Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elítélendő amit tettem?

Elítélendő amit tettem?

Figyelt kérdés
Egy projektet a kollégám kapott meg. Arra számítottam, hogy én fogom, rosszul esett hogy nem így lett. Ez a kollégám nem találta a munkához szükséges dokumentumokat, átnéztek a főnökkel minden irodát, mappát, raktárat... kérdezte a főnök tőlem, hogy itt nálam sincs a mappa? Mondtam, nem. Pedig én hónapokkal ezelőtt megtaláltam, és félre is raktam magamnak, arra számítva, hogy majd én csinálom. Gondoltam egy kis elégtétel nekem is jár, szenvedjen csak, és kelljen előlről kezdenie. Na de ez egy hete volt. Azóta elszállt a haragom, és kicsit lelkiismeret furdalásom van, hogy hazudtam, és most miattam kellett elölről kezdenie. Gondoltam átviszem neki, hogy megtaláltam, de ilyenkor mindig elfog az irigység, hogy ő kapta a munkát, és inkább hadd szenvedjen vele... nagyon gonosz vagyok? Ti odaadnátok neki?
2021. jan. 28. 12:53
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
92%
Szerintem nyugodtan ásd el magad! ;)
2021. jan. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát, elhiszem, hogy megbántódtál, DE ez nem volt szép dolog tőled.

Az Élet tesztelt, hogy vajon mennyire tudsz alázatos maradni egy ilyen helyzetben.

Így most, lehet, hogy még jobban is sikerült majd neki az a munkája.

Remélem, hogy már megbántad. :-)

2021. jan. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
98%
Nem a legetikusabb cselekedet. Nem vagy gonosz, csak rohadtul irigy. Vidd át neki, hogy picit körülnéztél és a fiókod alján megtaláltad. Tedd jóvá a hibádat.
2021. jan. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%

Irigy vagy. Plusz az a fajta, aki előre iszik a medve bőrére.


Hagynod kellett volna azt a nyamvadt mappát ott, ahol van, hiszen egyáltalán nem volt biztos, hogy tiéd lesz a feladat.

2021. jan. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek a többiekkel, hogy rossz lépés volt. Legalább hozdd helyre, amennyire lehet.
2021. jan. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
74%

Az lenne a legemberségesebb, legkorrektebb, ha odaállnál elé és a főnököd elé (akinek ragyogóan a képébe hazudnál) és bevallanád.


De arra nyilván nem leszel képes, így csak simán add oda neki.

2021. jan. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
98%
Az picit se fordult meg a fejedben a nagy írigységed miatt hogy ezzel nem csak a kollegadat hátráltattad de a főnöködet is és a munkahelyedet is, felelőtlen is vagy és éretlen és ezek alapján ha nem tudsz mas sikerere jol tekinteni akkor is mikor te is vágytál a sikerre akkor a csapat munka se neked valo. Önmagába az irigyseg nem lenne problema ha csak irigyseg maradt volna. Egyrészt igen, nagyon etikátlan vagy és megbízhatatlan és korrupt is, mert ha az önös érdeked úgy vezérel akkor majd ki tudja milyen fontos dolgokat mismasolsz majd el. Én a főnök helyébe ezek alapján már nem tudnék megbízni benned. Ugyhogy ha van lelkiismereted holnap a főnök kezébe ad a dokumentumot minél előbb, mert az ilyen dolgok nagyon gyorsan kiderulnek. A főnök helyebe meg gépen tartanék egy eredeti példányt!
2021. jan. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
93%

Úgy hisztizel, mintha a kolléga szándékosan, direkt neked rosszat akarva lopta volna el előled a munkát. Holott az sose volt a tiéd, csak az álmaidban.


A főnök választotta ki a kollégádat, nyilván nem csak hasra ütésre. Tartsd tiszteletben, ne okozz galibát, és inkább gondold át hogy mit tudnál fejleszteni magadon/magadban, hogy rád is bízzon ilyeneket.

2021. jan. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
98%

Ha a munkát te kapod meg,plusz pénz járt volna?

Így hogy nem te kaptad,veszélybe került a munkahelyed?

2021. jan. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nem. És nem.
2021. jan. 28. 13:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!