Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit mondjak állásinterjún,...

Mit mondjak állásinterjún, miért jöttem el az előző munkahelyeimről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idáig irodai munkakörökben dolgoztam, és mindig ugyanaz volt a gond - fiatal, csinos, ügyes csajként mindig ki voltam pécézve a negyvenes-ötvenes nő kollégák között, kb. az első félévet követően ment a szúrkálódás, kibabrálás, b*sztatás, érzésem szerint indokolatlanul. Nem beszéltem ki senkit a háta mögött, ha szóba került ilyesmi, mindig kerültem ezeket a témákat, csakis tárgyilagosan, barátságosan próbáltam megnyilvánulni, de ez nő munkatársak között édes kevés. Pletykálni, gyűlölködni, másokat megalázni kell, amire én nem vagyok képes, éppen ezért én vagyok egy idő után a célpont. Egy idő után persze felállok önként, még akkor is, ha a munkámban eddig soha nem lehetett belekötni. Ez van mindenhol. Nem is ez az érdekes.

Most álláskeresőben vagyok, és nem tudom, hogy ha állásinterjún kérdezik, hogy miért jöttem el a munkahelyeimről, mégis mit illendő ilyen esetben mondani?



2021. jan. 20. 19:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
29%

Ha csak annyit mondasz, hogy családi okok miatt.

Nálunk mindenki ezt mondja aki leszámol :)

2021. jan. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
És ha rákérdeznek, hogy mi az a családi ok? Rákérdezhetnek?
2021. jan. 20. 20:00
 3/29 A kérdező kommentje:
Ja, és kb. 3 munkahelyről jöttem el a fenti okok miatt, úgyhogy még 2 tippet kérek. :)
2021. jan. 20. 20:01
 4/29 anonim ***** válasza:
5%
Anyukádat kellett ápolnod kovid miatt. Ennyi. Ugysem tudja, h hazugság.
2021. jan. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
92%

Ez butaság hogy családi okok miatt. Ezt max azon a helyen lehet elsutni, ahonnan eljon a kérdező.


Az allasinterjun azt "illik" mondani, hogy fejlődni szeretnék, illetve új dolgokat is megtanulni. Ha szimpatikus az interjuztato, esetleg annyi belefér, hogy ezt személyes okok is elosegitettek, de ezt inkább ne mondd, és ennél többet sem.

2021. jan. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
0%

Első vagyok.

Akkor megmondod, hogy magán jellegű problémák voltak. De szerintem nem szoktak rákérdezni.

Ilyen nőkkel sem egyszerű együtt dolgozni, egy-ket olyat kéne találni aki szimpatikus, a többiekkel még nem foglalkozni.

Mennyi időt töltöttél ezeken a munkahelyeken?

Mond ha nem jók a tippek :)

2021. jan. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Jók a tippek, köszi. Általában egy év után teljesen kiégek, mintaszerűen a 6. hónaptól már megy a fúrás mindenhol.
2021. jan. 20. 20:10
 8/29 anonim ***** válasza:
20%

Amugy, mikor nincs kedvem dolgozni azt hazudom, h meghalt anyám. Elfelejtettem, és egy évben 3 temetésen voltam.

Aztán kihúztam magam a kakábol...

Há'mostoha anyám... :'DDDDDD

Mindenre van válasz. Csak használni kell az agyat.

2021. jan. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Igen, kb. a #8-as válaszolóhoz hasonló állapotú személyek jelenléte miatt távozik egy egészséges önbecsüléssel rendelkező ember méltatlan helyzetekből. Az ilyen emberek véleménye továbbra sem érdekel, de mielőbbi jobbulást kívánok. :)
2021. jan. 20. 20:28
 10/29 A kérdező kommentje:
#9-es köszi a tippet, de ezt talán mégsem... :)
2021. jan. 20. 20:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!