Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen helyzetben dolgoznátok...

Ilyen helyzetben dolgoznátok olyan emberrel, akivel feszèlyezve èrzitek magatok?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy szolgáltatást nyújtasz, egyre több visszajáró vendèged van és köztük újak is. Aztán jön 1-2 akivel valahogy nem tudsz nyugodt lenni, feszèlyezve èrzed magad, nem úgy végzed a munkád a jelenlètèben. Fogadnád újra ezt a vendèget ?


Én nemrèg kozmetikuskènt kezdtem el dolgozni,miután szakmát valtottam. Nagyon szeretem ezt a fajta munkát és végre a saját főnököm vagyok úgymond. Viszont az ilyesfajta munka az emberekkel eléggé új volt nekem.

Már viszonylag megszoktam, jól tudom végezni a munkám ha nèznek is(eddig ez volt a legnehezebb része) ám van 1-1 kivètel, amikor egyszerűen nem tudok mit kezdeni a nővel aki jön. Aki pl nagyon büszke, lenèző szemèlyisègű, vele dolgozva elkap egy nagyon rossz èrzès, amikor elkezdek feszengeni és szorongani, megmagyarázni sem tudom miért. Ha visszajárna, nyilván meg van elégedve a munkámmal, de közben én úgy érzem nem vègzem olyan eredmènyesen mint pl másokkal.

Jelenleg abban a dilemmában vagyok, hogy fogadjam-e újra vagy találjak ki valamit, hogy ne kelljen folyton ezt átèlnem. Voltatok hasonló helyzetben ?

Arra gondolok, hogy ha már megtehetem, akkor olyanokkal dolgozzak, akikkel egy húron tudok pendülni, hogy ő is, én is jól érezzem magam. Vagy pont, hogy le kellene győznöm ezt magamban és hátha majd elmúlik a rossz èrzèsem ?


2021. febr. 1. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon feszélyez akkor találj ki valami indokot, hogy nincs már akkorra szabad időpontod amikor jönne és csak mondjuk 2 héttel később van (akkor valószínűleg nem jön többet, ha sokszor ezt mondod neki)
2021. febr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%

Kepzeld el, mikor nem a sajat fonokod van, es egesz nap csak ilyenekkel foglalkozol.

Te dontesz. Soha az eletben nem veszed az akadalyokat, ha minden letezo kellemetlen helyzetet elharitasz.

Mas, ha valaki budos lennr, vagy pofatlan.

2021. febr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hát , nem tudom melyik opció jobb.

Az is igaz, hogy ki kell lèpni a komfort zónából, hogy fejlődjünk, de nem tudom,hogy ez mèg oda tartozik-e.

Nekem ahhoz is kikellett lépnem belőle,amikor mertem felmondani a munkahelyemen, hogy valami újat elkezdhessek, úgy hogy nagyon fèltem tőle és izgulós vagyok. Aztán megszokni hogy 1-2 órákat foglalkozom idegenekkel, stb... Viszont arra is gondolok,hogy ha már eljutottam idáig, akkor választhatok, hogy ne dolgozzak olyannal, akivel nem szeretek. Pont azért mert volt rèszem egy zsugori főnöknek dolgozni és olyanokkal, akikkel nem volt más választásom. Bizonyos emberekkel /eddig elég kevés/ gyomorgörcsöm lesz és valamiért magasabbrendűnek kèpzelem(tudom, hogy nem így van,mègis) és kihat a közèrzetemre.

Kíváncsi voltam/vagyok, más mit tenne és mit választana.

2021. febr. 1. 14:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az nem megoldás ha elzavarod ezeket az embereket. Tőlük származik a bevételed, sajnos általában nem úgy működik, hogy a számunkra szimpatikus emberektől jön az összes bevétel, bizony sok és egyre több a rossz modorú ember, nem szabad ezalapján szelektálnj. Meg kell tanulnod kezelni őket, ne kérdezd, hogy azt nem tudom. Kérj tanácsot kollégáktól, próbáld objektíven szemlélni a helyzetet, a fölényeskedő nő nem miattad ilyen, ez a személyiségéből fakad, emiatt neked semmiképp se legyen kisebbségi komplexusod. Magamból indulok ki, fodrászat, manikűr, kozmetika stb. bizalmi dolog a nőknek, nem mennek el akárkihez, a saját bőrünkről van szó, a hiúságukról szól a dolog, annak fizetnek akinek a munkájával elégedettek, megbecsülik, visszajárnak hozzá, megbíznak benne. Gondolj erre, hogy milyen fontos számukra amit teszel velük, a szolgáltatás amit eladsz nekik. Ne keverd ide a szimpátiát, csak akkor rúgj ki ügyfelet, ha elfogadhatatlanul és tolerálhatatlanul viselkedik, ez a szint mindenkinél máshol van, most úgy tűnik, hogy nálad jelenleg ez alacsonyan van, én próbálnék ezen változtatni.
2021. febr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!