Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi az értelme annak, hogy...

Mi az értelme annak, hogy irodai munkakörben 9-18 óráig tart a munkaidő?

Figyelt kérdés

Egy ügyvédi irodában dolgozom jogi asszisztensként. A munkaidő: 9-18 óra. Azon gondolkoztam, hogy reggelente elmegy 1-2 óra feleslegesen. Simán kezdhetnénk 8-kor, vagy 7,30-kor. És így egy órával előbb haza lehetne menni, 17-kor vagy 16,30-kor. A jelenlegi munkaidő beosztással az a baj, hogy reggel elmegy egy csomó idő, este hétkor, mikor hazaérek még főzök és semmire nincs időm. Nem csak nálunk megy így, hanem mindenhol. Mi ennek az értelme? Ügyfelek személyesen nagyon ritkán jönnek be az irodába, akkor is tipikusan délelőtt 11 és délután 2 között. A megbeszélések már évek óta interneten mennek.


Ti mit gondoltok erről?


2021. márc. 7. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi honnan tudnánk?

Mit mond erre a főnököd? Nyilván volt valami oka, hogy ilyenkor kell kezdeni

2021. márc. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Írtam a leírásban, hogy ez általában minden ügyvédi irodában így van. (beszéltem több ismerőssel is, akik más területen végeznek irodai munkát, ott is ezt a beosztást követik)
2021. márc. 7. 19:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én jelölt voltam és igen a legtöbb irodában 9-kor kezdenek. Ez egyrészt függ az ügyvédtől 9 ugye nincs túl korán de későn se elég kényelmes másrészt az ügyvédek vagyis sok helyen inkább a jelöltek sokáig dolgoznak akár 18 után is ezért alakulhatott ez így ki. Ha neked nem felel meg esetleg próbálj beszélni a főnököddel ha olyan bar ebben a kérdésben szerintem pont nem igazán engednek.
2021. márc. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja, jobb a 7-15-ös munkaidő, főleg, hogy rakat hely csak 4ig van nyitva... :/ Én se örülnék ennek, hazaesnék este 7-re, aztán főzzek. Gyerekem lenne, nem is látnám, mert reggel 6:30-7-kor lelép suliba, én meg este érek haza. Mire mindennel végzek, addigra este 8:30-9. Ágyba esek, talán tanulnék a gyerekkel. Családi élet nulla.



Ha a főnök megengedi, hogy te más időbeosztásban melózz, akkor kérd át magad. Mondjuk 8-17-ig. Lehet a vezetőnek így kényelmes, mert se kutyája, se macskája és nem szeret korán kelni, de neked meg dolgod volna.

2021. márc. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden iroda ilyen. A jogászokra ez valamiért jellemző, azon kívül egy belsőépítész irodát ismerek ahol így van. Nálunk kötetlen szerencsére a munkaidő, és tényleg több kolléga is 7 körülre jár, mert neki így jobb.
2021. márc. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!