Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ennek van realitás alapja?

Ennek van realitás alapja?

Figyelt kérdés
Magyarországon és a világon ugye a koronavírus járvány van, amely okozta a gazdasági válságot. Nos, ugye mivel Európában nagy részt olyan országok vannak, amelyek az Európai Unió tagja, és köztük van pár ország ami a Schengeni Övezet tagja. Ebből kifolyólag ugye, az a baj, hogyha mondjuk feloldják a korlátozásokat, akkor ugye Magyarország nagy része természetes módon elindul kifelé. Természetesen érthető lenne, de mi van, ha azt mondom, hogy a Kormány és bizonyos rétegeknek nem célja az, hogy az Emberek elmenjenek innen, tehát hogy az ország kormánya mindenféleképpen arra akarja kényszeríteni a lakosait, hogy röghöz kötődjenek: Hitel, Házasság, vagy egyéb módszerek. Tehát ha van egy vállalkozás, aki fel akarna venni embereket, akkor az nem fog akárkit akárhogyan felvenni, mert minek lenne jó az, ha felvesszük józsit, ha egyébként a haverja ajánl neki egy külföldi melót 3x-4x annyi fizetéssel és sokkalta jobb jólétbe mint ami itthon van. Magyarul: Lehetséges az, hogy a munkahelyek, illetve akár a kormány arra akarja rávenni az alapvetően itthon dolgozó embereket hogy Maradjanak itthon, de nem egyenes módon, hanem aljas módon, saját zsebük megtöltésére?

2021. febr. 10. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem vesz hitelt, illetve nem házasodik az akaratán kívül. Ha pedig megteszi, akkor az azt jelenti, hogy nem szeretne külföldre menni. Nem? Vagy csak én nem értem, hogy miről beszélsz?
2021. febr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rákényszerítik az adott egyént, hogy márpedig de.
2021. febr. 10. 12:56
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan kényszerítik rá? Meséld már el, kérlek.
2021. febr. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Az EU egyik alapja a szabad áru- és munkaerőmozgás. Ellentétes az alapelvekkel, hogy bármelyik ország önkényesen lezárja a határait.

Most persze lehet, de ha megszűnik a veszélyhelyzet, semmivel sem indokolható a fenntartása.

2021. febr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Flagstaff ***** válasza:
Nincs.
2021. febr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Van, a csok és az egyetemi tanulmányi szerződés is elég súlyosan bünteti, hogyha nem maradsz x ideig az országban, sőt, mintha az orvosoknál is nehezítették volna a kilépést a mostani szerződésből (csak akkor, ha engedélyezik és nincs rájuk szükség? vagy van benne valami ilyesmi, ha jól emlékszem).


De mondjuk ezért volt a tanulmányi szerződésekkor a nagy röghözkötéses tüntetés kb 6-7 éve. Ez miért új?

2021. febr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Persze EU alapja, csak nem minden ország kedveli 4.


Tanulmányi szerződésekkor 6-7 év 6-os?Csak egyetemi, vagy van más is? Miért új? Azért új nekem, mert a levegőben ott van a dolog. Tulajdonképpen lenne most is termelés, lenne minden más itthon, csak úgy érzi az ember, hogy miért vegyek föl embereket? Úgy is elhúznak a pékbe máshova dolgozni, meg leszámolnak, és átmennek másik iparágba. Persze, érthető, mert az Orvosok nagy része köszöni szépen nem kér ebből az emelésből.

2021. febr. 10. 15:00
 8/11 anonim ***** válasza:

"Persze EU alapja, csak nem minden ország kedveli 4."


Óriási károkat okoznak a zárt határok a kereskedelemben. Sokkal többet, mint a kiáramló munkaerő.

2021. febr. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem tök normális hogy ingyenes egyetemi képzést honorálnod kell azzal, hogy a képzés idejének egészét vagy valamilyen százalékát itthon le kell dolgoznod. Ha nem tetszik, járj önköltségesre.


Külföldi egyetem is ez van, csak ott hitel néven veszed fel, és a későbbi fizetésedből vonják le. (Anglia, UCL).


Aki ezen lovagol, az nem érti a szabad választás fogalmát és azt várja el, hogy minden ingyen legyen, és bármikor faképnél hagyná a másik felet.

Minek fizesse az állam a képzésedet, ha soha nem fogsz itt adót fizetni, hazai termékeket fogyasztani? Veszed el másoktól a lehetőséget.

2021. febr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 Teljesen értem, csak akkor ne vonják le a fizetésem felét adónak és akkor abból járatom a gyerekeimet külföldön egyetemre...


A TB dettó ezért zavaró, hogy rengeteg pénzt fizetek azért, hogy rossz minőségű ellátást kapjak, amerikában néztem, hogy ugyanannyit (30 000 forint) kellene TB-t fizetnem, mint itthon az államira, és a fizetések nem azonosak és az ellátás színvonala sem (a covid miatt el kellett halasztani a kiutazást, így csak ősszel megyünk, ezért tudom).

2021. febr. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!