Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sok cégnél miért van sok...

Sok cégnél miért van sok felesleges irodai dolgozó felvéve ha nagyrészt nincs semmi munkájuk?

Figyelt kérdés

8 órából 6-7-et dolgoznak. Fizikai munkásoknál meg 1 ember végzi 3 munkáját.

Ennyire jól megy a cégeknek a nagy válságban?


2021. febr. 27. 18:56
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Elirtam bocs: 6-7 órát NETEZNEK, FACEBOOKOZNAK és 1-2 órát DOLGOZNAK.
2021. febr. 27. 18:57
 2/39 anonim ***** válasza:
86%

Savanyú a szőlő?

Tipikus amúgy mikor az egyszerű gyári melós nem érti amit egy irodista csinál, ezért azt mondja rá hogy nem is csinál semmit, csak netezget egész nap.

De bezzeg ő... Ő a munka hőse.

Megnéznélek titeket amúgy irodisták nélkül. Minden összeomlana.

2021. febr. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
93%
Honnan veszed, hogy ennyit dolgoznak? Dolgoztál már ilyen helyen?
2021. febr. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Mert mindenkinek más a feladata. Nálunk ültünk hárman egymás mellett az irodában, egyikünknek napi 2 órányi munkája volt, nekem kb 4, a harmadiknak meg kellett a 8 óra. De ez csak egy ÁTLAG. Ettől függetlenül volt, hogy én is alig látszódtam ki a munka alól. Tehát mindenkinek megvan a saját feladata, hol több, hol kevesebb.

Ezért dolgoznak az okosabbak nem gyárban. Vagy mit vártál, hogy a gyári munka olyan jó, és oda csak az okos emberek mennek?

Hát nem. Oda 90%-ban a szükség viszi az embert. A gyárak profitorientáltak. Ergo kevés munkás, hogy ne legyen sok kiadás, de utána meg széthajtják őket a darabszámért.

Ha valaki okos, akkor tovább tanul, és nem kell 8 órában a xart is kihajtania magából.

2021. febr. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Érdekelne, honnan veszed ezeket az infókat, kizárt, hogy ott állsz mindenirodai dolgozó mellett és stopperolod, mikor és mennyit dolgozik?

EZ a tipikus bunkó fizikai munkás (a nem bunkókra nem vonatkozik!), aki ugyan nem ért semmihez, csak némi fizikai ereje van, de azt hiszi, ö az egyedüli, aki dolgozik. Azt meg nem fogja fel, hoyg az irodisták a komputerrel dolgoznak, nem játszanak, emellett eleve képtelenek lennének az irodai munkákat elvégezni ész és tudás hiányában.

2021. febr. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
89%
Igen Bazsi, megint mint mindig igazad van, isszuk szavaidat.
2021. febr. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
54%

5

A fizikai munkást nem azért hívják így, mert nagyobb a fizikai ereje. De egyetértünk, ezt csak mellékesen jegyzem meg. :D

2021. febr. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
88%

Egy átlagos ember nem tud szellemi munkát végezni 8 óra hosszát. A normálisabb helyeken ezzel tisztában vannak és kb 5 órányi munkát fizetnek 8 óra alatt. Nálunk is van idő beszélgetni, kimenni kávézni, akár facebookra ránézni is. Amíg el van végezve a munka, addig nem érdekli őket, hogy milyen stílusban végzed el.


Szerintem ez a normális, nem az, hogy lófsz pénzért megnyomorul valaki. Nem azokat kell megszólni akiket emberként kezelnek és nem igáslóként, hanem azért kell tenni, hogy máshol os hasonlóak legyenek a körülmények.

2021. febr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

7-es: az 5-ös vagyok és egyértelmüen írtam, hogy nem a normális fiziaki munkásokra voantkozik a válaszom, a kérdezöfékßek viszont tényleg csak fizikai eröt tudnak felmutatni.

Azt tudom, hogy a többség nem csak fizikai eröt használ, hanem az eszét is, de ez a kérdezö esetében kizárt, ha ennyire korlátolt!

Szóval mindenesetre elnézést kérek, ha az értelmesebb munkások esetleg sértönek érezték, amit írtam, nem úgy gondoltam.

2021. febr. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Azért, hogy a magadfajta prolinak legyen kikre fújnia és irigykednie.
2021. febr. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!