Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek a home...

Mi a véleményetek a home office munkáról?

Figyelt kérdés
Tényleg home office, vagy néha be kellene menni? Találtam egy home office-nak hirdetett állást, és nem tudom jelentkezzek e. Budapesten van, nem tudnék bejárni. Örülnék, ha valaki elmondaná, milyen otthonról dolgozni. Ott is van állásinterjú?

2021. febr. 20. 14:23
 1/8 Fsms ***** válasza:
89%

Jelentkezz, nem kell bejárnod csak ritkán, pl felveszed a számítógépeket. Állás interjú van természetesen, olyan mintha személyes lenne bekapcsolt kamerával.


Részemről imádom. Utoljára talán 2018 nyarán voltam bent az irodában.

Van külön dolgozó szobám, nem zavar senki, közel egy erdő , van kutyus, etc.


Sok sikert!

2021. febr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk nem kell bemenni, még a gépemet is házhoz hozták. :) Én szeretek otthonról dolgozni, de ehhez azért kell önuralom és magadra parancsolni egy munkaidőt akkor is, mikor senki más nem mondja. Ez igazából a nehéz része, meg az, hogy ha lakik veled más, ki tudj alakítani valami iroda-szerűt, ne pedig a gyerek üvöltsön bele a meetingbe meg a kaját kavargasd munka közben (helyett). Nálunk ez működik, a párommal úgy dolgozunk itthonról együtt, mintha egy irodában dolgoznánk a munkahelyen. Ezen kívül semmi félbeszakítás, semmi műsor, semmi rendetlenkedés.


Sajnos vannak munkahelyek, amik havonta/hetente berendelnek, így nem tudom, hogy máshol hogy megy. Erre érdemes rákérdezni.

2021. febr. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Bár csak olyan munkám lehetne,ehelyett sofőr leszek.😤😞
2021. febr. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Jó tisztában lenni vele, hogy milyen munkáról is van szó!
2021. febr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Ha alkalmas az otthoni környezet, tehát nem gyerekek rohangálnak körbe egész nap és van egy nyugodt hely, ahol nem vonnak el a dolgok, akkor nagyon jó tud lenni. Több időd marad minden másra. Viszont bele kell tanulni, hogy tudj koncentrálni a feladatokra egész nap és ne maradj le. Ez lehet stresszes.
2021. febr. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Erre feltétlen kérdezz rá.

A mi munkánk is így volt meghírdetve. Sokan 30-40-80 km-re laknak. Van aki albérletet vett ki

Azután bevezették a heti 1 nap HO-t. Késöbb 1 hét otthon 1 hét iroda.

Most teljes HO.

Ha vége a Covidnak újra be kell járni.

Sokan gondolkodnak a váltáson mert így nem éri meg

2021. febr. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én hatékonyabb vagyok otthon, mint az irodában, de nekünk nem állandó a home office. Tudnék értékelni egy olyat, hogy csak heti 1 nap kelljen bejárni vagy annyit sem. Mi novembertől kaptunk heti 2-3 nap home office-t, és nem nyit a vezetőség az állandósítás felé, inkább a covid után visszaállunk teljes bejárásra, szóval én is tervezem a váltást, vagy olyan helyre, ahol rendes home office van és nem csak a covid miatt, vagy legalább közelebb legyen a mostani munkahelyemnél (napi 1,5-2 óra tömegközlekedés, ha be kell járni, és ha lenne jogsim, akkor sem lennék előrébb, mert nem tudnék hol parkolni).

Egyébként nem való mindenkinek a home office, van, aki szereti a nyüzsgést (engem zavar az iroda zaja), van, akinek kell a bejárás, mert magától nem tudja beosztani az idejét, vagy elúszik, én otthon hatékonyabb vagyok, és az óránkénti 10 perc monitor szünetet is jobban be tudom tartani otthon (ami az én munkámban nem csak munkavédelmi előírás, de tapasztalom is a hátrányát, ha nem figyelek oda).

2021. febr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mivel a munkáról semmit nem írtál így csak saját tapasztalatot lehet írni.

Nekem sajnos nem jött össze. Vezetőként muszáj bejárnom. Tavaly nyáron heti 1 nap bent, 4 nap home office-ra álltunk át, aztán szépen visszacsorgott mostmár heti 5 nap bejárásra. De hát ilyen pozíció, szakma, iparág. Egyébként egyéne válogatja. Én otthonról is jól elvoltam, igaz nehézkes, hogy hiányzik a több monitor meg az asztali telefon. De tudtam gördülékenyen dolgozni. Viszont sok mindent könnyebb személyesen intézni.

2021. febr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!