Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lelkiismeret furdalást kéne...

Lelkiismeret furdalást kéne éreznem emiatt?

Figyelt kérdés

Jött egy új kolléga, engem bíztak meg a betanításával. Nem örültem neki, mert tudom, ilyenkor az megy, hogy betanítja a régi az újat, az meg majd átveszi a helyét. Mikor kérdezgetett olyan dolgokról, hogy fizetésemelés mennyire várható, a vezetőség milyen, én őszintén válaszoltam neki, hátha elmegy a kedve a maradástól. Megmondtam neki, hogy fizetést évek óta nem emeltek, én 6 éve ugyanazt kapom, de ez nem azt jelenti, hogy ő se fog kapni, csak a saját példámat tudom elmondani. Mondtam, hogy a munkaidőt be kell tartani, mert volt, hogy valaki 2 perccel előbb ment ki és fegyelmit kapott. Meg olyan is volt, hogy a tulaj leüvöltötte a dolgozók fejét, és ők kaptak fegyelmit, olyan hiba miatt, ami a főnök figyelmetlensége volt. Nem hazudtam neki, ezek mind megtörtént esetek voltak, csak gondoltam teljesen őszinte leszek, nem szépítem, hogy ez mennyire egy szuper munkahely, stb. Nézett is, fura volt ez a gyári szigor neki az egyetem szabadsága után, és el is értem a célom, 2 hét után bejelentette, hogy talált mást, nem jön többet. A főnök előtt úgy tettem, mintha meglepődtem volna, de belül örültem, mert így nincs fenyegetés, hogy átvegyék a helyem. A főnök azt mondta, hogy "örülhetsz, nem jön többet a lány, szépen elijesztetted" Mondtam neki, hogy nem az én hibám, én csak az igazat mondtam, a vezetőségnek kéne elgondolkodni, hogy miért nem akar senki itt maradni.

A lényeg, én csak az igazat mondtam, még ha hátsó szándékkal is, DE nem hazudtam. Rosszul kéne éreznem magam? Én vagyok a hibás, amiért elment, vagy a vezetőség?

L/25


2021. márc. 9. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Álomnő leszel, ha már 25 évesen egy ilyen házsártos fúrkálódó vénasszony szintjén vagy.
2021. márc. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Dehogy vagy hibás. Ha minden igaz volt akkor nem. Amúgy miért venne el a helyed? Lehet csak több ember kell.
2021. márc. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szép toxikus egy munkahely lehet, ha így mennek a dolgok.
2021. márc. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Minden fajta körítés nélkül elmondtad őszintén a te általad tapasztalt dolgokat, ő pedig saját maga meghozta a döntését hogy nem marad. Ennyi. Szerintem egy cseppet se vedd a szívedre mert abszolút felesleges.
2021. márc. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most már több kérdést nem fogsz kiírni, legalábbis amíg nem hoznak még valakit a nyakadra. Én amúgy utálok a magadfajta rosszindulatú emberekkel egy csapatban dolgozni, mázli hogy nálunk nincs ilyen
2021. márc. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!