Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondoltok erről a munkahel...

Mit gondoltok erről a munkahelyről?

Figyelt kérdés
Vidéki kisvárosban található (10 ezer fő él a településen). A munkakör: karbantartó, szerelő. Szakmunkás képesítéssel lehet végezni. A munkaidő napi nyolc óra, a munkaidőbeosztás: 8-16 óra. Ugyanakkor ritkán kell dolgozni, és keveset, az idő zömét tétlenkedéssel kell eltölteni. Havonta 3-4 napot kell csak 8 órát dolgozni. A többi nap úgy telik el, hogy bemennek a munkások reggel nyolcra. Kávéznak, beszélgetnek délelőtt 10-ig. 10 és 13 óra között szerelgetnek, karbantartanak ezt-azt. Ellenőrzik a gépeket. 13 és 14 óra között beszélgetnek a műhelyben, majd 14 órakor hazamennek. Holott a munkaidő délután 16-kor jár le. Mivel nincs mit csinálni, így hazamennek. Sokszor azt is előfordul, hogy már nem tudnak mit kitalálni, hogy mit kellene dolgozni, mert valós feladat nincs, így délelőtt 10-kor már hazamennek. Annak ellenére, hogy napi szinten alig dolgoznak 1-2 órát, a fizetésüket úgy kapják, mintha napi 8 órát végigdolgoztak volna. A fizetésük nettó 145 000 forint. 6 karbantartó dolgozik a cégnél. A 6 főből 5 ezzel is elégedetlen, még több fizetést szeretnének kérni a munkáltatótól, nettó 200 000 forintot, legalább. A 6 főből egy érti, hogy alig dolgoznak valamit, ehhez képest nagyon kedvezményes a havi 145 000. Mindegyik munkavállaló rendelkezik saját házzal. A gyerekeik már nagyok, felnőttek. Vidéken élnek, 5 percre a munkahelyüktől, 55-60 közötti korosztály, szakmunkások. A munkáltató azért alkalmazza őket, mert egy hónapban 3-4 napot tényleg dolgozni kell, ez a cég szempontjából létfontosságú. A településen, meg közeli településeken nincs olyan személy, aki el tudná látni ezt a feladatot. Külsős céggel leszerződni drágább lenne, más településről meg ha ide kellene hozni embereket, nekik munkásszállót vagy lakást fizetni, szintén nem érné meg. Még így sem minimálbért keresnek, pedig arra is simán bejelenthetén őket a főnökük, de jó fej, így mindenkinek nettó 145 000-et fizet. A munkavállalók nettó 200-at akarnak, vagy még többet. A munkáltató most erre nagyon berágott.
2021. febr. 11. 10:32
A kérdező szavazást indított:
Ezt a munkahelyet meg kellene becsülniük
Ez egy rossz munkahely
13 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván, az a 145 ezer nem egy egetverő összeg, viszont mint írod, zöme 55-60 év közötti, nyugdíj előtt állnak...


Sztem meg kellene becsülniük a helyet, ha nem tetszik akkor keressenek mást, de nyilván akkor utazgatniuk kellene, akkor azért menne a rinya... az a baj, hogy ennek a korosztálynak már semmi se jó, sztem Te ne agyalj ezen, ha idegesítenek, keress mást.

2021. febr. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jó is, meg nem is. Nehéz erre válaszolni, mert akinek ez megfelel (mármint lusta, nem akar dolgozni, stb), annak tökéletes.

A fizetés nem a legtöbb, mire mész manapság 145ezerből, még vidéken is, viszont a munka jellege miatt ez elégségesnek tűnik, így legalább mehetnek máshova is dolgozni a normál munkájuk mellett.

Pl: Mindennap reggel 8-tól du 17-ig kapálnál/építkezésen lennél, tehát fizikai munka, amellett nehezen lenne bárkinek kedve mást dolgozni, ereje sem lenne hozzá. Míg ennél a munkahelynél simán lehetne ezt.

Az természetes, hogy a munkáltató nem akar fizetni többet, azonban meg kell nézni, hogy mi a munka és mennyiért. Reális, ha valóban szabadon elmehetnek, és még talán meg is van beszélve, hogy figyi Józsi, te február 15-én legyél bent egész nap, egyébként 14-én elmehetsz 2-kor, márciusban viszont számíts 3 napos egész napos melóra. Ekkor kiszámíthatóbb is a helyzet, és máshova is ellehet menni dolgozni, hogy azért több pénz is legyen cigire/kávéra/sörre (nem negatívumból írom, nem ismerem a helyzetet, de reális lehet)

2021. febr. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akinek megfelel ez a pénz, ennyi munkáért, annak tuti hely, akinek meg nem, annak szíve joga dobbantani, és keresni másik helyet, ahol esetleg többet fizetnek neki. Szerintem ez így teljesen rendben van.
2021. febr. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát ha ilyen korán hazamennek, akkor egyrészt akár vállalhatnának másodállást is, amit a "fő", fent leírt munkájuk során gyakorlatilag ki tudnának pihenni. Másrészt a munkaidőben lévő rengeteg szabadidőt eltölthetik hasznosan is: olvashatnak, tanulhatnak, hódolhatnak valami "kézi" hobbinak stb. Úgyhogy szerintem érdemes lenne megbecsülniük, főleg egy ilyen kicsi városban, ahol valószínűleg nincs túl nagy választék munkahelyekből.
2021. febr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk ugyanez van, csak én ötszázezret kapok ezért, van hogy egy héten keresztül csak telefonozok, de néha sok munka van. Szerencsére ritkán. Amúgy Budapest.
2021. febr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy rossz munkahely. De nem azért, mert rosszul fizetnek, vagy sem, hanem azért, mert ha a karbantartási folyamatokban ennyire inkompetensek, akkor ott más bajok is lehetnek. A karbantartási folyamatok felülvizsgálata után meghatároznám a szükséges és elégséges munkaerőt a karbantartás elvégzésére, a többit kirúgnám a fenébe. A maradéknak a fizetésén is lehetne korrigálni ebben az esetben.
2021. febr. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
2 embert kirúgnék. A maradéknak élhető bért folyósítanék.
2021. febr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6, jót ír, èn dolgoztam olyan helyen ahol a karbantartók lexarták a gèpeket, èn meg szoptam velük, ergo a lexarom fèle tmk-s fizetèsèt is èn termeltem ki
2021. febr. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!