Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is érzi úgy, hogy a cégek...

Más is érzi úgy, hogy a cégek összetartásról meg jó csapatról szóló "szellmiségükkel" ellnetétben magasról tesznek az átlag dolgozóra, ha oda kerül a helyzet?

Figyelt kérdés

A covid sok mindent megváltoztatott a világban, de bennem is. Mondhatnám felszínre hozta a dolgok valódi működését. Pl. én azt gondoltam, hogy a multinál, ahol vagyok egy ténylegesen összetartó csapatnak vagyok a része, ahol az emberek kiállnak egymásért - ez jött át mind a céges bulikból és hétköznapi interakciókból de főleg abból, hogy külön házibulikat is szerveztünk egymás közt.

Most, hiába egy nemzetközi cégről van szó, megszorítások jöttek, pár embert el is küldtek, köztük nagyon régóta ott dolgozókat is, mindezt költségcsökkentésre hivatkozva - eközben viszont mások fizetése jelentősen emelkedett, nem képesség alapján kerültek emberek vezetői pozíciókba. Lényeg, hogy olyan emberek lettek szó nélkül leépítve, akikkel addig orrbaszájba ment a bratyizás, lelkizés, haverkodás. Ezekről most találkozókon alig esik egy-egy szó, pedig családos emberek is voltak köztük. Mintha nem is lenne voltak szerves részei a team-nek. Nekem nagyon nagy csalódás, hogy ezek szerint képmutatás minden, gyakorlatilg senki egy büdös szót nem emelt a másikért, hiszen ő addig is jól járt.



2021. márc. 5. 11:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
54%

De értem, ettől függetlenül munkahelyről beszélsz, ahol epdig a pénz az úr. Ha a korrekt és egyenes eljárás nem elég, akkor fel kell mondani és családi körbe zárkózva leélni az életed.

Attól, hogy pontozol nem leszek se cserbenhagyott, se nem.

2021. márc. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos ez így működik, a legutóbbi válságkor is pontosan ugyanez volt.

A felsőbb szinteken a nagy fizuemelések, fura kitüntetések mindig azért vannak, mert egy-egy emberről a vezetőség elhiszi, hogy mennyire nélkülözhetetlen lesz majd a jövőben. "Béla jó "katona", érzelemmentes ha kell, ilyen emberek kellenek a középvezetőségbe mostantól!" "Lám János hogy elsimította a múltkori problémát, ilyen embereket meg kell tartanunk, ő lesz a sales kulcsemberünk a válság után!" stb.

Aztán hogy ezek az emberek beváltják-e a hozzájuk fűzött reményeket, már nem biztos. De valószínűleg a rossz céges értékrendekbe bevonódnak, mert "tartoznak" a managementnek, és ez ki is van használva.


Ilyenkor akinek nincs politikai súlya, akármilyen jó dolgozó, általában elbocsájtják. Még könyebb, ha volt "stiklije", nézeteltérése a főnökkel.


Sokáig én is szentül hittem abban hogy biztos van olyan cég ahol tényleg számítasz mint ember, stb. A fenét. :D

Most egy amúgy nagyon emberinek számító, növekvő magyar startupnál vagyok. Szerettem, elkötelezett is voltam. Egészen addig, amíg a legutóbbi teljesítményértékelésen a főnök azt nem mondta: "Hát X, nagyon jó értékelések jöttek vissza neked, minden feladatot megcsináltál hibátlanul, mindenki elégedett a kommunikációddal, DE én mást vettem észre, a múltkor vitatkoznunk kellett, és emiatt nem tudok neked jó értékelést adni."

Konkrétan egyszer szólalkoztunk össze év végén, mert abszolút baromságot akart ránk erőltetni, amit azóta vissza is vont. Elvileg a mi cégünk nagyon nyílt, nem személyeskedő cég, erre, egy egész évi kemény munkám ment a kukába, mert a főnök mellre szívta hogy nem értettem egyet vele kb az utolsó hónapban egy dologban. Rákérdeztem HRnél, ez mennyire korrekt, csak kitérő válaszokat kaptam, és hogy majd a következő értékelésnél figyeljek hogy ne mondjak ellent közvetlen értékelés előtt. :)


Onnantól értettem meg, hogy nincs olyan, hogy pártatlan főnök, meg hogy számítasz a munkahelyeden, á dehogy. Cég van meg céges érdekek. Ugyanúgy neked meg munkavállalói érdekeid vannak. Addig jó míg ezek találkoznak.

2021. márc. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

12: azért ez tényleg egy gyönyörű történet. Szóval nem azért húzott le, mert hülyeséget mondtál, vagy elrontottál valamit - hanem maga a tény miatt, hogy vitatkoztál, kvázi visza mertél pofázni. Tényleg emberarcú cég.

Érdekes amúgy, engem azért rúgtak ki korábban, mert nem sokkal előtte én is összeszólalkoztam az egyik főnökkel, írtam neki egy "számonkérő" emailt, mivel tudomásomra jutott, hogy a hátam mögött mocskolt. Ő volt, aki közölte velem a kirúgást, annyira persze nem volt gerinces, hogy a személyes ellenszenvet jelölje meg okként, hanem úgy általában a kollégákra fogta, hogy panasz érkezett többektől... talán nem kell mondanom, hogy rajta kívül mindenkivel jóban voltam.

A HR-t egyékébnt én évek óta mondom, hogy álszakma, és konkrétan semmi, de tényleg semmi hasznos munkát nem végeznek.

2021. márc. 9. 00:30
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Tehát kettőtöknek van 1-1 negatív tapasztalata 1-1 gerinctelen emberrel ezért az egész világ hülye :)
2021. márc. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

12-es vagyok,

14-es, bár ez az egy tapasztalatom lenne. :) Sajnos sokkal több van (és ez mind nemzetközi multi cég, nem gipsz jakab kft.). És nem az egész világ hülye emiatt, de el kell fogadni a tényt, hogy a cégek nem humánus intézmények, nem szeretetszolgálatok, hanem munkahelyek, érdekekkel, és a munkavállalónak magának is a saját érdekeit kell képviselnie. A "mind egy család vagyunk" egy marketingszöveg. Jobbik esetben valamennyire toleráns egy cég (pld. ha nehéz időszakod van, ha beteg a gyerek stb.), de erre bazírozni felelőtlenség. Jogokra és kötelességekre alapozni (mindkét oldalon) a megfelelő hozzáállás, nem elhinni, hogy mennyire szeret a cég téged, mint individuális embert, mert - mindenki pótolható.


És igen, gyakori tapasztalatom, hogy a főnökök pld. nem pártatlanok (ezzel a fenti példával 1.5 év után szólalkoztunk össze, addig semmi rossz véleményem nem volt pedig róla). Minden felettesnek van saját célja, aminek bármikor beáldoz, manipulál akit csak tud. Ezért nem is szabad bennük teljesen megbízni.

Mióta letisztáztam magamban, hogy ez egy érdekkapcsolat, "csak munka", azóta sokkal jobban érzem magam.

2021. márc. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#15: Nyilván van ilyen is. Én is azt vallom, hogy a munkahely nem szeretetszolgálat. De amit itt levernek sokan válasznak álcázott hisztiként az túlzás

De ha mindenhol, minden vezető hülye, akkor már felmerül a kérdés, hogy tényleg mindenki hülye és csak egy okos?

2021. márc. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

16: elég komoly problémáid vannak árnyaltabb dolgok értelmezésével.

Nem arról van szó, hogy ki a hülye meg ki nem az, hanem azt feszegetjük, hogy a cégek általános jó csapatról meg összetartó közösségről szóló lózungjai mögött mennyi a valóságtartalom, és mennyiben határozza meg mindezt a puszta profitérdek.

Csodálkozom, hogy éppen a munkáltatót véded, ennyi ésszel nem hiszem, hogy túlságosan meg lennél becsülve a munkahelyeden.

2021. márc. 9. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!