett.

Vagy másik lehetőség: köszönöm szépen,de nem.

Se több fizetést se nagyobb felelősséget nem szeretnék, megfelelő így nekem.

2022. ápr. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!