Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kollega a főnökkel üzenget...

Kollega a főnökkel üzenget nekem hogy segítség kéne TŐLEM, de engem nem keres meg, noha elérhetőségeimet tudja?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről a viselkedésről?

Kollega más munkakörben van mint én, de tudja hogy nekem többrétű a végzettségem, én végezhetem az ő munkáját is-elvileg. De én más munkakörben vagyok így ez nem kötelességem max SZÍVESSÉG ha segítek neki.

És szól a főnök hogy a kollega segítséget vár tőlem.

Na de a kollega miért nem NEKEM szól közvetlenül miért a főnökkel üzenget? ha már szívességi segítségről lenne szó?

Tudja a számom, a mail címem, a facebookon fenn vagyok-miért üzenget, miért nem hozzám fordul?


Nagyon bunkó lennék, ha közölném hogy bocsesz nem érek rá, mindenki végezze a munkáját, amiért a bért kapja és pont?

Mert az ugye tiszta hogy én ezért a szívességi kooperációért egy fillért se kapok, de még tán egy köszönömöt se senkitől.


2021. jan. 25. 11:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
HA munkáról van szó, akkor helyesen járt el a kolléga. Ha magán jellegű segítség kellene, akkor hülyeség lenne a főnökhöz fordulni, de így OK.
2021. jan. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
50%

Csak a főnöktől másképp hat a megtennéd-e, mint a kollégádtól. Mert utóbbinak simán nem-et mondasz, a főnökkel meg annyira nem érdemes kötekedni, általában az ő szájából a megtennéd-e = meg kell tegyed-del.

De ha a kollégával van problémád, miért itt panaszkodsz, miért nem mondod meg neki, hogy dugja fel magának? Mert így te se vagy különb nála.

2021. jan. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ennek lehet etikai oka is, - ha eddig még nem gondoltál erre, kérdező. Nem akar abba a helyzetbe keveredni a kollégád, hogy rajta kapják a munkádtól esedékes elvonáson, - azt akarta, hogy tudjon a főnököd az ilyen, egyébként tisztességes szándékáról. Ez egyébként a legtisztább módszer, - nem az, hogy a háttérben elkezd ezerrel turmixolni valaki.
2021. jan. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!