Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha az összes piacot felszámoln...

Ha az összes piacot felszámolnák, akkor mindenki a bevásárlóközpontokban venné meg megélhetésükhöz szükséges termékeket? Lenne erre az embereknek pénze? 49/F Eger

Figyelt kérdés
2021. febr. 2. 20:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
9. Szociofóbiás vagy?? Miért kéne kerülni a személyes kontaktust!? Épp ellenkezőleg. Szeretek elbeszélgetni az árussal, sokszor hoz nekem olyasmit amit előző héten megbeszélünk..
2021. febr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

11.

Nem magamról beszéltem, hanem a mai generációról.

2021. febr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
Akkor vedd le a szemellenzőt! Tele van a piac huszonévesekkel mifelénk!
2021. febr. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

10. Tudom milyen fiatalokra gondolsz. Akik divatból vegánok, csak bio dolgokat esznek. Sőt, annyira környezetbarát, hogy a tejet nem veszi meg mert műanyag a kupakja. Hát, ha ezekre az elkurt fiatalokra alapoznak a kofák, részvétem!


Már van egy csomó kis üzlet, "hippibolt" ami ezeket a fiatalokat célozza meg. Egyszer bementem egy ilyen üzletbe... Fa kézzel csinált fogkefe 9 ezer ft...

2021. febr. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

14

Tudom, én is ilyen helyeken vásárolok. Gluténmentesen étkezek, nem azért, mert így szeretném.

2021. febr. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Furák a válaszok, szerintem is egyre népszerűbb a piac, én debreceni vagyok, rengetegen járnak a piacokra, szombaton kb. lépni nem lehet.


Azt pláne nem értem, miért vannak drágának beállítva, itt nálunk alapvetően olcsóbb a piac és sokkal nagyobb a választék, mi max. tartós élelmiszereket vásárolunk boltban, amúgy minden mást piacon, mert minőségben is sokkal jobbat lehet kifogni.

2021. febr. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

16: Egyetértek!

A választékot illetően: az összes üzletláncban kb. ugyanazt a néhány fajta zöldséget lehet kapni. Gyakorlatilag egyfajta cukkinit, 4-5 féle paradicsomot, krumpliból is max. sárgát és piroshéjút, stb. stb.


Ezzel ellentétben a termelői piacokon egyes árusoknál kész kavalkád van: cukkiniből vagy 5féle, paradicsomból is vagy 20 fajta (kezdve az ősi "parasztparadicsomtól" a sárga-lila-stb. különleges fajtákig), krumpliból is nem szín, hanem konkrét fajta szerint 10-15 féle. NEm is sorolom - aki nyitott szemmel jár a piacon, ezt mind látja.


És az sem igaz, hogy drágább a piac. Nyilván a kofák, akik csak kereskednek a cuccokkal, azok esetlegl drágábbak.

De a falusi nénik, akik a saját kiskertjükből hozzák a cuccot, és kiteszik a "kishibás", vagy méreten aluli terményeiket, azok egyáltalán nem drágábbak. Sőt. Attól, hogy egy uborka görbe, még pont ugyanolyan finom, mint a szálegyenes... Vagy mert görbe, vékony a répa.... Az íze nem változik.

2021. febr. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ti hol éltek, de nálunk virágzik mindkét piac! (Nyíregyháza)


A termelői, élelmiszer piac szombatonként méhkasként zsong.


A nagy "KGST" piac is virágkorát éli még így, covid idején is. Pedig tél van. Nyáron még fokozottabb a forgalom.

2021. febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
53%

A legtöbb ember amúgy sem a piacon vásárol. Én is csak pár éve járok, mióta a Lehel mellett lakok kb. Hát ott nincsenek fiatalok, csupa néni-bácsi szokott csak korzózni. És drága is, de én szeretek szájat tátani szóval csak eljárok.

Az ilyen biovegánszabadtartású fiatalok nincsenek sokan, ők nem fogják tudni fenntartani a piacokat. A legtöbb ember örül ha megveszi a párizsit, nemhogy még azt nézze, mivel etették a disznót.

2021. febr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!