Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rossz a fizetés, de jók a...

Rossz a fizetés, de jók a körülmények. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

160 nettót viszek haza havonta.

Vannak könnyebb-nehezebb napok, egy átlagos nap nem panaszkodhatok a munka nem túl megterhelő. Munkaidő pontosan 8 óra, nem kell korábban bent lenni. Szabadság megbeszélés alapján (kollégákkal), a főnökség nem nagyon szól bele, csak ha muszáj. Ha valaki beteg, nyugodtan otthon maradhat. Nyilván ésszerű keretek közt, ha valaki _állandóan_ táppénzre megy, arra azért felfigyelnek.

Sokan hülyének néznek, hogy ennyiért dolgozom. Nekem is sokszor megfordul a fejemben, hogy ez kevés, de ugyanakkor hallom a másik oldalt is, akik állandóan panaszkodnak, hogy nem mehetnek szabira, betegen is be kell menni, ingyen túlórázások, leépítések stb.


2021. febr. 12. 15:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem hagynám ott. A nyugalom sokat megér. Az anyagi részéhez: nem tudsz esetleg (pénzért) még pluszmunkát vállalni, vagy hétvégén valami egyéb munkát elvállalni?
2021. febr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel.

Én két hete kezdtem, de a falat kaparom... Nem a munka büdös, de nem részletezném most.


A pénz majdnem a háromszorosa az általad írtnak, de nyugodt szívvel lecserélném kevesebb pénz + normális légkör kombóra.

2021. febr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen munka. Nálunk jobb a fizetés, és hasonló a rendszer, de azért kell szaktudás, nem lehet egy sima érettségivel beülni.
2021. febr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Valóban talán egy másodállás lehetne a jó megoldás.
2021. febr. 12. 16:04
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel sokan küzdenek, de azt gondolom azon múlik neked mi a fontosabb.Jobban és hatékonyabban dolgozol ha nyugi van? Az uj sokszor csábító de a penzt számolmra sem helyettesiti a nyugalmas légkör
2021. febr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen könnyen tudsz más munkát találni, meg tudsz-e ebből számodra jó körülmények között élni, mennyivel éreznéd magad rosszabbul, ha egyáltalán, ha picit szigorúbbak lennének a körülmények. Én speciel a magam részéről egy picit szigorúbb munkahelyet választanék jobb fizuval, legalábbis annál, amit leírtál.
2021. febr. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Csak akkor hagynám ott a jelenlegit, hogy ha lenne fixen más.

A jobb fizetésért valamennyivel rosszabb helyzetet is el tudnék fogadni, de a részletek csak akkor derülnek ki, ha már ott van az ember. Biztost a bizonytalanért?

Ketten bérlünk egy lakást, így jelenleg meg tudok belőle élni, luxusra nem jut, de ami kell, azt meg tudom venni. Egyedül amiatt lehetne érdekes ez, hogy ha úgy alakulna, hogy egyedül kellene boldogulnom, akkor nem lennék könnyű helyzetben.

2021. febr. 12. 17:57
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kerdező mintha én írtam volna a 7 es választ.Ugyanígy gondolkodom. Arról nem is beszelve hogy ha vmiert nem szimpatulikusak a kollégak akiktől tanulni kell az újat?? A penz, ebből kiindulva nem mindegy
2021. febr. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen, a kollégák, ne is mond. Volt olyan hely, ahol tárt karokkal vártak volna, de amikor ott voltam, hogy megmutassák miről is van szó, olyan minősíthetetlenül viselkedtek az ott dolgozók egymással, hogy inkább szépen megköszönve a lehetőséget továbbálltam.

Az eddigi válaszok alapján nagyon a másodállás vállalása felé hajlok.

2021. febr. 12. 19:01
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Eddig fizetés szempontjából szerencsém volt, mert az átlagtól többet kerestem az eddigi munkahelyeimen. Maga a munka sem volt megterhelő és rossz egyik helyen sem. Viszont a kollégák mind a kettő helyen, főleg a legutóbbin olyan szinten tönkretettek lelkileg, hogy nemcsak a rossz közérzet miatt, hanem a szorongástól kialakult csillapíthatatlan tünetek miatt kénytelen voltam felmondani. Megfogadtam, hogy soha többet nem maradok egy percnél sem tovább olyan helyen, ahol kicsit is rosszul érzem magam valamiért -hacsak nem szorulok rá, de remélhetőleg ilyen nem lesz-. Úgyhogy jelenleg majdnem minimálbérért dolgozom, de egy olyan helyen, ahol nyugodt vagyok, normális emberek vesznek körül. A testi, lelki egészség többet ér minden pénznél.
2021. febr. 13. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!