Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy jó pszichológus is közrejá...

Egy jó pszichológus is közrejátszhat a cèg irányìtásában?

Figyelt kérdés
A munka folyamán rengeteg konfliktussal találkozik az ember. Rengeteg munka kibogozni a szálakat, helyreállìtani a reális helyzetet, az eljövendő eseményeket pozitìvan fogadni, a felmerülő problèmákat időben kezelni. Egy jó vezető mindig kèznèl van, bármikor lehet rá szàmìtani, nyitott minden helyzetre. A munkám során, azt figyeltem meg, hogy ha egy vezető, az otthoni dolgait, egy vèkony, törèkeny lànyon vezeti le, akkor max. egyszer elbeszélgetésen vesz részt, aztàn megoldódott az ügy. Viszont, biztos van rajta kìvül több olyan nő, aki a munkàja folyamán negatìv elbìrálást, bánásmódot kapott vele kapcsolatban. Mit ad az èlet? Őt jelölik az èv munkatársaként. A nőknek több idő feldolgozni a sérelmeket, neki meg elég egy beszèlgetés alkalom adtán, aztàn kèsz. Arra gondoltam, ha a cég irànyìtásàban egy pszichológus is közrejàtszana, akkor emberségesebbek lennènek a munkahelyi èletel, hiszen jelentős részét az èletünknek ott töltjük. Mit gondoltok erről?
2021. jan. 30. 16:52
 1/4 A kérdező kommentje:
*èletek
2021. jan. 30. 16:54
 2/4 anonim ***** válasza:

"... hogy ha egy vezető, az otthoni dolgait, egy vèkony, törèkeny lànyon vezeti le."

Vékony, törékeny. Több jellemezőt nem tudtál volna írni, hogy nagyobb áldozatnak tűnjön?

"A nőknek több idő feldolgozni a sérelmeket.."

Ez inkább embertípushoz köthető, mintsem nemhez. Férfiak is részesülnek ugyanúgy megalázásban.


Szerintem egy jó cégnél rendelkezésre állnak pszichológusok, hiszen az interjúztatás, elbocsájtás és hétköznapi munka során hasznosak tudnak lenni. A cégnek az a legfontosabb, hogy a dolgozó a lehető leghatékonyabb legyen. Nem minden cég működik így, tudom.


Egy vezetőn rengeteg nyomás tud lenni, nagy felelőssége van, ezért könnyebben ki tud borulni a bili. Etikátlan másokon levezetni a feszültséget és ezt megfelelően kell szankcionálni. Lehet, hogy ez pont azaz "elbeszélgetés" volt. Nem tudod mi zajlott le ott. Ettől még lehet az év munkatársa.


Másrészről viszont az sem normális, ha valaki amiatt összetörik, mert a fejéhez dobálnak olyan dolgokat, amikről nem tehet. Én abban a pillanatban átnézek azokon, amikor kiderül, hogy rajtam akarja levezetni a feszültséget, amiről nem én tehetek.


Jelezni kell ezeket felsőbb vezetőnek és amennyiben nem történik változás, céget kell váltani.

Amennyiben ez csak kevés alkalmazottat érint, akkor nem valószínű, hogy lesz változás. Nem hoznak nagy változtatásokat azért a 2-5% alkalmazottért.

2021. jan. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt eddig is tudtam, hogy a vezetők védettségi kategóriába tartoznak, de a célkitűzések említésénél a dolgozók helyzetét is nézni kell.
2021. jan. 30. 17:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Két dolog, nem a cég irányításában kell közrejátszani egy pszichológusnak, mert alkalmatlan rá. Másrészt, ha téged megbántott a főnököd és úgy érzed, hogy egy elbeszélgetés nem oldotta fel a sérelmedet, akkor azt neked kell rendezni vele.


Egyébként igen, valószínűleg sokat segítene, ha a magyar viszonyok között a HR nem a béka segge alatt lenne, hanem nagyobb figyelmet kapnának a vezetők szoft skilljeinek, szociális érzékenységének és még sok egyébnek a fejlesztése is. De ezt meg szerintem nem feltétlenül pszichológusnak, vagy nem csak annak kellene végezni.

2021. jan. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!