Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Multi cégeknél (Telekom,...

Multi cégeknél (Telekom, Samsung, Telenor, Tesco stb.) mekkora a kezdőfizetés diplomás pozícióban?

Figyelt kérdés
Egy pályakezdő kezdő fizetése mekkora lehet az ilyen jellegű multi cégeknél? Azt tudom, hogy ez elvileg szakmánként eltérő lehet. Alapvetően közgazdász, jogász, esetleg mérnök vagy informatikus szakmákra gondolok. Gondolom, ezek a munkáltatók is fizetik az étkezést, esetleg a BKV bérletet. Valaki tudna ezekről néhány konkrétumot, tapasztalatot írni?
2021. febr. 10. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Nettó 170
2021. febr. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
Ez azért jelentősen függ attól is, hogy milyen pozícióba kerül az illető. Ha egy sima asszisztensi pozícióról van szó, aki csak másolgat, szkennelget egész nap, az örül a 150-nek, viszont ebben a pozícióban nem követelmény a diploma. Diplomával azért jobb a helyzet. 0 munkatapasztalattal is meglehet akár a nettó 200. De nagyon függ tényleg attól, hogy mi lesz a feladatkör, és hogy a leendő munkavállaló milyen készségeket hoz magával, mennyire felel meg tökéletesen a pozícióra. Multinál vagyok, a toborzás-kiválasztásban veszek részt. Előfordult, hogy ugyan volt egy fix összeg, amit a részleg tudott ajánlani az adott pozícióban, de a jelölt annyira jó volt, és tudtuk, hogy ha picit is elmarad a fizetése az elvárásától, akkor nem fog hozzánk jönni, hogy rádobtunk még egy kicsit, és így adtuk ki az ajánlatot.
2021. febr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Ezt témát ha ilyen bőven vizsgáljuk egy több oldalas írás sem lenne elég egy érdemi válaszhoz. Az ilyen cégrendszerek nem úgy fognak kiírni egy pozíciót, hogy nekem kell most valami diplomás közgazdász, jogász, esetleg mérnök vagy informatikus. Ők keresni vagy még inkább kerestetni fognak egy személyt aki betölti az adott pozíciót. Szűkítsünk "egy informatikusra". Milyen munka területre kell nekik valaki? Szoftver fejlesztés? Hálózat építés? Hálózat üzemeltetés, karbantartás? Fejlesztői csapatba keresnek valakit? Az adott személy csak annyit tud, hogy van egy diplomája vagy képezte magát a szakterületéhez? Ha valaki ide írja a 170 nettót a másik pedig 300 nettót akkor nem leszünk előrébb.
2021. febr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon kevés. Nem éri meg multihoz menni (diplomásként 5 évet húztam le az egyiknél), a béred nem nő, alul vagy fizetve és nem vagy megbecsülve. Ráadásul fentebbi pozícióban már nem annyira biztos a helyed, mint mondjuk egy alacsonyabban. Én jelenleg 1 kisebb cégnél dolgozom, 2x annyi a fizetésem, amennyit az egyik multi adott.


Annyi, hogy ott volt cafeteria (amivel kb kitörölheted a segged), céges autó (ezzel is) és nagyon szerették a csapatépítőket.


Hosszútávon viszont csak tönkremegy az idegrendszered, folyamatosan hajtanak, túlóra, nem vagy megbecsülve.


Ez a cég nem fizette a bejárást, annyi volt, hogy aládraktak egy autót, amit neked kellett tankolnod.


Én nem javaslom a multit, ha van 1 jó szakma a kezedben, akkor a kisebb cégek jobban megbecsülnek és több fizetést adnak.

2021. febr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
26%
Nettó 230
2021. febr. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kezdő mérnökként vagy informatikusként bruttó 400-600 közötti a reális. BKV bérletet, étkezést nálunk nem fizetik, csak Budapest határáig fizetik az utazást. Cafetériába kérhetsz szépkártyát, azt sok menzán helyen elfogadják.


Egyik volt tankörtársam nem multinál dolgozik, ő kb nettó 40 ezerrel keres kevesebbet, mint én, viszont neki adtak egy kocsit, és asszem fizetik a benzinjét is. (Szintén Budapest.)

2021. ápr. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!