Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felvettek egy munkahelyre...

Felvettek egy munkahelyre csak félek nagyon a változásoktól, hogyan nyugtassam le magam?

Figyelt kérdés
Szóval 1 év 3 hónapig nem csináltam semmit, mert nem találtam munkát de most már felvettek és le van fixálva már csak az orvosi vizsgálat, meg valami egészségügyi oktatás maradt és aztán már kaptam is dátumot, hogy mikor kezdhetek rendesen dolgozni. Csak rettenetesen ráparázok dolgokra, sokszor negatív gondolatok vannak a fejemben. Beilleszkedni nehezen tudok. Régóta van egy félelmem ami miatt mindig szorongok, ami az, hogy félek nehogy büdös legyek főleg ott lent és ezért piszkáljanak a munkatársak, bár sosem érezte eddig senki szerencsére csak kellemetlen. Meg 1 évig szinte mindig csak aludtam és nagyon ellustultam, félek nehezen fog menni az első hónap. De legalább az megnyugtat, hogy a munkahely nagyon közel van, egyszer kell csak felszállnom és közel tesz le szóval emiatt is nagyon örülök neki, meg magának a munkának is pont olyan amiről régóta álmodozok. Nagyon szeretnék már rendesen munkába járni pont úgy mint iskolába csak itt azért már szabályok vannak. Legalább az is megnyugtat, hogy közel van az iskolám is pont azon az útvonalon megyek, szóval könnyű volt odatalálni. Hogyan tereljem el ezeket a rossz gondolatokat és merjek elmenni dolgozni nap mint nap? Olyan sok dolgot megszeretnék venni amikre nem is kell sokat gyűjtenem szerencsére, bár egyikre igen de nem vészesen. De érdekes, hogy már aznap sikerült egy lánnyal beszélgetni és van is már közös témánk, de azért félek kicsit. És ha lehet ha nem tudsz ehhez írni akkor inkább ne írj, meg szeretném ha nem csak szűkszavúak válaszolnának. Köszii

2021. febr. 10. 23:37
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodj meg attól megnyugszol majd
2021. febr. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1.Nem pont ilyen válaszra vártam.
2021. febr. 10. 23:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi a cél, amit el akarsz érni? Ehhez mi kell?

Mi az amit el akarsz kerülni?


Azért vettek fel, mert szerintük alkalmas vagy.



Új dolgokat tanulhaszt és jó lehetőség új embereket megismerni és fejlődni.

2021. febr. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a tanácsom, hogy ne keresd a jó receptet, mert nincs. Nagyon sokan vagyunk ezzel így, hogy félünk a változástól, de ezt el kell fogadni. Ahogy telik az idő egyre természetesebb lesz, és hozzászoksz. Gondolj arra, hogy ezek a lehetőségek többé tesznek téged azáltal, hogy a legközelebbi ilyen alkalmat sokkal jobban fogod tudni kezelni, sokkal rutinosabb leszel.
2021. febr. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt szokták mondani, csak egy dolog állandó, a változás :)

Az ilyen helyzetektől mindenki ideges kicsit. Én már vagy 20 éve dolgozok, de még mindig bennem van ez az érzet,ha új munkahelyre megyek. Természetes, hogy ezt érzed, új környezet,ismeretlen emberek és kb azt sem tudod mit kell csinálnod, mi hol van..stbstb. De ez csak pár napig tart. 1-2 hét után már teljesen belejössz ,lesznek ismerősök és egyszer csak azon kapod magad, hogy te vagy az "öreg,jófej,mindent tudó"kolléga az új belépőnek. Hamarabb bele fogsz jönni, mint gondolnád :) Sok szerencsét!

2021. febr. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
70%

Menj el futni! Nyomjál fekvőtámaszt!


10Km futás vagy 500fekvőtámasz után garantáltan megnyugszol és elfelejtesz aggódni.

Szerintem a fő problémád, hogy a fizikai és a szellemi állóképességed gyenge. Sportolj! Erősítsd meg magad!

2021. febr. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sport önbizalmat növel :) úgyhogy #6 jókat ír!
2021. febr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Keress a neten a munkáddal kapcsolatos informáciokat, és olvass

minél többet, és akkor nem lesz nehéz belejönni. Ha találsz a leendő munkáddal kapcsolatos elméleti ismertetőket, azokat tanulmányozd át alaposan. Remélem, már belejöttél, és jol megy a munka. Kivánok

eredményes jo munkálkodást. Nagyon érdekelne, mennyire sikerült felvenni az ütemet, és sikerült - e a kollégák között egy barátra találni.

2021. márc. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!