Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kell jó önéletrajzot...

Hogyan kell jó önéletrajzot írni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Elektronikusan kellene elküldenem néhány munkahelyre az önéletrajzomat, de sajnos ötletem nincs, hogy hol kezdjem vagy hogy hol találok valami normálisat amit aztán kitöltve email formájában tovább is tudok küldeni.


20/F



2021. jan. 24. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Professiono van egy cv készítő. Pdf-ben letöltöd és beküldöd. Van több féle.


Finoman lehet benne hazudni. Mások csinálják

2021. jan. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Én eltértem a hagyomános CV mintáktól, próbáltam kevésbé sablonos lenni. Mindenhol máshogy szeretik, például valahol az Europass CV kizáró ok. Pontozni magad egyáltalán ne pontozd, habár sok helyen látni ilyet (például MS Office szoftverek 3/5, stb.).

Fontos, hogy kiöltsél legalább egy egész oldalt.

Pályakezdőként nekem nehéz volt, így személyesebbre csináltam. Több infót osztottam meg magamról, céljaimról, persze azokról a dolgokról, amelyek a munkám során jól hasznosíthatok.

2021. jan. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

[link]

Mondjuk így, de ha csak rákeresel arra, hogy önéletrajz, találsz sok sablont, leírást és tanácsokat is. Minimális energiabefektetést igényel. Ezek alapján meg már nem nehéz megírni.

2021. jan. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Fsms ***** válasza:

Ha extravagánsat akarsz keres ra Yahoo CEO resume

[link]

Ez tényleg szuper.

2021. jan. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Írd be a googlebe, hogy önéletrajz képek, és csinálj egy hasonlót wordbe. A komoly cégek nem szeretik a sablonból készített önéletrajzokat. Amúgy youtubeon is vannak videók. Legyen átlátható, letisztult, lényegretörő és ne legyen benne helyesírási hiba és felesleges sallangok.
2021. jan. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én amondó vagyok a gagyi sablonok helyett illik egy saját, jól felépített oldalt csinálni. arra az 1 oldalra csak rá tudod szánni az időt.


egy sablon is lehet persze jó alapnak. De sokkal jobban mutat, ha látszik rajta az igényesség, megformázottság. Ez alatt nem azt értem hogy legyen tele minden szarral, legyen letisztult, de mégis vonzó.


Ránéznek a lapra, legyen egy összhatása, kitöltöttsége, arányossága.


Nekem például nem tetszik, mikor láthatóan 1-2 mondat átcsúszik a második lapra. Akkor már miért nem állított a térközökön, vagy vett ki valahonnan egy sorközt, vagy töröl ki egy felesleges információt. De így meg béna.


Ugyanez mikor látod, hogy elfogy a lendület, az iskolák, meg hol tanultam rész tartalmas, de a végén a skillek, hobbik meg olyan tipikus 1 szavas felsorolások. Amitől olyan az önéletrajz, mint egy könyv aminek szar a vége, vagy nincs is. Vagy egy sorozat amin érzed, hogy fogy belőle a lendület, de azért végig szenveded csak hogy le legyen tudva.

2021. jan. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!