Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egyetemre megyek, akkor...

Ha egyetemre megyek, akkor egy irodában fogok dolgozni, ahol egész nap a számítógép elött kell majd görnyednem? Ha nem szeretek a gép elött ülni, akkor ne menjek egyetemre, inkább tanuljak szakmát?

Figyelt kérdés
Szerintem jobb, minőségibb életem lenne akkor, ha mozognék és valami fizikai munkát végeznék, mint ha a gép elött görnyednék egész nap vagy neadjisten még home office-ban ahol azt a kis levegőzési lehetőséget is elveszik amíg bemegyek a munkahelyre. Ez az egész napos otthon ülés egyszerűen kikészítene. Alig bírok ébren maradni, nekem kell az, hogy mozogjak.

2021. febr. 23. 14:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell egész nap irodában dolgoznod attól, hogy egyetemre mész. Viszont több a lehetőséged, többféle munka közül választhatsz.

Például egy erdészmérnök vagy földmérőmérnök is egyetemet végzett, és nem jellemző rájuk, hogy az irodában ülnek egész nap.

2021. febr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De ha pl közgazdásznak vagy jogásznak mennék, akkor egész nap a gép elött ülnék?
2021. febr. 23. 14:34
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok olyan munka van, amihez szükséges az egyetem, de közben nem irodában dolgoznál egy számítógép előtt pl egészségügy, terepi tudományok (régészet, földtudomány, biológia bizonyos ágai), pszichológia akár, pedagógia és még sok más.
2021. febr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A nővérem közgazdász, és igen egésznap a monitor előtt ül.


Ő már nagyon utálja, nekem ez egy álom meló lenne :D

2021. febr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A közgazdász és a jogász elég tipikus irodai munka, igen. De van élet ezeken kívül is.
2021. febr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy írták, rengetegen dolgoznak diplomás munkakörben, nem irodából.


Én csak annyit tennék hozzá, hogy a home office nem "vesz el" semmilyen lehetőséget, ha jól esik akkor sétálhatsz reggel-délután félórát attól még, hogy dolgozni nem utazol el otthonról. Én pl az elmúlt 1 évben többet mozogtam mint előtte, mert végre volt rá több időm - pont a home office miatt.

2021. febr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%

A tudományos szakmák, valamint az agrár ágazat, a környezet-,és természetvédelmi, erdőmérnöki szakok nagy részében nem ülsz irodában, csak néha a gép segítségével dolgozol.


"De ha pl közgazdásznak vagy jogásznak mennék, akkor egész nap a gép elött ülnék?"


Miért, mire számítanál ezektől a szakmáktól, hogy kinn az ácsmesterek mellett osztod a jogi dolgokat, vegy fejtesz bért? Hm??


Nyilván rengeteg szakma akár otthon ülésre, vagy irodai munkára készít fel, de sokkal közülök lehetsz a laborban, vagy akár kinn a szabadban.

Az egyetemi diploma csak ahhoz nyújt jobb kezet, hogy ne kelljen fizikailag sokat gürcölnöd.

Ha te egész nap létrán akarsz állni, vagy téglákat rakni, asztalt faragni, guggolni, traktorozni, akkor menj szakmára.

De a szakmák egy része szintén irodai melót nyújt. Ott is van egy csomó infós, vagy adózással-vállalkozással, gazdasági dolgokkal foglalkozó munka.

2021. febr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Leginkább a közgazdaságtan vagy a jog érdekel, de ha ezek ilyen tipikus gép elött ülő munkák, akkor inkább nem választom ezeket a pályákat.
2021. febr. 23. 15:24
 9/17 anonim ***** válasza:
45%

"Leginkább a közgazdaságtan vagy a jog érdekel, de ha ezek ilyen tipikus gép elött ülő munkák, akkor inkább nem választom ezeket a pályákat."


De most komolyan, mit képzeltél ezekről a szakokról, munkákról? :D Szerinted aki jogász, vagy gazdasági szakos, az nem egy "aktakukac"? Ezek tipikus irodai melók, ahol ha nem is gép előtt dolgozol, de papírhalmok, könyvek felett biztosan. :D

De igazad van, inkább ne is válaszd őket, ha eddig azt hitted, hogy a jogász házat épít. XD

2021. febr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan mintha valaki buszsofőr szeretne lenni, de nem akar egész nap egy buszon lenni 😂 hanem home office-ban szeretné 😂😂😂
2021. febr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!