Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy főnök sértően beszél,...

Ha egy főnök sértően beszél, mi a teendő?

Figyelt kérdés

konkrét példák:

mi a f@szt csinálsz

fogd be a pofád

te pics@


a felettesének szólni megoldás az első tudom, de olyan jóba vannak hogy kész, be van védve, ha fel kell mennie az irodájába akkor barátian megbeszélik.


ez olyan eset hogy el kell tűrni és dolgozni tovább vagy másik munkahelyet keresni? mit lehet egy ilyen alpári személy ellen tenni?



2021. jan. 24. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Pffff jó nagy papucs vagy😃 én biztos hogy megmondtam volna hogy ember vagyok és nem a segebol rántott elő ezek után kapna meg egy esélyt ha nem sikerul normalisan kommunikalnia akkor értelemszerűen felmondok
2021. jan. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akár hiszed akár nem, nem nekem mondták =)

De kösz a választ

2021. jan. 24. 23:11
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát akkor az x,y papucs, mivel így sem úgy sem tudom hogy kivagy így lenyegtelen
2021. jan. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Kívülállóként az első reakció nyilván az, hogy az illető álljon ki magáért, de tapasztalatból tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű. Főleg jelen pillanatban, hogy nem minden régióban, és nem minden szakmában könnyű gyorsan egy másik munkahelyet keresni. Felmerül az a kérdés, hogy az illető főnök mindenkivel ilyen, vagy kifejezetten ezzel az egy emberrel. Előbbi esetben szimplán bunkó, ami nem mentség semmire, de a határozott (ami nem agresszív) fellépés segíthet. Ha klasszikus mobbingról van szó, az nagyon nehéz ügy. A világ boldogabbik felén jogi kategória, de még ott is nehéz bizonyítani (tanúskodni nem fognak, mert fél mindenki, felvételt készíteni meg nem jogszerű a másik beleegyezése nélkül), no meg nincs olyan törvény, ami tisztelettudó viselkedésre tudna szorítani valakit. Igazi mobbingnál, hacsak a főnökség (ebben az esetben a főnök felettese) nem veszi észre és nem kezeli időben, határozottan és hatékonyan a problémát, az szinte törvényszerűen felmondáshoz és/vagy egészségügyi problémákhoz vezet. Voltam már ilyen helyzetben, senkinek nem kívánom.
2021. jan. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván a nő rászolgált, tehát semmi teendő nincs.
2021. jan. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4#: köszönöm a válaszod.
2021. jan. 24. 23:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Kinek mi a könnyű ! Nekem könyebb kinyitni a számat mint tűrni, de nyilván mindenki más !:)
2021. jan. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
5: Olyan nincs, hogy rászolgált. Főnök az alkalmazottjával így nem beszélhet, akármit is csinált.
2021. jan. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán magára ismerne, ha a saját stílusában és vehemenciájával válaszolsz.
2021. jan. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!