Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkámhoz internet kábelt...

Munkámhoz internet kábelt kell bedugnom a gépembe, viszont nem értek hozzá,h ilyenkor a páromnak attól még ugye nem fog elmenni a netje a gépén?

Figyelt kérdés
Be kell dugnom az internet kábelt a gépembe, viszont nem tudom, h ilyenkor mi lesz az ugyanebben a lakásban lévő más gépekkel. Azok attól még ugye menni fognak? Vagy ilyenkor megszűnik az internet kapcsolat?
2021. febr. 10. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a routerbõl húzod ki akkor nem lesz.
2021. febr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de akkor ezt hogy oldjam meg?
2021. febr. 10. 11:37
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

Hát ha a wifi bevan állítva akkor mindegy melyik gépben van a kábel bedugva.

A wifi kábel nélkül ugyan úgy megy a többieknek.

Ha a kábelről megy az internet a kollégádnak és az ő gépéből húzod ki, majd dugod be a sajátodba akkor nem lesz neki.

2021. febr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
párod gépéből mindenesetre ne húzd ki a netkábelt :D egy másik netkábelt dugj be a tiedbe ami a routerból jön, már ha van otthon több netkábeletek...
2021. febr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ettől az én netem fog elmenni
2021. febr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A routerek hátulján sok esetben van 4-6 LAN bemenet (tehát internet kábel bemenet), ezek közül az egyik általában el van választva a többitől, vagy egy picit arrébb van, vagy mondjuk más színű a műanyag körülötte. Ide kell bedugni azt a kábelt ami a falból jön ki, tehát amin jön be az internet a lakásba. Nem minden esetben van neki külön hely, de sokszor. Ha nincs ilyen akkor sincs baj, a lényeg: azt a kábelt ami a falból megy a routerbe hagyd békén, illetve azt a kábelt is ami a párod gépét és a routert köti össze. Szerezz egy másik kábelt, annak az egyik végét dugd be a routert egyik üres csatlakozójába (teljesen mindegy melyikbe, az a lényeg hogy azt a két kábelt ami most benne van ne bántsd), a másik végét pedig a te géped LAN csatlakozójába.
2021. febr. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

De akkor ennek lesz értelme ,mármint úgy értve, hogy erősebb lesz a net, ha ilyen kábelt is beledugok, mint a sima wifi, csak mert azért kell mert olyan programokkal dolgozunk, amiket elvileg nem mindig fog elbírni a sima wifi.

2021. febr. 10. 20:54
 8/10 anonim ***** válasza:
A mai szolgáltatók által biztosított routerek már simán átvisznek min. 30-40 mb/sec adatot is, a jobbak pedig ettől sokkal sokkal többre is képesek, már amennyiben a vevő eszköz is megfelelő. Ha csak nem közvetítesz élőben 4K-ban, akkor nem tudom hogy a wi-fi mire ne lenne elég. Ha meg esetleg olyan lassú a netetek hogy alapjáraton nem elég, akkor azon a kábel sem fog segíteni. (Ezt kérlek ne vedd sértésnek, abszolút nem annak szánom!) Abból kiindulva viszont hogy ehhez segítséget kértél nem lehetsz egy IT zseni, szóval gondolom a munkádhoz maximum alapvető irodai szoftvereket kell majd használnod meg valami videohívásra alkalmas progit. Ezekhez a wi-fi tökéletesen elegendő.
2021. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy elég a wifi szerintem, de valóban ha egy külön kábelt használsz akkor az a 100%-os.
2021. febr. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ja a munkahelyen mondták,h nem lesz elég a wifi. Új vagyok még, úgyhogy nem tudom hogy lesz a gyakorlatban. A netünk teljesen jól megy itthon, soha semmilyen lassulás elakadás nem volt a wifivel. És dolgoztam már hasonló munkakörben,ott bőven elég volt a wifi. Szóval nem tudom, miért mondták ezt, de lehet csak biztosra akarnak menni.
2021. febr. 11. 17:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!