Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pszichológusok hogy bírják,...

Pszichológusok hogy bírják, hogy egész nap mások traumatikus élményeit hallgatják?

Figyelt kérdés
Nagyon szép hivatás másokon segíteni, de hogy tudják szétválasztani a munkahelyet a magánélettől? Egész nap mások problémáit hallgatni elég fárasztó lehet. Aztán még otthon, esetleg család, gyerekek. A hangulatukra nem nyomja rá a bélyegét egy-egy tragikus sorsú paciens története?

2020. márc. 9. 21:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Majdnem olyan órabérrel dolgoznak mint a prostik, úgyhogy ne csodálkozz!
2020. márc. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Nagyjából lesz.....-ják amiket hallanak.
2020. márc. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egyetemen is tanítják nekik, hogy ezt hogyan kell magánéleti szinten kezelni.

Emlékszem, én egy ideig kityaterápiát kaptam, és sose akartam felébreszteni a kutyust. Majd mikor megkérdezte a pszichológusom miért, akkor azt mondtam, hogy sajnálom szegény állatot kirángatni az álmok birodalmából. Mondta, hogy néha muszáj mások érzelmeit a magunké után helyezni, és célt tartani magunk előtt. Ez nekem pl a határozottság gyakorlata volt a kutyussal. Neki lehet, hogy a célja a reális látásmód, nem pedig az átélés, és adott esetben mondjuk depresszióba zuhanás páciensek esetén.

Én nem tudnék pszichológus lenni, mert ha egy regényben bánatos az egyik szereplő, akkor én vele együtt leszek deprimált. Nemhogy még egy emberrel :) lehet ez is olyan dolog, amire születni kell (/érdemes).

2020. márc. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez is tanulható. Tanítják is. Ők elméleti keretekben és módszertanban gondolkodnak ilyenkor, nem érzelmeken. Persze tanúsítanak megértést és nyilván érzik a másik traumáinak súlyát, de a fókusz nem azon van. Egyébként a legtöbb szakember csak olyan jellegű problémákon dolgozik, amiben személyesen már vagy egyáltalán nem érintett
2020. márc. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Egyébként a magánpraxis+tizenév tanulás és minden procedúra lehúzza a fizut 200 nettó környékére akkor is, ha egy nap van 2-3 kliens 8000/órával számolva.
2020. márc. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Gondoltam, hogy egyetemen valamit tanulnak erről is, csak hát aztán ugye a gyakorlat az más. Nem tudom elképzelni valaki, hogy tudja ezt évekig csinálni. Ők is járnak pszichológushoz? Nekik is kell néha segítség, nem?
2020. márc. 9. 22:04
 7/13 anonim ***** válasza:
15%

Erre kíváncsi vagyok én is,mert az én esetem nem mindennapi.Ahogy figyeltem a pszichológust,hát...Mutattam neki képet,elmeséltem neki nagyjából mi is a bajom és ilyen esettel még nem találkozott,mint én. Tovább bent tartott.

Véleményem szerint őt a vallása teszi erőssé.Ha eszembe lesz,diszkréten rá kérdezek,hogy bírja és megírom.


Szerintem lélekben kell erősnek lennie annak,aki ilyen hivatást választ,mint egy mentősnek,tűzoltónak,rendőrnek,orvosnak,stb.Az első pár eset megrázó és felkavaró,utána az ember megszokja.A másik dolog,hogy ki mennyire erős lélekben.


Láttam cifra dolgokat,ahol bizony segítenem kellett,az első pár alkalom nem volt felkavaró,de betegként az utolsó(?) jó néhányat nehéz volt fel dolgoznom.

2020. márc. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
23%
Erre "szerződtek" az életben, ez a sorsuk. A szertődtek-et azért raktam idézőjelbe, mert én úgy gondolom, hogy akár születésük előtt dönthettek erről, hogy ők ezek szeretnének lenni, ők ezt vállalják. Valaki meg pl szokta mondani, hogy "ha születésed előtt leraktál/beterveztél magad elé egy életfeladatot; kétséged se legyen felőle, hogy raktál mellé kellő tudást/képességet is, hogy megoldd." valami ilyesmi. Szal lehet, hogy ők pl eleve keményebb fából vannak ilyen szinten faragva. Vagy nemtom.
2020. márc. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Én úgy tudom, a pszichológusoknak is van pszichológusuk, és aki segíti őket szakmailag.


A saját pszichológusomat kérdeztem egyszer és ő mondta, hogy van egy bizonyos téma, ami őt mélyen és személyesen érinti, de azt is képes kezelni. Egyrészt tanulta, másrészt ráérzett. Ő mondta nekem, hogy nyilván egy valamire való pszichológus munkájának a része, hogy érez empátiát és az alkalom letelte után is eszébe jut a klies, hiszen ő is ember, ő is kötődik valamilyen szinten azokhoz, akit vállalt. Ezt viszont megtanítják kezelni, szóval gyakorlatilag bármit mondhatok neki, nem kell attól félnem, hogy "összetöröm lelkileg".


Másrészt szerintem nagyon emberfüggő is, hogy aztán ki milyen pszichológus lesz. Nem egy rossz szakember praktizál.

2020. márc. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez is egy munka és aki másként tekint rá, az nem való pszichológusnak. Segít embereknek megtalálni a válságos helyzetből kivezető utat, - ennyi a munka lényege, nem több. De ha alaposabban körül nézel, minden ember segít valakit a munkájával - valamilyen szinten. Nem értek / lusta vagyok a kenyérsütéshez: elmegyek, vásárolok magamnak a péknél pékterméket. Elromlik az ajtón a zár: jön a lakatos és a tudását pénzért kamatoztatva megjavítja a zárat. Rosszul lesz valaki az utcán: egészségügyben jártas ember megy a segítségére, amiért fizetést kap. A darus nehéz tárgyakat emel a helyére, a rendőr az utcai jelenlétével próbál (jól/rosszul) hozzájárulni a közbiztonsághoz, a testőr megvédi azt, akinek a védelmével megbízzák - fizetségért, a cipész sokat tehet azért, hogy ne kelljen 20 percenként teljesen új cipőt vásárolni - és így tovább. Ez is egy munka!
2020. márc. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!