Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltatóm kötelezhet...

A munkáltatóm kötelezhet arra, hogy átírassam a lakcímemet?

Figyelt kérdés

Még anyukámékhoz vagyok bejelentve, és egyelőre nem is akarok kijelentkezni onnan, több okból is, pl lehet fel akarják venni ezt a lakásfelújítási támogatást, amihez kell egy 25 év alatti, meg nem tudom meddig fogunk a jelenlegi helyen lakni, és nem akarok félévente kormányablakba futkozni, hogy átírassam a lakcímemet.

Én a munkábajárási költségtérítéshez szükséges lapon minden hónapban a valós települést írom, ahol most lakok, nem anyukámék települését (ami távolabb van). Tehát elvileg innen kellene költségtérítést kapnom, mert úgy tudom nem az számít hova vagyok bejelentve, hanem hogy mit nyilatkozok, honnan járok be. Ehhez képest, eddig még a több összeget kaptam, most viszont odahívott magához a főnököm, hogy mikor akarom megváltoztatni a lakcímemet, mondtam, hogy még nem szeretném, de nem tetszett neki.

Dehát neki nem mindegy? Szerintetek?



2021. márc. 3. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem kötelezhet, de tudod, hogy megy ez Magyarországon. Ha valami nem tetszik neki, kitalál valami indokot, amivel felmondhat neked.
2021. márc. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Eleve minek kellett megmondani, hogy nem onnan jársz?

Lakcím szerint jár a támogatás, senkinek nem kell reklámozni, hogy nem onnan jársz be.

Hányan csinálják, hogy egy hónapban több napot nem otthon alszanak. Attól még ugyan úgy egész hónapra kérik a támogatást.

2021. márc. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
77%

"mert úgy tudom nem az számít hova vagyok bejelentve, hanem hogy mit nyilatkozok"


Azért ez nem egészen így van. A munkáltató kérheti, hogy igazold, hogy ott van a lakóhelyed, amiről nyilatkozol és ahova neked költségtérítést fizet. Tartózkodási helyre bejelentkezhetsz oda, azért nem kell a szüleidtől kijelentkezni. A lakcímbejelentéshez nem kell a kormányablakba futkosni, online lehet intézni.

2021. márc. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lakcímbejelentéshez kell a tulajdonos hozzájárulása és nem lehet online intézni. Van egy hivatalos papír amit ki kell tölteni és alá kell íratni a tulajdonosokkal és azzal kell menni a kormányablakba.
2021. márc. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a cégnél lefénymásolják a lakcímkártyát és csak úgy jár a bejárási támogatás.
2021. márc. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:

"Lakcímbejelentéshez kell a tulajdonos hozzájárulása és nem lehet online intézni."


Kell a tulajdonos hozzájárulás, DE lehet online intézni.


[link]

2021. márc. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahol valójában laksz, azt jelentsd be tartózkodási helynek.
2021. márc. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kell lakcímkártya, azért van a nyilatkozat. Ez az ő hülyeségük.


2. § E rendelet alkalmazásában:

d) lakóhely: annak a lakásnak a címe, amelyben a munkavállaló él, illetve amelyben életvitelszerűen lakik;

e) tartózkodási hely: annak a lakásnak a címe, amelyben a munkavállaló - lakóhelye végleges elhagyásának szándéka nélkül - munkavégzési célból ideiglenesen tartózkodik;

7. § A munkavállaló a munkába járás címén járó utazási költségtérítés igénybevételével egyidejűleg nyilatkozik a lakóhelyéről és a tartózkodási helyéről, valamint arról, hogy a napi munkába járás a lakóhelyéről vagy a tartózkodási helyéről történik-e.


Sehol nincs szó lakcímkártyáról.

2021. márc. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!