Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kevés nyugdíjra mi a megoldás?

Kevés nyugdíjra mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Ha itt valaki arra panaszkodik, hogy kevés a fizetése háromféle válaszra számíthat:

1. vállaljon másodállást,

2. tanuljon olyat, amivel esetleg többet fog keresni,

3. keressen lakótársa(ka)t vagy párt magának, azzal is feleződik a lakhatási költség.

Na már most, ezt hogy kellene alkalmazni nyugdíjas korban? Igen, tudom vannak nyugdíjas szövetkezetek. De hogy ezek nem tudnak ezrével munkát adni a nyugdíjasoknak arra mérget vennék. Tehát ez kiesett. Következik a tanulás. Saját példámból kiindulva, a nyugdíjas anyámnak még mindig elég jók a szellemi képességei, de fogalmam sincs, mit tudna tanulni, ami megéri a befektetést és amivel esetleg alkalmaznák, mivel akármit is tanul, a kora nem fog változni. A harmadik pontról az a véleményem, hogy idős korban nem hiszem, hogy egy ember még tud alkalmazkodni egy vagy több vadidegenhez. Persze biztos vannak kivételek, de a többség nem hiszen, hogy ki tudna jönni idegenekkel egy lakásban. A párkeresés meg nem igazán lehetőség, már csak azért sem, mert a nyugdíjas korúaknál már nem igazán egyenlő a nemek aránya. Sokkal több nő van, mint férfi.

Ez az én véleményem. Nem kell vele egyetérteni. De kíváncsi vagyok, hogy ti milyen megoldást tudtok erre a problémára?



#kevés nyugdij
2021. febr. 12. 10:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Eladható a lakás? Mert az árából esetleg lehetne egy garzont venni. Vagy albérlet, és a vételárból pedig élhetne. Vagy nem is tudom, nehéz helyzet.
2021. febr. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
66 eves vagyok.Amikor az en generaciom dolgozni kezdett,meg hirbol sem ismertuk a magannyugdij fogalmat.Sot kepzeljetek,meg adot sem fizettunk.Mar elmultam 30 eves,amikor bruttositottak a berunket es attol kezdve fizettuk az adot.Kb 45 eves lehettem,amikor megjelent a magannyugdij.A munkahelyen a hozzaerto illetekesek kiszamoltak,hogy kiknek eri meg belepni.Azt mondtak en mar tul idos vagyok hozza,a korombelieknek es az idosebbeknek nem javasoltak,csak a fiatalabbaknak.Igazabol a berunk sem volt akkora,amibol ki tudtuk volna gazdalkodni a fizetendo dijat, mivel nekunk,kozepkoruaknak,a hatralevo viszonylag rovid futamido miatt eleg borsos osszeget kellett volna fizetni.Nem tartom korrektnek,hogy olyasmit kertek szamon ettol a korosztalytol,ami csak a ti generaciotoknak adatott meg.A kerdezo anyukaja kb akkoriban keszult nyugdijba,amikor a kulonfele nyugdijcelu ongondoskodasi formak megjelentek Magyarorszagon.6-8 ev alatt,vajon mekkora "vagyont "halmozhatott volna fel oreg napjaira?Rajtatok mar jogosan fogjak szamon kerni a gyerekeitek az ongondoskodast, de velunk szemben ez nem fair.
2021. febr. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

#12. Ezt én értem. De megoldást is tudsz? Mert azt nem irtál. Ezek szerint velem szemben viszont teljesen fair, hogy én nem tudok annyit félretenni amennyi szeretnék, mert rá kell költenem.

Szerintem akárhány éves az illető, és akármikor született, elvárható lett volna tőle, hogy ne költse el a teljes fizetését minden hónapban. Vagy te nem igy gondolod? Takarékbetétkönyv akkor is volt, meg lehetett volna abba gyűjteni a jövőre?

2021. febr. 12. 15:57
 14/22 A kérdező kommentje:
*nem lehetett volna
2021. febr. 12. 15:58
 15/22 anonim ***** válasza:
Akinek maradt penze hovegen,bizonyara elvitte az OTP-be.Van aki elitta,van aki a csaladra koltotte.De ez ma is igy van.
2021. febr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
#15. Megoldás?
2021. febr. 12. 16:09
 17/22 anonim ***** válasza:
Nincs.Vagy segited ahogy tudod,vagy magara hagyod.
2021. febr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Én is igy gondolom. És ez az ami igazán dühit, hogy az teljesen természetes, hogy én áldozzam fel a jövőmet. Mert a magára hagyom opciót a lelkiismeretem nem engedi.
2021. febr. 12. 16:17
 19/22 anonim ***** válasza:
Megkerdezhetem,hogy mennyi anyukad nyugdija?(akar privatban is)Csak azert kerdezem,mert ha sajat kis lakasa van,akkor a rezsijet,esetleg a gyogyszereit kell mindenkeppen kigazdalkodnia.Ebedre sok helyen be lehet fizetni,anyagi helyzettol fuggoen, minimalis teritesi dij elleneben.Nem ismerem a magyarorszagi nyugdijakat,de olyan alacsony lenne,hogy ennyit nem lehet finanszirozni belole?
2021. febr. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

12-es!


Azért az, hogy nem kellett Önöknek adózniuk a fizetésből, nem mondanám hátránynak. Sőt, a fülem is kettéállt, mert ezt én nem is tudtam!!

És szerintem akkor is szégyellje magát az a korosztaly, mert az adózás hiányának ellenére sem tudtak félrerakni öregkorukra! Mégis mire ment el az plusz?

Tudja, hogy ma a fizetés 34 százalékát meg sem kapjuk? És ebből fedezi a kormány az Ön nyugdíját? És még ezen felül tartsuk is el őket? Mint a kérdező az anyját? Mert nincs más választása?

2021. febr. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!