Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak nekem esik rosszul, hogy...

Csak nekem esik rosszul, hogy semmit nem kaptam az esküvőmre a kollégáktól?

Figyelt kérdés

Tavaly házasodott egy munkatársunk, akinek az esküvőre és utána a gyerekszületésre is gyűjtés volt szervezve (kötelező jelleggel fizetni kellett) és ajándékot kapott.

Nekem most volt az esküvőm, jeleztem is, hogy fogok hozni majd sütit, ami meg is történt és teljesen magam alatt vagyok, hogy semmivel nem készültek. Nem pénzt vártam, de legalább egy kártyát aláírhattak volna nekem :( A sütit persze két pofára ette mindenki.

Meghívni nem hívtam őket, mert 100 km-re lakok, így messze lett volna nekik eljönni és amúgy sem engedték volna be őket a vírus miatt..

Én reagálom túl vagy jogosan érzem szarul magam?


2021. febr. 24. 17:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
91%

Én nem várnám el, hogy idegenek(=kollégák) ajándékot adjanak nekem.


De mondjuk nekem esküvöm se lesz.


Üdv: egy idetévedt antiszociális gyászkeret:)

2021. febr. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Fú, de köcsögök. Sem az én, sem anyukám munkahelyén nem fordult elő, hogy valaki házasodik, de ajándékot nem kap.
2021. febr. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Jobban kedvelték a másik illetőt. Lehet régebbi dolgozó.


Én mondjuk nem szoktam ilyen baromságokra pénzt beadni, de ha az ünnepelt hoz be sütit akkor nem is kérek belőle.

Máskor ne adj be pénzt és ne vigyél sütit. Ennyi.

2021. febr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
93%

Hát tuti szarul érintene, aztán levonnam a következtetést és kiszallnek a seggnyalasos gyujtogetesbol. Mert ez tipikusan az : népszerű jucikanak tulbuzgon ajandekozunk a masik nepszerutlenebbet meg kihagyjuk.

Amúgy nalunk is voltak ilyenekbol sertodesek, én utálom is ezt a penzszedos dedot.

De gondolj arra hogy hamarosan lelephetsz szülni :)

2021. febr. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond, csak akkor a sütiből sem kellett volna zabálniuk, szerintem.
2021. febr. 25. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez nem szokás, így nem zavar. Az fura, ha egy munkahelyen ez valakinek jár, másnak meg nem. Talán régebb óta van ott, van olyan kolléganő, aki kifejezetten kedveli, ezért felkarolta az ügyet, vagy ki tudja.

Nálunk akit meghívnak, az visz ajándékot, akit nem, az gratulál és ennyi.

2021. febr. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
18%

Én meghívtam a kollégáim az esküvőmre, el is jöttek, ajándékot is adtak kB olyan értékben ami állta azt, hogy őket meghívtam.

Egyik kolléganőm előttem fél évvel ment férjhez, nem hívott meg senkit, csak hozott sütit, nyilván semmit nem kapott, de nem is várta el...


Most komolyan maradék sütiért cserébe vársz ajándékot?

2021. febr. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Nem a sütiért hanem a pénzemért cserébe, amit nekem kötelező volt fizetni...
2021. febr. 28. 19:42
 19/23 A kérdező kommentje:
Most házasodik egy kollégám és ismét megy a pénzgyűjtés. (Nem hívott senkit az esküvőre) Szerintetek nekem bele kéne szállnom? Vagy érthető, hogy ezek után nem szeretnék?
2021. jún. 21. 10:24
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem kell. Max lehet. Nyugodtan elmondhatod, hogy neked nem vettek ajándékot, nem érted neked miért kellene bele adni.
2021. jún. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!