Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon nehezen bírja a szervez...

Nagyon nehezen bírja a szervezetem az éjszakai műszakot, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sose dolgoztam 3 műszakban egészen 2 hónappal ezelőttig.


Mindig bajom volt a korábbi munkahelyemmel, hogy korán kell kelni cserébe 10 órát ledolgoztam és mehettem haza.


Az a munka a testemet leszívta Fizikailag és szellemileg is. Már tönkre voltam benne idegileg. Kint voltunk a hidegben és az esőben.


————-


A mostani csak játék ahhoz képest 8 óra és go haza ebből 6 óra meló többi

kis pihi.



Éjszaka általában alszunk is, a gyár eldugott részein, persze váltásban meló után.



A gyomrom fáj az élmém nem fáradt de a Testem nem és ennek eredménye, hogy nem tudok elaludni.


2021. febr. 13. 04:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én se bírtam annak idején az éjszakai műszakot. A saját egészségem érdekénben ott is hagytam őket. Ha teheted, válassz másik munkahelyet.
2021. febr. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egészséged rámegy. Tapasztalatból mondom. Közel 15 évig jártam 3 műszakban. A bioritmusod felborul, nem tudsz átállni. Néha lehet hallani itt-ott, hogy mikor utaznak a tengeren túlra, kivannak borulva az időeltolástól, most képzeld el ezt 2 hetente, évekig. Egy orvos azt mondta nekem egyszer, hogy legalább 5 évet elvesz az életedből, ha évekig csinálod. Bár ez fiatalként nem tűnt fel. Ma már nem vállanám el, ha most kezdeném.
2021. febr. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bírod, ne csináld. Ez olyan, hogy kinek mi jön be. Én pl. simán éjszakázok, de a reggeli keléstől meghalok. Másnak más jön be. Ha a szervezetednek erős a saját bioritmusa, akármit csinálsz, nem tudsz átállni normálisan.
2021. febr. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem hagyd ott ezt a melót, amint megteheted.


Az egészséged a legfontosabb, ezt nem lehet megkérdőjelezni. Biztosan találsz normálisabb munkarendű melót.



Nekem volt egyszer kétműszakos melóm egy szállodában, ott a reggeli az hajnali kezdést jelentett (fél 5-kor keltem), a délutáni meg éjszakai végzést (10-re értem haza) - teljesen tönkretett pár hét alatt, főleg a rövid váltások. Szorongtam, összevissza ettem, pánikrohamaim lettek. Inkább leléptem, jól tettem.

2021. febr. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!