Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kevés nyugdíjra mi a megoldás?

Kevés nyugdíjra mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Ha itt valaki arra panaszkodik, hogy kevés a fizetése háromféle válaszra számíthat:

1. vállaljon másodállást,

2. tanuljon olyat, amivel esetleg többet fog keresni,

3. keressen lakótársa(ka)t vagy párt magának, azzal is feleződik a lakhatási költség.

Na már most, ezt hogy kellene alkalmazni nyugdíjas korban? Igen, tudom vannak nyugdíjas szövetkezetek. De hogy ezek nem tudnak ezrével munkát adni a nyugdíjasoknak arra mérget vennék. Tehát ez kiesett. Következik a tanulás. Saját példámból kiindulva, a nyugdíjas anyámnak még mindig elég jók a szellemi képességei, de fogalmam sincs, mit tudna tanulni, ami megéri a befektetést és amivel esetleg alkalmaznák, mivel akármit is tanul, a kora nem fog változni. A harmadik pontról az a véleményem, hogy idős korban nem hiszem, hogy egy ember még tud alkalmazkodni egy vagy több vadidegenhez. Persze biztos vannak kivételek, de a többség nem hiszen, hogy ki tudna jönni idegenekkel egy lakásban. A párkeresés meg nem igazán lehetőség, már csak azért sem, mert a nyugdíjas korúaknál már nem igazán egyenlő a nemek aránya. Sokkal több nő van, mint férfi.

Ez az én véleményem. Nem kell vele egyetérteni. De kíváncsi vagyok, hogy ti milyen megoldást tudtok erre a problémára?



#kevés nyugdij
2021. febr. 12. 10:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
43%

1. Valaki végig dolgozz 40évet és egészsége is tönkremegy, kösz helló. Emellett senki sem akarja a sírgödörig dolgozni magát.

Emellett sokan vállalnak plusz melót így is de ez is kevés.


2. Aha mert öreg korba befektetés.


3. Ne feled hogy magyarországon élünk, farkasa itt az ember a másiknak.

2021. febr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ha nem zavarja, hogy a gyerekei nem tudják örökölni a házát, akkor kössön eltartási szerződést. Vagy tegye be a házát valamilyen időskori gondoskodás alapba. vagy a házról lemondva nyugdíjas otthob.
2021. febr. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%

Nem leszek népszerű, de a problémát már nyugdíjasként szinte lehetetlen megoldani. Sokkal hamarabb kell gondoskodni erről.

Mi már most elkezdtünk nyugdíjbiztosítást fizetni. Mert nem akarunk így járni.

Egész egyszerűen ilyen a világ. Nem ad hoc élni a mának, hanem gondolni a jövőre. Ha nem így teszünk, felkopik az állunk.

És ő is olyan, mint az én szüleim, tulajdonképpen a generációjuk ilyen, sz*tak a jövőre egész életükben sajnos. És biztos én fogom megnyerni az öregkorukban a rajtuk való gondoskodást....

2021. febr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a #3-mal. Sajnos, nem nyugdíjaskorban kell ezt megoldani, olyankor nem is lehet, hanem sokkal hamarabb kell ezen gondolkodni. 28 éves vagyok, a férjem 35, és már most magánnyugdíjpénztárba fizetünk, gyakorlatilag az első perctől, ahogy dolgozni kezdtünk (én 4 éve, férjem 13 éve). Sajnos, ez a helyzet. Nyugdíjasként szerintem más megoldás nem nagyon van, csak ha esetleg nagy házat tart fenn, azt el lehet adni és kisebb laksát venni, a maradék pénzt szintén félretenni, nem egyszerre elszórni valamire.
2021. febr. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Én is gondoltam a nyugdíjbiztosításra, de a jelenlegi 160as keresetemből nem tudok félretenni havi 30 ezret, plusz, hogy legyen vis majorra is tartalék, egyáltalán nem élek nagy lábon.
2021. febr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős, 5-ös, de törekedni kell bevétel növelésre, mert az embernek növekednek az évei.

Én járok plazmát adni, eladásra és saját fogyasztásra is termelek gyümölcsöket, virágokat a kertben, hogy legyen pluszom a fizetésem mellett. Folyton spórolási tippeket keresek, mert nem akarok a gyerekem terhére lenni öregkoromra.

2021. febr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Erre hamarabb kellett volna gondolni. :)
2021. febr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, mindenkit felpontozok a válaszért.

Én is pontosan úgy gondolom, ahogy a #3. Nálam népszerű a válaszod.

Pont ebben a helyzetben vagyunk. Én gondolok a jövőre, már mióta elkezdtem dolgozni. Szüleim meg sz@rtak a jövőre egész életükben. Most pedig anyám tőlem várja a megoldást a gondjaira, mert mióta megözvegyült, már nem elég neki a nyugdija. Én egyke vagyok, igy sajnos ebben nincs segitségem, de nem is igazán tudom, mit kellene nekem csinálni. Most az van, hogy besegitek a bevásárlásba anyagilag. Csak ezzel meg az a baj, hogy tulajdonképpen saját jövőmet költöm rá. Legalábbis én úgy érzem. Nyugdijas otthon szóba jöhetne, de azt is nekem kellene fizetni, úgyhogy ebből a szempontból mindegy, hogy mit fizetek. Ami igazán feldühit, az az, hogy miért kell nekem szenvedni, azért, mert őket nem érdekelte a saját jövőjük?

2021. febr. 12. 13:06
 9/22 anonim ***** válasza:

Hány éves egyébként?

Egészséges?

Hol lakik?

2021. febr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

78

Korához képest igen. Persze már nem olyan mozgékony, és gyógyszereket is szed.

A saját 1,5 szobás lakásában.

2021. febr. 12. 13:17
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!