Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy a szerveze...

Mit csináljak, hogy a szervezetem ne raktározzon?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudok helyesen enni (renszer szerint)..............., de cukros és sós ételeket nem eszem.

Már nem tudom mit csináljak, nem tudok lefogyni. kínszenvedés minden, mert a szervezetem nagyon raktároz....



2016. aug. 22. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Mozgás?
2016. aug. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%
Az élettanban olyan nincs, hogy raktározó üzemmód. Ha valami a szükséges mennyiségen felül kerül be a szervezetbe, az vagy kiürítésre kerül, vagy elraktározódik (az élő szervezetekbe kódolt biokémiai folyamatok működése alapján). Ha a kelleténél nagyobb az energia bevitel, akkor a felesleg elsősorban zsírszövet formájában raktározódik, mert az a több millió év alatt kialakult biokémiai evolució miatt a legkönnyebben felhasználható tartalék anyag táplálékszegény időszakban. Azaz ne zabálj annyit és olyat illetve fokozd a hőleadást (sport, intenzív mozgás). Nem hiába javasolják, hogy energiában szegény, emészthetetlen anyagban gazdag ételt kell enni, hogy a gyomor ne maradjon üresen, de ne legyen energia-felesleg sem, ami elraktározódna.
2016. aug. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elsőnek hagyd el a cukrot, a zsíros ételeket és a fehér lisztet.

Reggelire teljes kiőrlésű kenyér, sovány sajt, túró, natúr joghurt. Nyers zöldség, uborka, paprika, paradicsom, saláta, párolva (olivaolj minimális) cukkini, padlizsán, tökfélék, brokkoli, spenót, karfiol, fehér répa, karalábé, zeller.

Sovány hússal (csirkemell, pulykamell) sovény hal.

Lehet enni tojást (fehérjét) gyümölcsöt óvatosan, ha édesre vágysz egy gyümölcs joghurt, vagy egy-két szem mazsola.

És mozgás, plusz napi 3 liter víz.

Ha ettől nem fogsz, akkor semmitől.

Próbáld ki, az első két három hét kegyetlen, de utána jobb lesz.

Így fogytam 42 kg-ot. Ami még lehet, hogy egy fehérjeturmixot iszol este edzés vagy futás után, azzal a vacsorát kiváltod.

Hajrá!

2016. aug. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!