Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A barátnőmmel lassan gyermeket...

A barátnőmmel lassan gyermeket szeretnénk, mire számítson, ha állami cégnél van?

Figyelt kérdés

Ilyenkor egyszerűen dolgozik terhesen egy ideig, aztán TP?

Vagy hogy megy ez? Közben kirúghatják?


2021. jan. 20. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Semmi jóra
2021. jan. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Hacsak nem valami fizikai munkát végez akkor jó eséllyel szinte utolsó pillanatig fogják dolgoztatni, után meg elmegy szülési szabadságra.

Közben nem rúghatják ki, ha esetleg szar arc a főnök akkor szülés után más/rosszabb pozícióba fogja visszavenni de szerintem ha kedvelik és jó munkát végez akkor emiatt nem kéne aggódjon.

2021. jan. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Kirúgni nem rúghatják, de a legtöbb (nem csak állami) helyen valamennyire ki fogják utálni. Nekem ebben nincs személyes tapasztalatom, de volt kollégám, akit úgymond kényszerből eltűrtek terhesen, cserébe olyan feladatokat aggattak rá, hogy magától mondjon fel, ha már a törvény nem engedi kirúgni azt, aki terhes. Sokan nem akarnak azzal szórakozni, hogy egy fél-3 évre munkából kieső embert visszavegyenek még, mert egyszerűen anyagi csőd az azt követő fél év, annyira nincs képben a projekttel meg annyira leeresztett szakmailag (általában). Ezért inkább elintézik, hogy magától ne akarjon visszamenni.
2021. jan. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Aki bírja az, dolgozik ameddig tud. De van aki 3 hónaposan kiratja magát veszélyeztetett terhesnek aztán 2 évig a munka hely felé se néz.

Sokan csinálják azok is, akik amúgy tudnának dolgozni.

2021. jan. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4#

Azért az érthető, ha az olyat nem kedvelik :)

2021. jan. 20. 13:04
 6/6 anonim ***** válasza:
A munkáltatók és az állam nem igen beszélnek egymással a jelek szerint, mert nemigen vannak szinkronban a jogszabályok, az elvárások, és a követelményrendszerek. A napokban láttam egy gyerekeseknek szóló "adatlapot", - amelyet ki kell tölteniük a gyerekeseknek, ha akarnak alamizsnát kapni. Ezt lényegében egy anyuka mondta el nekem, mert egyszerűen - kínai felsőfok hiányában - egyszerűen nem lehetett felfogni, hogy milyen feltételeknek kell megfelelniük a szülőknek. -Mintha arra élveznének az állami jogalkotók, hogy fehér embereknek tolmácsot kell fogadniuk a jogszabályaik értelmezéséhez! Katasztrófa!
2021. jan. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!