Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Éreztétek már magatokat...

Éreztétek már magatokat átverve egy interjú után?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Régóta keresek munkát és az évek alatt megtapasztaltam, hogy sokszor mintha direkt átvernek vagy nem tudom miért csinálják ezt, de volt, hogy jelentkeztem egy barátnőm által adott céghez, akik pár nap múlva visszahívtak majd vagy fél óráig beszélt a tudnivalókról, meg az is mondta, hogy a kolléganő majd visszahív jövőhéten és azóta is várom a hívást ami talán 1 hónapja lehetett, írtam nekik üzenetet, hogy mi a helyzet (nyilván nem így) és semmi reakciót nem kaptam, pedig az oldalukon még egy ígéretes szöveget is kaptam miszerint a telefonos interjú minden lépcsőjében megfelelt, ott is írta, hogy visszahívnak amint esedékes és semmi pedig olyan biztos volt. Máskor meg voltam interjún, ott is elmondta, hogy visszahív másnap amint leadta a papírokat a főnökségnek, aznap nem hívott, később rákérdeztem, hogy mi a helyzet ismét, de olyan lekezelően válaszolt vissza, hogy ő márpedig mondta hogy hívni fog amint leadta azokat és kell neki dolgozó meg biztos aláírják és azóta se hívtak ami előző csütörtök volt. Annyira átvertnek érzem magam ilyenkor, hogy még egy "köszönjük de majd értesíteni fogjuk" szövegnek is hatásosabb mondanivalója van, hogy nem én vagyok az mint ezeknek. Mintha direkt lelkesítenének aztán egy üzenetet se méltatnak adni, hogy nem önre esett a sor és én várjam a hívásukat. Nem is tudom hányszor tapasztaltam ezt, és még csak talán 2 munkám volt ahol sikerült a szerződés kötéshez eljutni. Most is lesz jövőhéten egy interjúm egy gyárnál és remélem most már legalább a szerződéskötésig eljutok mert hanem akkor már kétségeim lesznek. Nálatok is voltak ilyen interjúk ahol átvertnek éreztétek magatokat? Mennyi interjún voltatok mire sikerült a szerződés? Kíváncsi vagyok nektek milyen sztorijaitok vannak ezzel kapcsolatban.



2021. febr. 4. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a dolog, én sem látok rá semmi észszerű magyarázatot, hogy miért nem tudnak küldeni egy "sajnos nem vettük fel bla bla" emailt azon kívül, hogy gerinctelen férgek.
2021. febr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Szimplán túl magas volt az elvárásod, mert úgy gondoltad, hogy jól sikerült az interjú. Ez még sajnos nem elég ahhoz, hogy valaki alkalmazva legyen.
2021. febr. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én már egyszer előtte: elkezdtem bemenni egy interjúztató helyre, és épp beszélte a "főnök", hogy neki nő kell erre a posztra: ő is nő volt. Én meg hapsi vagyok.
2021. febr. 5. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Volt, gyakornoki munka után ment az ígérgetés, hogy felvesznek. Teljesen értelmetlen volt, de voltam külön interjún (úgy, hogy ismertek ott), aztán húzták, halasztották, valami indokkal, hogy miért is nem tudnak még dönteni.
2021. febr. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen cégekért nem kár, ahol ilyen szintű egyenesség nem várható el, hidd el, ott dolgozni sem érdemes.
2021. febr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen.

Tíz évvel ezelőtt egy budapesti IT-céghez mentem állásinterjúra. Volt teszt, beszélgetés, amin végig az interjúztató bőgette a hangját, szóhoz sem engedett jutni. :)


Aztán az akkori munkahelyemen kiderült, hogy az egyik kollégám szintén járt ott interjún, egy évvel korábban. Azóta sem vettek fel oda senkit.

2021. febr. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gerinctelen s*ggfejek..
2021. febr. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem is egyszer éreztem magam átverve.
2021. febr. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!