Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rossz a fizetés, de jók a...

Rossz a fizetés, de jók a körülmények. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

160 nettót viszek haza havonta.

Vannak könnyebb-nehezebb napok, egy átlagos nap nem panaszkodhatok a munka nem túl megterhelő. Munkaidő pontosan 8 óra, nem kell korábban bent lenni. Szabadság megbeszélés alapján (kollégákkal), a főnökség nem nagyon szól bele, csak ha muszáj. Ha valaki beteg, nyugodtan otthon maradhat. Nyilván ésszerű keretek közt, ha valaki _állandóan_ táppénzre megy, arra azért felfigyelnek.

Sokan hülyének néznek, hogy ennyiért dolgozom. Nekem is sokszor megfordul a fejemben, hogy ez kevés, de ugyanakkor hallom a másik oldalt is, akik állandóan panaszkodnak, hogy nem mehetnek szabira, betegen is be kell menni, ingyen túlórázások, leépítések stb.


2021. febr. 12. 15:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló cipőben járok. Én korábban 10 évig voltam a versenyszféra “versenylova”, de meguntam hogy belőlem és általam gazdagszik a főnököm, nekem meg alig csurran-cseppen ebből az eredményből, az is általában baszogatás, ill az itt korábban leírt egyéb jellemzők: nincs fizetett szabi, betegszabi egy álom (“ne is hozz papírt!”), össze vissza műszakok, akár este 10-ig munkával, fizetés 70%-a feketén zsebbe és persze akkora hajtás volt minden nap, hogy zúgott egész este a fejem a sok infotol. A főnök bántásai miatt néha nem tudtam aludni vagy ittam délutánonként. :(


Hat én is ezért váltottam. Közigazgatásba kerültem, azon belül egy speciális szakirányba 😊 Oké, kevesebb a bérem, de az legalább tiszta! Hasonló mint a Tiéd. (De ez gondolom nálatok is úgy működik, ha csinálsz releváns végzettséget, akkor emelkedni fog 😊 Éppen emiatt semmiképp se szégyelld a fizetésed!).


Nem vagyok idegbeteg minden nap, a munkát lerakhatom fél ötkor és nem hívogatnak este 8 kor hogy ez meg az mi és miért így van megcsinálva stb. Nem cseszegetnek minden egyes nap, hogy keveset dolgozunk, itt nem hajt a tatár, persze mindenki szépen csinálja kis dolgát de nem szakadunk meg, nagy a nyugi. Nekem konkrétan le kellett lassulnom. 😀

Van előrelépési lehetőség, nemcsak fizetésben, hanem pozícióban is, és ezt ki is fogom használni.

Persze mindehhez szükséges egy jó társ, aki melletted van, főleg az eleje volt nyomasztó, amikor láttam, hogy a fizu harmadannyi mint amit korábban megszoktam. Nekem párom nagy segítség, bár ő sokkal jobban keres. Nem tagadom, enélkül jóval nehezebb lenne.


Egyetlen dolgot bánok: hogy nem váltottam hamarabb.

N 30

2021. febr. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Persze ahogy nézem, a kérdésre igazából nem válaszoltam, de legalább kitértem mindenre is :D

Nem hagynám ott, a fenti okok miatt.

Nekem van egy másodállásom, amit már korábban is csináltam évek óta, így ez megmaradt, csak a közszféra miatt hivatalossá kellett tennem. Most a covid miatt szünetelek, de ha újra beindul az élet, én is be fogok. :)

2021. febr. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
köszönöm
2021. febr. 16. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!