Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha normális egyetemen végzem...

Ha normális egyetemen végzem el, Nemzetközi Gazdálkodás alap-, illetve mesterszakkal mennyire lehet jó munkahelyet találni? (Tehát nem örökké legalja rabszolgamunkakörökben éhbérért kell dolgoznom). Mennyi a kezdöfizetés és az átlagkereset?

Figyelt kérdés
Hozzáteszem, hogy nagyon szeretek nyelveket tanulni és személyes okokból szükségem lenne, hogy többet keressek, mint pl. egy ügyintézö stb. Értem, hogy senki nem középvezetöként kezdni, de van értelme ezt választani?

2016. jún. 7. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Először azt vedd figyelembe, hogy mennyire bírod a stresszt a multiknál, mert ez nagyon jellemző. Sajnos friss diplomásoknak nem fizetnek annyira sokat (kb. 500 Euro összeget/hónap), attól függ. Arra viszont gondolj, hogy pl. Bp-n egy műkörmös vagy fodrász (férfi is) közepes ügyfélkörrel min. 1000 Euro-t keres/hónap.
2016. jún. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha normális ha nem normális egyetemen/főiskolán végzel akkor is igaz hogy alulról kell kezdeni. Tudom sok mai fiatal azt hiszi hogy egyből nagyfőnöknek veszik fel álomfizetéssel. De az élet nem ilyen.
2016. jún. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
#1 mi a fäszért nem lehet forintban írni?
2016. jún. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"személyes okokból szükségem lenne, hogy többet keressek, mint pl. egy ügyintézö"


Hát mindenkinek arra van szüksége, hogy többet keressen ennél...

2016. jún. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nö vagyok, de a műkörmök elég távol állnak az érdeklödési körömtöl és a fodrászat sem érdekelne sokkal jobban, a jól keresö szakmunkákat szerintem ki is löttük. Utolsó: A "szükség" szó mondjuk elég opcionális, de szerintem azért ne hasonlítsuk össze azokat, akik pl. legrosszabb esetben is örökölnek min. egy lakást a szüleiktöl, vannak rokonai, stb. mint azt, akinek egész életében nincs semmi biztonságot nyújtó háttere és semmi kapcsolati tökével nem rendelkezik.
2016. jún. 7. 17:46
 6/6 A kérdező kommentje:
"opcionális" helyett azt akartam írni, hogy szubjektív, csak rajtamaradt a számon
2016. jún. 7. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!