Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ukrán munkaerő alkalmazása...

Ukrán munkaerő alkalmazása még mindig nyerő Magyarországon, a válság ellenére?

Figyelt kérdés
Nemrégiben egy álláshírdetésre lettem figyelmes Baranya megyében, még pedig az egyik gyár ukránul hirdeti az operátori állást. Én eddig is tudtam, hogy Dunántúlon szerte széjjel alkalmaznak ukránok, de eddig csak jelentősen iparosodott helyekről tudtam (Tatabánya, Esztergom, Budapest és környéke, tehát olyan helyeken, ahol nagy az igény gyári munkásra és fizetés is van rá, csak nincsen ember), de életemben nem gondoltam volna hogy Baranya megyében a válság kellős közepén keresnek erre felé ukránokat. Ezek szerint a válság még nagyobb igényt teremtett az olcsó munkaerőre?

2021. jan. 15. 00:45
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Az olcsó munkaerő mindig jobb, mint a drága. A külföldi munkás nem pofázik, nem felesel, jobban hozzá van szokva a megalázó helyzetekhez, jobban bírja a nehéz, monoton munkát. Miért fizessenek a magyarnak, ha annak az a természetes, hogy a fél munkaidőt átfészbukozza?
2021. jan. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak itthon ha nem Csehországban is.
2021. jan. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csehország, Lengyelország, ahol igény van rá. Mondjuk, így válság közepén az tök jó, hogy van csomó magyar (500 ezer plusz) munkanélküli, és akkor ilyeneket hirdetnek az országban, hogy ukránokat keresnek egy amúgy, válság nélkül is súlyosan visszamaradott és hátrányos megyében, ahol lenne munkaerő felvétel, de igen, ha dolgozni akarsz húzzál el kérlek Budapestre, nyugat Dunántúl és így tovább szállásos munkahelyre, ahol kitudja kikkel, mikkel, hányan lesztek összezárva.
2021. jan. 15. 19:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy inkább horvátul láttad? Arra fele azok vannak sokan ugye... Nem pedig az ukránok. Az ukránok, ahogy írtad is, inkább északabbra vállalnak munkát.
2021. jan. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem, ez nem horvát, cirilbetű, és Ukrajna tuti. Itt a hirdetés: [link]


Tuti Ukrajna, a tempoeast közvetítő cég állása.

2021. jan. 19. 00:07
 6/7 anonim ***** válasza:
A magyar betanított munkás napi 8 órába akar nettó 400 ezret keresni ami jelen pillanatban M-on lehetetlen. Ezért kell a külföldi munkaerő.
2021. jan. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom miről beszélsz hatos. Nagy az elvárás néha napján sajnos. Bár pont Komlóra, ahol a koronavírus járvány előtt is volt munkanélküli, szóval nem értek én semmit sem így. Mindegy is, de baromi érdekes.
2021. jan. 20. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!