Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jelenlegi helyzetben Önkormány...

Jelenlegi helyzetben Önkormányzatnál dolgozó szociális ügyintéző mennyit keres?

Figyelt kérdés
Két éves munkaviszonnyal rendelkezek, mint kormánytisztviselő, de tudom, hogy a jelenlegi munkahelyemen nem fog emelkedni a bérem. Így váltanék, de nem tudom, hogy megéri-e Önkormányzathoz jelentkezni.

2021. febr. 9. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Versenyszférában próbáld inkább
2021. febr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a közalkalmazotti bértábla szerint keresnek, annak nézz utána. Tippre bruttó 150-170, szóval szerintem is inkább versenyszféra, ha a jó kereset és a biztos megélhetés a cél.
2021. febr. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mindenhol, mindegy hogy mi a hivatal neve, a közalkalmazotti bértábla szerint van nem?
2021. febr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Elvileg van lehetőség eltérni a bértáblától, de hogy milyen mértékig, azt nem tudom
2021. febr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kormánytisztviselőként miért ne emelkedne a béred? Bértábla van, X évenként fokozatot lépsz. Ha van diplomád, akkor lassan tanácsos leszel, három év után.

Sőt, a kormánytisztviselő a közszféra csúcsa, a szociális ügyintéző közalkalmazott, de legjobb esetben is köztisztviselő, mindenképpen visszalépés. Miért akarsz rosszabbra váltani?

2021. febr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A polgármesteri hivatalban dolgozók köztisztviselők,nem közalkalmazottak. De sztem még kevesebbet is keresünk,mint egy kormánytisztviselő, sőt.
2021. febr. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Csak mondanám, hogy kormánytisztviselőknek, nincs olyan, hogy x év után előre lépnek fizetésben. Tessék megnézni: "1. melléklet a 2018. évi CXXV. törvényhez - II. Illetménytábla a kormányzati főhivatalok, központi hivatalok, valamint a kormányhivatalok részére"


Ez a magyar valóság, a főnöködön múlik, milyen erősen fog a tolla.

2021. febr. 10. 06:30
 8/13 anonim ***** válasza:

Jogos, a Kit-ben már nincs kötelező előrelépés.

Mondjuk mi is aszerint dolgozunk, nálunk belekerült tavaly az új szerződésbe, hogy évente bértárgyalás, és idén emeltek is elég szépen. De nyilván ez vezetéstől függ, ha nálatok nincs ilyen, az gáz. :/

De ha két éve dolgozol ott, akkor mèg tudod, milyen volt a kttv szerinti besorolás, nem? Pont ugyanarra számíthatsz az önkormányzatnál is, ha köztisztviselők.

Szerintem rosszabbul keresnél (én diplomával, nyelvvizsgával, 7+ év korábbi munkaviszonnyal kezdtem 308ezer nettóval, mielőtt minket is átraktak a kit. hatálya alá tavaly), de nyilván legalább az előrelépés fix marad, ha a jelenlegi helyeteken nincs ilyen.


Én a helyedben még halmoznék a jelen helyeden pár év munkaviszonyt, míg nem billen át odáig, hogy köztisztviselőként jobban megérje.

2021. febr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8-as, az a 308 ezer nem rossz azért :) Versenyszában sem adnak többet sok helyen. Ja is itt most nem az informatikus meg mérnöki fizetésekre gondolok.
2021. febr. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9, nem mondtam, hogy rossz, nekem előrelépés volt :) Csak divat szidni a közszférát.

De ugye a bértábla részben végzettségtől, részben korábbi munkaviszony idejétől függ, szóval a kérdezőnek alacsonyabb lenne ennél a nettója, ha csak kèt éve van, emiatt nem biztos, hogy megéri (most) váltani.

A kormánytisztviselők bérrendszerét mondjuk annyira nem ismerem, meg nem akarok a kérdező zsebében turkálni, de ki lehet matekozni.

2021. febr. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!