Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kollega a főnökkel üzenget...

Kollega a főnökkel üzenget nekem hogy segítség kéne TŐLEM, de engem nem keres meg, noha elérhetőségeimet tudja?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről a viselkedésről?

Kollega más munkakörben van mint én, de tudja hogy nekem többrétű a végzettségem, én végezhetem az ő munkáját is-elvileg. De én más munkakörben vagyok így ez nem kötelességem max SZÍVESSÉG ha segítek neki.

És szól a főnök hogy a kollega segítséget vár tőlem.

Na de a kollega miért nem NEKEM szól közvetlenül miért a főnökkel üzenget? ha már szívességi segítségről lenne szó?

Tudja a számom, a mail címem, a facebookon fenn vagyok-miért üzenget, miért nem hozzám fordul?


Nagyon bunkó lennék, ha közölném hogy bocsesz nem érek rá, mindenki végezze a munkáját, amiért a bért kapja és pont?

Mert az ugye tiszta hogy én ezért a szívességi kooperációért egy fillért se kapok, de még tán egy köszönömöt se senkitől.


2021. jan. 25. 11:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Azt kell csinálnod, amit a főnök mond.
2021. jan. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
melléduma, mert a főnök is úgy adta elő hogy ha "megtenném" és "tudja hogy ez nekem nem dolgom" hát akkor ha nem dolgom még a főnök által is kijelentve akkor miről beszélünk.
2021. jan. 25. 11:59
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Mellérendelt jogviszonyban nem utasíthat/kérhet egy másik kolléga. Nincs ilyen jogosultsága.


Betartja a "hivatali utat" - szerintem....

2021. jan. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"/kérhet egy másik kollég"


Na de ha KÉR akkor meg.... hát ha ez egy szívesség akkor jogom van eleget nem tenni neki nem?

Van tüzed? Szívesség. vagy adok vagy nem.

rajtam áll. Ha ez kötelesség akkor más. De ha ez egy szívesség (Főnök: tudom ez neked nem dolgod..)....

2021. jan. 25. 12:06
 5/13 A kérdező kommentje:

"kérhet egy másik kolléga. Nincs ilyen jogosultsága."


A KÉRÉSHEZ semmifajta jog nem kell.... nem segítenél nekem felvinni ezt a nagy dobozt? Szívesség. Vagy eleget teszek neki vagy nem. Jog nem kell hozzá.

2021. jan. 25. 12:07
 6/13 anonim ***** válasza:
35%
Ha 1-szer 2-szer segítessz neki abba nem fogsz belehalni.Magyarázd el neki ezen alkalmakkor mi hogy merre és kész.Ha utána is üzenget akkor mondd meg neki hogy nem érsz rá mert neked is ott a te munkád.Ez így korrekt mert nem mondhatja hogy nem segítettél + a főnöknél is jó pontot szereztél
2021. jan. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk pont azért lett ez az útja az ilyen kéréseknek, mert sokan fű alatt kértek a másiktól segítséget, és ezzel hátráltatta a saját munkájában, vagy éppen már túlságosan rászállt egyik a másikra, és nem tudta levakarni. Voltak ebből gondok, és ekkor a vezetőség megelégelte. Ha valaki valamit nem tud, nincs idő rá, korábban hazamegy, és segítség kell, akkor neki szólnak, és majd ő kiszervezi a feladatot olyanra, akit nem tart fel vele, és kompetens a kérdésben. Szerintem nem gáz, hogy nem rögtön neked szól. Ez munkahely, örülj, hogy nem mindennel téged keres. Biztos nem könnyebb a főnöknek szólni, hogy valami tré van. Legalább vállalja, hogy segítség kell neki.
2021. jan. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A kolléga dörzsöltebb mint te. Ugyanis ha közvetlen téged kér meg a segítségre, akkor ha a Te munkádban valami elmaradás, vagy hiba lesz, akkor Te védekezhetsz azzal, hogy neki segítettél, ezért történt a hiba, csúszás. Viszont! Ebben az estben szólt a főnöködnek, innentől bármi van ő védve van, hiszen kért segítséget, ami normális cégnél elvárás is, hogy bármiben elakadsz, azonnal kérj segítséget, hiszen a show-nak menni kell. Ha lesz balhé, a főnököd biztos nem viszi el, hiszen szólt neked. Abban is biztos lehetsz, hogy ha lesz balhé, a főnököd az ő főnökének már nem úgy fogja előadni, hogy jaaaa, aha, említettem x-nek, hogy ránézhetne y-ra.
2021. jan. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Ui, ezért tagadom le a valódi tudásomat, beállok arra a szintre, mint a többi.
2021. jan. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

A főnök nem akar ezért plusz pénzt adni ezért nem írja csak elő.

Magyarán úgy utasítod el ahogy akarod.

2021. jan. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!